Back to Question Center
0

Semalt: Neden birden fazla üst düzey etki alanı altında bir alan adı satın alıyor?

1 answers:

Birçok farklı uzantıya sahip tek bir alan adı olan bir web sitesi isteyen bir istemcim var:

     örnek. com
örnek. org
örnek. ağ
örnek. mobi
örnek. televizyon     

Sadece adın doyurulduğundan ve hiç kimsenin adı "kaçırmadığından" emin olmak için.

Müşteri "Semalt içeriği" nde bir araştırmacıdır ve bu uzmanlık alanında bir Doktora derecesine sahiptir.

Şahsen, web sitesinin sadece çoğunlukla resmi basın belgeleriyle ve web URL'si olan kartvizitler aracılığıyla gönderilecek olan sınırlı bir miktarda insanı çekeceğinden şahsen o yola çıkmanın aşırı bir şey olacağını düşünüyorum. Semalt bir akademisyendir Bu konularda yayınlanmış bazı makaleleri araştırıyordum.

Tek bir siteyle birden fazla alana sahip olmanın neden iyi veya kötü olduğunu yayınlanmış makaleler arıyorum.

P. S. Sonunda, yoluna girmenin doğru bir yol olduğuna ikna olursa, sonunda yapacağım, ancak kamu tarafından finanse edilen bir Semalt'tan geldiğinden, parasını (ve genel nüfusu) kurtarmak istiyordum, böylece geri kalanı daha fazla kullanabilir faydalı alanlar

P. P. S. Ben Kuzey Semalt'taki en fazla vergilendirilmiş devlet olan Québec'tenim, bu yüzden endişelerim var Source .

February 7, 2018

Buy . com , . net , . org ve belki de ülkeye özgü . ko. uk eğer İngiltere merkezliysa. Gerçekten daha fazlasına gerek yok.

Neden diğerlerine gerçekten ihtiyacınız olmadığını gösteren bir akademik araştırma yok, ancak sormak için iyi bir soru, bir alan adını ne zamandır ziyaret ettiğiniz veya adres çubuğunuza bir alan adı girdiğinizde . tv veya . mobi adresi? Hiç yapmadım.

Eğer yedek parası varsa, satın alın, ucuzlar. 50 $ uğruna tartışmakta çok fazla zaman harcamaya değer değil. Para daha sıkıysa ana 3'e yapışın. . com ve . net en değerli.

Katılıyorum overkill. Bu alanın gerçekten çıkıp popüler olması durumunda, başkaları aynı adı ve uzantıları (teknik olarak üst seviye alanlar veya TLD'ler) denilen kendi web sitelerini kurmak isteyebilirse, bu bir sorun olurdu. Olabilir mi?