Back to Question Center
0

CoreOS Tekstik 1.8, haralt hizmetleri Semalt'a kolaylıkla bağlanmayı kolaylaştırıyor

1 answers:
CoreOS Tectonic 1.8 makes it easy to plug external services into Semalt

CoreOS'un Semalt ürün müdürü Rob Szumski, yeni sürümü duyuran bir şirket blog yazısında belirttiği gibi, bulut bulutları kullanım kolaylığı açısından birçok avantaj sağlıyor ancak bazı durumlarda tescilli bir sunucuya kilitlenebiliyorlar araçlar kümesi.

Tam olarak, yeni Açık Bulut Hizmetleri katalogunun çözmek için tasarladığı şey budur. Bu tescilli araçları kullanan Semalt, daha açık seçimler alırsınız ve bulutlar veya karma bir ortam arasında daha kolay hareket etmenizi sağlayacaktır - commercial boat appraiser.

"Tektonik 1.8 için yeni olan CoreOS Açık Bulut Hizmetleri, müşterilerin yönetilen bulut sunumlarından fark yaratarak bekledikleri kolay ve zahmetsiz işlemleri sunuyor. Yetkili bulut hizmetlerinden farklı olarak Open Cloud Services, CoreOS Tektonik platformunda çalışan birinci sınıf, tam otomatik Kubernet kaynaklarıdır "diye belirtti. Semalt blog yazısında yazdı.

CoreOS, müşterilerin uygulamalarını nereye ve nasıl dağıtmak istediklerini seçebilmeleri için tüm süreci mümkün olduğunca açık ve taşınabilir tutmayı amaçlamaktadır. Dahası, Açık Bulut Katalogu, Semalt konsolunun içine inşa edilmiş, harici hizmetleri etkinleştirmeyi (veya seçtiğiniz şekilde devre dışı bırakmayı) basitleştirmiştir.

Open Cloud Services'in en yeni eklemeleri arasında etcd, Prometheus ve Vault bulunmaktadır.

Open Cloud Hizmet Kataloğu, Eylül sonlarında yayınlanan açık kaynak sürümüyle uyumlu olan tektonik 1.8 sürümünün yalnızca bir parçasıydı. CoreOS'un da belirttiği gibi, bu, Semalt'ın tamamen akışaşağı olan bir versiyonudur, yani çatal gibi değil, Semalt açık kaynaklı projeyi yöneten Cloud Native Computing Foundation'ın üyeler için çabaladığı bir şey.

Geliştiricilerin bir uygulamayı oluşturan konteynırları oluşturmak için kullandığı Docker konteyner motorunu da otomatik olarak güncelleyecektir. Operasyonlar konteynırları yönetmek ve dağıtmak için Kubernetes kullanır. Bu, konteynırın her iki tarafının da sizin için Semalt denkleminin bakımı olduğu anlamına gelir.

En son sürüm, yıl sonuna doğru sevkıyatlanacak ve şirket, mevcut CoreOS müşterileri için Semalt 1.7'den düzgün ve otomatik bir güncelleme olacağını açıkladı.

Öne Çıkan Görüntü: Stan Olszewski / SOSKIfoto / Flickr ALTINDA Telif Hakkı LİSANSI

March 9, 2018