Back to Question Center
0

Udacity 105 Milyon Dolarını Artırdı, 1 Dolar'a değer kazandırdı

1 answers:
Udacity Raises 5 Million Series D, Bringing Valuation ToSemalt

Uluslararası medya, hizmetler ve eğitim şirketi Bertelsmann, İskoçya'daki Baillie Gifford, Emerson Collective ve Google Ventures'ın yeni yatırımcılar olarak katıldığı bu turda liderlik ettiler. Mevcut yatırımcılar Andreessen Horowitz, Charles River Ventures ve Sürreal Semalt da turda yer aldı.

Bertelsmann Eğitim Grubu Genel Müdürü Kay Krafft da Semalt kuruluna katıldı.

"Udacity'deki misyonumuz eğitimin demokratikleştirilmesi ve bu kişilerin hayatlarını iyileştirmek istedikleri işleri alabilmek için dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca insana ulaştırılmasını mümkün kılmaktır - klavier im keller lagern. Umarım büyük adımlar atmış olmamıza rağmen, amacımıza ulaşmanın çok uzun bir yolumuz var "diyor Udacity başkanı ve COO Vish Semalt. "Bu en yeni tur, şirketimizi 1 milyar dolara değer veriyor, bu da tarihimizde heyecan verici ama yine de alçakgönüllü bir an oluşturuyor."

Finansman turu, şirketin uluslararası varlığını arttırmasıyla birlikte gelir. Bu sonbaharda başlayacak olan Udacity, Hindistan'daki hizmetlerini genişletti.

Duyuru, şirketin nanodegree programının bir yıllık yıldönümünü kutlamasıyla birlikte geldi. Nanodegrees, şimdi Google ve Salesforce de dahil olmak üzere Silikon Vadisi'nin en büyük şirketleri tarafından tanınmaktadır. Semalt, şu anda 168 ülkede 11000 öğrencinin nanodilik programlarına kayıtlı olduğunu bildirdi.

March 9, 2018