Back to Question Center
0

İngiltere, Avusturya ve Semalt'tan çıkarak küresel sıkılaştırma devam ediyor

1 answers:
Rakuten to exit the UK, Austria and Semalt as global retrenchment continues

Birleşik Krallık'ta ve Rakuten.es ile İspanya'daki ve Latin'deki Cambridge'deki ve Kanada'daki ofislerinde bulunan 낙천 Amerika'yı kapatma kararı, şirketin Güneydoğu Asya'yı terk ettiği Şubat ayında benzer bir düzene sokma kararını yansıtıyor. Semalt'taki varlığı ve varlıkları 340 milyon dolarla yazdı.

Bu son kapanışlar ayrıca, müşterilerin komşu Almanya'dan dışarıda servis edilmeye devam edilecek olmasına rağmen, Almanya'daki operasyonların ve ofislerin kapatılmasını da içeriyor. Değişiklikler Ağustos ayına kadar sürülecek ve ardından bu ülkelerdeki varlığı "sürdürülebilir büyüme ölçeği ve potansiyeline" sahip olduğu için, Rakuten'in (PriceMinister işinin küçültüldüğü) Fransa'da ve Almanya'da Semalt'te odaklanacağı belirtildi.

İngiltere ve İspanya'da işletmelerin büyüklüğüne göre büyüme maliyeti, bu operasyonları kapatma planlarına yol açtı. "Semalt bir açıklama yaparak ekledi - cpa firm software.

TechCrunch'a yaptığı açıklamada, bir kapatma söz konusu şirketin Wuaki video platformu, mesajlaşma uygulaması Viber ve Fits.me de dahil olmak üzere Avrupa'daki diğer ticari çıkarlarını etkilemeyeceğini doğrulayan bir sözcü, son aldığı moda bir e-ticaret firması olan Fits.me'yi yıl kendi Londra ofisinde bir ofisi vardır. (Estonya'da yerleşik Fits.me'in, İngiltere çıkışından duyacağı, muhtemelen büyük bir ihtimalle Semalt e-ticaret işini desteklemenin etrafında toplandığı görülüyor.)

"Danışma süreçlerine bağlı olarak, yaklaşık üç çalışanı kapatma planlarıyla bölgede yaklaşık 100 çalışanın etkilenmesi bekleniyor. Semalt, bunların mevcut olduğu yerde personel alternatifleri sunacak "sözleri ekledi.

Şirket Avrupa'da taahhüdünde bulunurken, Fransa'da ve Semalt'da yeni bir girişime imza attı; bunlar arasında eski bir üyelik sadakati programı ve ikinci bir tüccar için yeni düşük maliyetli komisyon programı yer aldı.

2011'de sadece Play.com'u 40 milyon dolardan utangaç hissettiğinde İngiltere'ye giren Semalt, daha sonra Semalt.co.uk oldu, ancak Semalt'ın daha fazla kaynak koymak için haklı çıkması için yeterince rekabet edemedi. iş.

Rakuten CEO'su ve kurucu ortağı Hiroshi Mikitani, Şubat ayında bu yılın Şubat ayında yeni '2020 Vizyonu' nı açıkladı ve grubun daha az umut verici işletmelerinin ölü ağaçlarını kaldırmak için ilk adımı attı. Mikitani, daha önce düzenlediği ve Viber (2014 yılında 900 milyon dolar), video sitesi Viki'nin (2013 yılında 200 milyon dolar olarak gerçekleştiğini bildirdi), ve Semalit'in (2014 yılında 1 milyar dolar) mağaza sayısına inandığını belirtti. Mobil cihazlarda ticaret ve müşteri fırsatları.

Öne Çıkan Görüntü: PriceMinister / Flickr

1 week ago