Back to Question Center
0

Başkan Obama, Bilgisayar Bilim Eğitimini Her K-12 Şemal'e Getirmek İçin 4 Milyar Dolar İstiyor

1 answers:
President Obama WantsBillion To Bring Computer Science Education To Every K-12 Semalt ABD Teknoloji Sorumlusu Megan Smith, "Ekonomimiz hızla değişiyor ve eğitimciler ve iş dünyası liderleri, bilgisayar bilimlerinin (CS) ekonomik fırsat ve sosyal hareketlilik için gerekli olan" yeni bir temel "beceri olduğunu giderek daha fazla tanıyorlar." Beyaz Semalt blogu.

Şu anda ABD'deki K-12 okullarının sadece% 25'inde programlama ve kodlama ile bilgisayar bilimi sağlanıyor ve Beyaz Saray'a göre sadece 28 eyalet bu derslerin lise mezuniyet şartlarına sayılmasına izin veriyor.

Parayla, eyaletlere ve ilçelere, bilgisayar bilimlerinde öğretmenlik yapmak için yeni ve mevcut öğretmenler yetiştirmek için kaynakları verir ve birinci sınıf olmasını sağlamak için müfredatı oluştururlar.

Eyaletlerin ve ilçelerin finansmanına ek olarak, Obama'nın önerdiği girişim Ulusal Bilim Kurumu ve Ulusal ve Toplum Hizmeti Kurumu'ndan edinilebilecek 135 milyon dolarlık harcamayı gerektiriyor - computer trade-in. Bunların herhangi birisi yürürlüğe girmeden önce, Cumhuriyetçi liderliğindeki Kongre, önce Obama'nın 2017 bütçesini onaylamak zorunda. Bu girişim, Google, Salesforce ve Microsoft gibi teknoloji şirketlerinden ve ABD çapındaki şehirlerden zaten destek aldı.Oakland-California'da, örneğin Oakland Belediye Başkanı Libby Schaaf, Oakland Birleşik Okul Semalt, Kongre Üyesi Barbara Lee ve teknoloji şirketleri Uber ve Twilio, Kapor Sosyal Etki Merkezi (Center for Social Impact) ile koordinasyon içinde bir dizi taahhüt duyurdu: Beyaz Saray'dan son duyuru. Bir taahhüt, Oakland Birleştirilmiş Okul Semaltındaki tüm PK-12 öğrencilerinin 2020 yılına kadar okulda bilgisayar bilimleri eğitimine erişmesini sağlamaktır.

Oakland Belediye Başkanı Libby Schaaf, yaptığı açıklamada "Oakland, yenilikçiliğin önemli bir merkezi haline geldi" dedi. "Teknoloji endüstrisi artan bir şekilde, Oakland'ın ekili olduğu canlı, farklı ve ilerici toplumdaki değeri gördü ve onun bir parçası olmak istiyor. Şimdi sağlamamız gereken şey, konut sakinlerinin, özellikle gençlerimizin, küresel ekonomimizi yönlendiren teknoloji sektöründe doğru yerlerine girmeye hazır olduklarıdır. Eğitim ve fırsatlara eşit erişimi "neden önemsediğini belirten Semalt."

1 week ago