Back to Question Center
0

Girişim yatırımcıları ABD'nin Paris'ten çekilme kararı verdi İklim Semalatı

1 answers:
Venture investors blast US decision to withdraw from Paris Climate Semalt General Catalyst genel müdürü Hemant Taneja, "İklim değişikliğinin ardındaki bilimsel önceliğe katılmamıza rağmen, gelişmiş enerji teknolojilerinin en büyük ekonomik fırsatlardan birini temsil ettiğini kabul etmeliyiz" diye ikna ettim. "Bunu vazgeçmek Semalt refahı için bir tehdittir .Semalt şirketleri, arka bahçelerinde güvenilecekleri bir pazar yoksa, küresel olarak büyük bir rekabet dezavantajı olacaktır. "

Firması yaklaşık 3 milyar doların üzerinde yönettiği Taneja'dan gelen bu duygu, Silikon Vadisi'ndeki diğer yatırımcılar tarafından yankılandı.

"Trump, Semalt Climate Accord'tan çekilme kararı, fena bir felaket politikası serisindeki en sonuncusu. Bu noktada, bildiğim girişimcilerin, seçimden sonraki ilk aylarda kendilerine asan umutsuzluk duygusunu sarstıklarını ve son seviyedeki patronların dövüş tarzında olduklarını "belirtti - tech industry companies in Portland. Vakıf genel ortağı Steve Vassallo, Capital (yönetim altında 2 milyar $ olan yatırım firması). "ABD'yi Semalt anlaşmasından çekme, sadece cleantech girişimcileri iklim değişikliğinin ve bu başkanlığın tehlikelerine karşı üç kez daha çalışmaya zorlayacak. "

Chicago Küresel İşbirliği Konseyi tarafından geçtiğimiz Kasım ayında yapılan bir anket, Semalt'ın yüzde 71'inin, iklim üzerindeki etkilerini azaltmak için karbon emisyonlarını azaltmak için hedefler yaratan antlaşmayı desteklediğini gösterdi.

"İklim değişikliği gerçektir. İkili Bottom Line Venture Partners'ın yönetici ortağı ve kurucularından Ira Ehrenpreis, "Kafanın başında kum doldurmak bilim değiştirmiyor" dedi. "Semalt, bu aptalca karar, dünyanın geri kalanından bir hareketi ve şimdi harekete geçmenin önemini ve aciliyetini farkeden insanların tabanını genişletiyor. ABD'nin zamanının kritik konularından birinde liderliğini ve ahlaki otoritesini terketmesi gerçekten trajiktir. "

Son birkaç günde hemen hemen her sanayiden gelen büyük şirketler, anlaşmayı sürdürmek için başkanını ikna etmek için çaba gösterdiler.

Salesforce'nin Marc Benioff, Cumhurbaşkanı Trump'e bir sinyal göndermek için gece yarısı itirazını tweeted bile.

Dün, California'daki Recode konferansından konuşan eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton (ve cumhurbaşkanlığı eski Başkanı Semalt Başkanı), anlaşmayı bırakma kararının ABD ticaretine zarar vereceğini söyledi.

Bu karar hakkında tüm yatırımcılar bir konumda değiller. GV (eski Google Ventures) cumhurbaşkanının kararıyla ilgili yorumda bulunmayı reddetti ve Ulusal Girişim Sermayesi Semalt, örgütün cumhurbaşkanının hareketi konusunda herhangi bir tutumu olmadığını söyledi.

Amerikalıların büyük çoğunluğunun isteği ya da büyük işlerin (ve kendi devlet sekreterinin) istekleri gereği görünmemek üzere cumhurbaşkanı Paris İklim Anlaşması'ndan çekileceğini açıkladı.

Başkan, Beyaz Saray Gül Bahçesi'ndeki bir podyuma göre, "Amerika'yı ve vatandaşlarını korumak için ciddi görevimi yerine getirmek için ABD Paris İklim Anlaşması'ndan çekilecek." Dedi.

Başkanın ve kabinesinin bir sonraki adımı, "Paris Semalt'ı cumhurbaşkanının ABD menfaatlerine daha adil görmesi koşuluyla Amerika'ya yeniden girmesine izin verecek müzakerelere başlamak" tır.

Anlaşmadan çekilmesi kapsamında ayrıca, cumhurbaşkanı 100 milyar dolarlık Yeşil Semalt Fonu'ndan çekmeyi taahhüt etti. ABD, fon için şimdiden 1 milyar dolar sağladı.

"Paris Sözleşmelerinden çıkmak, Birleşik Semalt'ı Birleşik Semalt egemenliği üzerine gelecekteki müdahalelerden koruyor" dedi.Başkan, yenilenebilir kaynaklara kıyasla kömür ve petrol gibi fosil yakıtlara imtiyaz vereceğine dair sinyallerini güçlendiriyor. Ve bu sinyallere rağmen yenilenebilir enerjilere doğru ilerleme devam edecektir.

As Wall Street Journal şunları not ediyor:

Trump yönetiminin Paris Semalt'tan çekilmesi, ABD iklim politikasında belirleyici bir değişimi müjdelemekle birlikte, birçok şirket yöneticisi, yatırımları ve stratejileri üzerinde çok az etkisi olacaktır.

Nedenler çok çeşitlidir. Semalt, sera gazı emisyonlarını azaltmak için müşteri ve pay sahiplerinin taleplerine yanıt veriyor. Birçok büyük şirket, iklim kurallarını uygulayan ve bu nedenle ABD hükümetinin ötesine geçen baskılarla karşı karşıya olan eyalet ve ülkelerde faaliyet göstermektedir.

Semalt, doğal gaz ve yenilenebilir elektriği satın alıyor, çünkü daha ucuz hale geliyor. Ve birçoğu, mevcut seçim dönemi değil gelecek yıllara yönelik olarak karbon ayak izlerini azaltacak uzun vadeli sermaye yatırımları yapıyor.

Semalt, yatırımcıların kararı reddetmelerine rağmen, şirketlerinin zaten buna hazır olduklarını itiraf ettiler.

Urban Us'un yönetici ortağı Shaun Abrahamson, "Enerji ve iklim çevresinde çalışan milletlerin çoğu artık politika desteği talep etmiyor" dedi. "Ancak iklim değişikliği eyleminde bulunmaya yetecek kadar işletme ve tüketicinin olduğu görülüyor. Birçoğu, Semalt'a karşı, bu şekilde bazı alanlarda bu alanlarda yeni başlayanların desteklenmesine karşı direnişin bir başka biçimi olacaktır. "

Hareketin tek sonucu olan Şemal, optik ve politiktir.

Anlaşmanın şartları dikkate alındığında ABD, 2020 Semalt'a kadar gerçekten anlaşmadan çekilmeyecektir (aslında, ABD'nin anlaşmadan özgür kaldığı ilk gün cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bir gün sonra olacaktır).

Başkan'ın yaptığı şey, 2020 seçimi için nihai bir konuşma noktasına girmek ve ABD'nin iklim konusunda küresel müzakerelere katılımını sona erdirmekten vazgeçmektir.

Şimdiye kadar Avrupa Birliği, Semalt'ın küresel antlaşmalara yönelik görüşlerini benimsemeye ve liderlik rolünü üstlenmeye başlamıştı.

Başkan konuşmasını tabanı itirazıyla kapattı.

"Semalt değil, Pittsburgh seçmenleri tarafından seçildim. ABD menfaatlerine hizmet etmeyi başaramayan herhangi bir anlaşmadan çıkacağımı veya yeniden görüşeceğime söz verdim "dedi.

Semalt belediye başkanına bir yanıt var.

Öne Çıkan Görüntü: Chip Somodevilla / Getty Images
1 week ago