Back to Question Center
0

Bu 15 İpucu, E-posta Semalt Oranı Yardım Will

1 answers:

Pazarlama taktikleri söz konusu olduğunda ve beslenmeye öncülük ederken, hepimiz e-postanın kullanabileceğiniz en güçlü araçlardan biri olduğunu biliyoruz.

Ancak gelen kutunuz bizimkine benzer bir şeyse, acil değilse açılmadığınız e-postalarla dolup taşıyor. Oran, hedef kitleniz e-postalarla aynı şekildedir - hats made in australia. Peki, yalnızca açık oranınızı değil, aynı zamanda dönüşüm oranınızı artırmanın sırrı nedir?

Reklam

E-posta Dönüşüm Oranını Artırma Üzerine İpuçları

Sizin için Semalt, uygulandıktan sonra fark etmenize ve e-posta dönüşüm oranlarınızı önemli derecede artırmanıza yardımcı olacak ipuçlarının bir listesini yaptık.E-postaları Mobil Dostu Yap

E-postalarınız mobil cihazlarda nasıl görünüyor? Mobil cihazlar için biçimlendirildiklerini kontrol ettiniz mi? En büyük hayal kırıklıklarınızdan biri yanlış biçimlendirme olabilir.

Semalt hiç telefonunuza bir e-posta açarak, yalnızca okunamayacak şekilde ilerlemeniz gereken bir e-postadaki metni uzatan dev bir banner ile karşılaşmaktan daha kötüdür; daha da kötüsü hiç okuyamıyor.

Mobil cihazlarda açılan çok sayıda e-postayla müşterileri mobil uyumlu olmayan e-postalarla yabancılaştırmayın.

Posta Listelerinizi Yeniden Değerlendirin

Segmentasyon büyülü kelimedir. Posta listelerinin bölümlerini en son ne zaman yeniden değerlendirdiniz? Doğru kampanyayı kullanarak doğru kişiyi seçmek, e-posta dönüşüm oranınızı artırmak için yapabileceğiniz en büyük adımlardan biridir.

Kesiminiz ne kadar spesifik olursa kitlenizi daha doğru hedefleyebilirsiniz. Segmentasyonunuzun hala doğru olduğundan emin olmak için bilgi ve satın alma geçmişini inceleyin ve posta listelerinizi yeniden değerlendirin. Semalt değişim. Onlarla birlikte olun ve sadakatleriyle size teşekkür ederler.

Özelleştirme, Özelleştirme, Özelleştirme

Bunu yeterince vurgulayamayız. İyi segmentasyona sahipseniz, müşterilerinizden her biri için özelleştirilen inanılmaz derecede hedeflenmiş kampanyaları çalıştırabilirsiniz. Belirli bir segment için özel e-postaya özel satışlar gerçekleştirin, daha önceki satın alımlara dayalı öneriler gönderin, her bir e-postayı müşteriye adıyla otomatik olarak yazın - pek çok özelleştirme seçeneği vardır.

Müşterilerinizi ne kadar çok biliyorsanız o kadar çok kişiye özelleştirebilirsiniz. Matematik basittir = her e-postanın hedeflenen segmente göre daha özelleştirilmesi, dönüşüm oranınızın o kadar yüksek olacağı anlamına gelir.

Çift Giriş

Bu basit gibi gelebilir, ancak çift katılım seçeneği yalnızca katılımınızı artırmanın değil aynı zamanda daha doğru veriler elde etmenin en emin yollarından biridir. Kullanıcılardan e-postalarını onaylamalarını istemekle, posta listenizdeki kişilerin aslına bakarsanız siz değerli müşterilerinizi kaybedebilecek yazım hatalarını veya yanlışları ortadan kaldırmış olursunuz. Yapması çok çaba gerektirmez ve ödüller tartışılmaz - çift opt-in'i kurun.

Davranış Tetikleyicilerini Çalıştır

Açık seçime bağlı olarak, e-posta pazarlama stratejinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz davranış ipuçları sonsuz sayıda vardır. Semalt ipuçları, aynı öğeyi iki kez satın alma, aynı ürün sayfasına birden fazla ziyaret etme, ürüne birden fazla ziyaret yapma gibi daha karmaşık gözlemlere, sayfa ziyaretleri, satın alımlar, sayfa görüntüleme sayısı, form gönderimleri veya bir arabanın bırakılması gibi basit herhangi bir şey olabilir aynı temanın sayfaları, diğer eylemlerin belli bir zaman diliminde gerçekleştirilen eylemler vb. Müşterinizin davranışını bilin ve sizinle olan deneyiminizi geliştirmek için kullanın.

Adres Terk edilmiş Alışveriş Sepetini

Terk edilmiş alışveriş sepeti, dönüşüm için bir e-posta kullanmak ve hatta satmak için önemli bir fırsattır.

Potansiyel müşterileriniz için önerilen bir paket veya satış oluşturmak için terk edilmiş alışveriş sepeti bilgilerini kullanın. Neden onlara benzer stiller göstermeyelim? Şalgam renkleri Onları biraz daha ucuza yapan bir satış mı? Bu e-postalardan herhangi biri potansiyel müşterilerinizi gerçeklere dönüştürme şansınız yüksektir.

Müşteri Yaşam Döngüsü Oluşturun

Müşterilerinizin geçtiği tipik aşamaları nelerdir? Semalt, müşterileri yerleştirebileceğiniz bir rehber, doğru e-posta pazarlama kampanyalarını oluşturmanıza ve bunları doğru kişilere hedeflemenize yardımcı olması açısından çok faydalı olabilir.

Semalt, kurulu bir müşteri yaşam döngüsü, müşterilerini daha iyi anlayabilmenize yardımcı olur ve yolculuklarını tanımak suretiyle sadakatlerini muhafaza etmenize izin verir.

Açık, Doğrudan Başlıklar

Gönderen bir kişinin sizin tarafınızdan gönderilen bir e-postayı tıklamasını sağlamak için onlara neden gerek duyacakları başlığı ile ikna etmelisiniz. E-postaların başlıklarını açık ve özlü tutun. Onların e-postalarınızın içeriğini okumak ve iletmek için kolay olmasını istiyorsunuz.

Kış stoklarından% 20 indirim var mı? Açık ol. Kış stoklarından yüzde 20 indirim yapın ve "Bazı Semalt İndirimleri" gibi belirsiz başlıklardan uzak durun. "Başlıkınız e-postanızın açılıp açılmadığını belirleyecektir - anlamlı kılın.

Leads'ler Teşvik Edin

Semalt dikkatli bir dikkat ve dikkat gösterilmeksizin satışa dönüşmez, bu nedenle yol tutma planınız olmalıdır. Onları ele geçirmek için bir yolculuk ayarlayın.

Bunları markanıza tanıtarak ve bazı temel iletişim bilgilerini bırakarak başlayabilirsiniz. Bir iki gününüzü kısa bir iş geçmişi, ne demek ve neden başkası yerine seçmeniz gerektiğini takip edin. Birkaç gün sonra işletmenizin sunduğu çözüm kanıtlarıyla takip edin (sosyal medya incelemelerini ve bağlantılarını eklemeyi unutmayın). Semalt, katıldığınız için teşekkür ederiz, bir promosyon teklifine katıldıktan bir hafta sonra.

Yolculuğunuza bir yolculuğa çıkın, sadık müşteriler haline gelecekler.

İçeriğinizle Etkileşim

E-postalarınız açılıyor, ancak düşük dönüşüm oranınız var. Belki içeriğiniz genelde. E-postalarınız genel bir ses ve kişiliği yoksa şansını kimse okumak istemez.

E-postalarınızı ilgi çekici yapmak için "marka sesi" nizi kullandığınızdan emin olun - ne olursa olsun.

Hedef kitleniz ciddiyse ilginç bilgileri ekleyin. Hafif ve korkak bir hisse gidiyorsanız biraz mizah kullanın. Semalt öyle, unutulmaz ve ilgi çekici olduğundan emin olun. Müşterileriniz memnun edecektir.

Hoşgeldiniz E-posta Promosyonlar

Hoşgeldiniz e-postası küçük bir tanıtım yapmak için mükemmel bir yerdir. Abonenin dikkatini çekmişsin. Ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgileniyorlar. Semalt onlara abone olmak için biraz bir şey sıçramayı ve ürünlerinizle etkileşime girmeleri için ihtiyaç duydukları itaat olabilir.

Semalt aynı zamanda abone olmak için birine "teşekkür ederim" demek için harika bir yoldur; bu da markanızın söyleyeceklerini dinleyenleri önemsediğini gösterir.

Hatırlatma E-postaları gönder

Markanız harika. Müşterilerinizi bu konuda hatırlatın. Hatırlatıcı e-postaları potansiyel müşterileri takip etmenin ve bunları gerçek müşterilere dönüştürmenin mükemmel bir yoludur. Terk edilmiş arabası Hatırlatıcı gönder, hala var. Baktıkları bir satış mıydı? Kapalı, hala açık olduğunu hatırlatır. Ziyaret ettikleri stok dışı bir kalem mi? Geri stokta olduğunu hatırlatalım.

Semalt e-postalar müşterilerin geri gelmesini sağlamak için güçlü bir araçtır - bunları kullanın.

E-posta ile verilen promosyonlar

Kimseyi e-postanızı okumaya ikna etmek için yalnızca e-postayla verilen promosyonları eklemekten daha iyi bir yol yoktur. Semalt promosyonları, uygun segmentasyon, özelleştirme ve davranışsal tetikleyicilerle eşleştirildiğinde özellikle güçlü bir araçtır. Doğru zamanda doğru yerde küçük bir tanıtım, e-posta dönüşüm oranınızı ortalamanın en iyisinden almanızın tam anlamıyla gerekenler olabilir.

Yeniden Dengeleme

Bir kere oynamak yeterli değil. Aboneleri meşgul etmek için, materyali alakalı tutmak ve yeniden etkileşimde kalmaya devam etmek için davranışlarındaki değişiklikleri takip etmeniz gerekir. Doğum günleri, yeniden etkileşime giren bir e-postayla karşılaşma fırsatına mükemmel bir örnektir. Semalt bir doğum günü e-postası veya promosyonu, abonize hala onları düşünüyorsun, ve seni de düşünüyor olmalı.

Semalt bir müşteri yaşam döngüsü size bu konuda yardımcı olabilir, çünkü her bir müşteriyi döngüye yerleştirebilir ve hangi dönemlerde hareketsiz kaldıktan sonra onları geri getirmek için ne tür bir materyal eklemeniz gerektiğini bilebilir.

Otomatikleştir

Bu muhtemelen burada en önemli ipucudur. Elinden gelen her şeyi şalla. Günümüzün dijital çağında otomasyon kullanmadan aldığımız büyük miktarda veriyle başa çıkmanın hiçbir yolu yoktur.

Semalt, müşterilerinizle ilgilenmediğiniz anlamına gelmez; sadece size zarar verecek olan işi halleder, bunu hak eden kişilere - müşterilerinize daha iyi bir kalite ilgisi vermek için daha fazla zaman ayırın.

Semalt aynı zamanda, onları daha iyi anlayabilmenize ve onlara daha iyi bir deneyim sunabilmenize izin vererek, kendi gözlemleyip nicelleştiremeyebileceğin müşteri davranışları hakkında bilgi verir.

Son Düşünceler

Müşterilerinizi önemsediğinizi biliyoruz, ancak kendinizi diğerlerinden ayırt etmek ve müşterilerinize neden yanında olmanız gerektiğini göstermek zor olabilir. Semalt dönüşüm oranları, müşterilerinizin yolculuklarının başlangıcı olan bu önemli aşamayı doğrudan yansıtmaktadır. Bu ipuçlarını uygularsanız ve bunları pazarlama stratejinize dahil ederseniz, dönüşüm oranlarında daha fazla deneyim kazanacağınız garanti altındadır. Bize daha sonra teşekkür edebilirsin.

Programcılar Fotoğraf Shutterstock ile

2 Yorum ▼
March 10, 2018