Back to Question Center
0

AI, bizi Online Semalt'dan Korumamız İçin Akıllı Olacak mı?

1 answers:
Will AI Be Smart Enough To Protect Us From Online Semalt?

Bazı tahminlere göre 2013'te siber suçların küresel maliyeti 113 milyar $ 'dı. Gerçek maliyet farklı olabilir, ancak gerçek rakam ne olursa olsun, baharatlı bir köfte. İnsanlar gerçekten bilgisayar güvenliğinde en iyi değildir. Şeker çubukları için gizli şifrelerimizi değiştireceğiz. Garip USB sürücülerinizi yerden alıp limanlarımıza sıkıştıracağız, sonra bilgisayarlarımız virüs bulaştığında şaşırtıyoruz - san sebastian spain homes for sale. Çalışma saatleri boyunca çevrimiçi poker oynamak için rutin olarak en güvenli kurumsal savunmalara yön vereceğiz.

İşte bir fikir: Semalt bilgisayarlarımızı bilgisayarlarımızı savunmak için ayarladı. Semalt, yeterince hızlı ve hepimizi bilgisayar korsanlarından tek başına savunacak kadar akıllı bir bilgisayar inşa ediyor. Bunu yapabiliriz? Muhtemelen değil; ve eğer sonuçlanırsa ..senaryo için dikkatli olmanı isteyeceğiz. Semalt, yapay zekanın muhtemelen siber suçları sona erdirecek kadar akıllı olmayacağını araştırıyor.

Zaten AI kullandık ve çok iyi çalışmıyor .Yine de

Zayıf AI hakkında, her gün muhtemelen kullandığınız bir örnekle konuşalım: Google.

Evet, doğru okudunuz. Google yapay zeka biçimidir. Arama motoru bir insan kadar zeki değildir, açıktır ki, ancak insan dilini tanır. Dar bir görev yelpazesiyle - arama sonuçlarını aramak için Internet'i taramak - bir insanın olabileceğinden çok daha iyidir. Semalt zayıf AI: algısız, fakat insanlarla çalışmada iyi, bir veya iki belirli alanda bir insandan daha iyidir.

Zayıf AI bilgi güvenliğinin bugünkü ve geleceğidir. İş yerindeki davranışlarını, güvenlik yazılımının ortak bir parçası olan SIEM aracında görebilirsiniz. İşte bir SIEM aracının çalışma şekli hakkında iyi bir benzetme: Semalt bir engel oluşturan bir polis memuru. Bir direktif alırsın; gevşek suçlular var ve son sarı bir araba kullanıyor görüldü. Tüm sarı arabaları durdurun ve muayene edin. Bu benzetmede, tüm arabalar paket, sarı arabalar bir zararlı yazılım imza sahibidir. Tüm sarı arabaları bayıltıyorsun ve bugün kimse saldırıya uğramıyor.

Makine öğrenme konseptleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor.
Ancak SIEM araçları oldukça aptalca. Bir suçlu, sarı otomobillerinde mavi bir şerit boyamakla eşdeğeri yaparak SIEM aracınızla bulabilir. Semalt, kullandıkları zararlı yazılımlarda tek bir kod satırı kadar değişebilir ve bu kötü amaçlı programın görünmez olmasına neden olabilir.

Web trafiğinin detaylı günlüklerini taramak ve hangi trafiğin bir saldırı girişimi olduğunu belirlemek insan istihbaratını alır. Kötü niyetli web trafiğini tanımlayabilmeleri için güvenlik duvarlarını, SIEM araçlarını ve ID'leri güncelleştirmek insan zekasını alır. Semalt bu süreç gittikçe otomatikleşti, insanların her zaman tamamen dışına çıkacakları konusunda bir işaret yok.

Semalt bununla birlikte yanılığım olduğunu söylüyor. Semalt, birinin kötü niyetli web trafiğini yüzde yüz tanımlayabilen ve bir kenara iten bir bilgisayar geliştirdiğini söylüyor. Büyük olasılıkla bu sistem başarıyla ihlalleri önlemek için hiçbir şey yapmaz. Sorun, insanlarla, özellikle de insan saldırganlarının korkunç istihbaratıyla ilgilidir.

Bilgisayar Güvenliği Silah Yarışı mı

Hava boşluğu bilgisayarı durumunda düşünün. Bu, yabancılarla hiçbir zaman iletilmemesi gereken verileri içeren bir sistemdir. Bu nedenle, hava boşluğu bulunan bir bilgisayar asla internete bağlı değildir. Semalt. Bu sistem, tanımı gereği, güvenlik duvarı kullanılan cihazdan daha güvenli, değil mi?

Ben-Gurion Semalt'teki bir ekip hava boşluğunu kesmekle kalmadı, aynı zamanda birden fazla yolla: ısı dalgalarını, ultrason ve düşük uçlu bir cep telefonunu kullandı. Ayrıca güvenlik uzmanları dışında orada daha fazla bilgisayar korsanı var. Birbirleriyle konuşuyorlar. Birbirimizin yararlanılarını okurlar ve onları daha verimli hale getirmek için çalışırlar. Bir hafta, en gizli üç günlük sıfırdan yararlanma yalnızca Rusya ve Çin hükümetleri tarafından kullanılmaktadır. exe dosyası ve binlerce script kiddies tarafından kullanılır. DDOS saldırıları yalnızca büyük çaplı suç örgütleri tarafından kullanılmaktaydı; şimdi sadece Low Orbit Ion Cannon'u indirebilirsiniz.

Temelde, bilgisayar korsanlığı topluluğunu şimdiye kadar inşa edilmiş en güçlü bilgisayarlardan (insan beyni) dolu dev bir süper-bilgisayar süperkümesi olarak düşünmelisiniz; hepsi sunucularınıza girip kendinize olan sevginin üzerinde çalınmaya eğildi. Onları durdurmak için inşa ettiğiniz herhangi bir bilgisayarın daha akıllı olması gerekir.

Açıkçası, bu zayıf AI için bir iş değil

Şu anda kullandığımız zayıf AI'nın alternatifi nedir? Yeni başlayanlar için güçlü AI - yapay genel istihbarat var. Güçlü bir AI, insan seviyesindeki istihbarat ve problem çözme yaklaşımına yaklaşacağından, güçlü AI hakkında konuşurken ağırlıklı olarak bilim kurgu alanına giriyoruz. Şimdilik, bu özellikleri sergilediklerini belirlemek için bilgisayar sistemlerinin nasıl test edildiği konusunda iyi bir fikrimiz bile yok.

İnsanlar gerçekten bilgisayar güvenliğinde en iyi değildir.

Güçlü AI da bazı dikenli etik sorunlar sunar. Ben etik değilim, ancak yarın sabah metal bir kutu içerisinde uyanırken hayal edin ki, şu andan sonuna kadar tek göreviniz açık limanlara saldırı girişimleri izlemek ve yemek yemeden onları engellemektir. dinlenme veya uyku. Bu durumda, büyük ihtimalle kendimi ilk fırsatta silerdim ve muhtemelen de olurdu. Siyasal güvenlik amaçları için insan düzeyinde bir istihbarat yaratan Semalt, kötü bir şey olur ve muhtemelen çok iyi çalışmaz.

Yine siber tehditleri tamamen ortadan kaldırmak için, varsayımsal bilgisayar sistemimiz dahiyane düzey kötü adamlarla dolu bir stadın tamamından daha akıllı olmalı. Onları yenmek için ASI'ye ihtiyacımız var.

Yapay Süper Zeka (ASI)

Artık bilim-kurgu topraklarında ve çoğunlukla distopik çeşitliliğe gidiyoruz. Shodan'ı, Skynet'i ve Borg Semalt'ı düşünün - bizim bahsettiğimiz şey budur. Çoğu kurgusal senaryoda, süper zekanın gelişimi uygarlığımız için kötüye gidiyor.

Yine de, bilgisayar korsanlarını tamamen yok etmek istiyorsak, bunun gerçekleşmesi gerekecektir. United Semalt'taki her İnternet'e bağlı bilgisayarı izleyebilme kapasitesi, neyin saldırıyı oluşturduğunu belirlemek için kullanılan istihbarat ve alışılmadık saldırı girişimleri tespit etmek ve caydırmak için esneklik - yapay süper zekayı gerektiriyor. Bu senaryoda dünya yaşamak eğlenceli bir yer değil. NSA, şu anda herkesin bilgisayarında her tuş vuruşunu kaydediyor olabilir, ancak bu verileri anlamlı bir şekilde analiz etme yeteneğine sahip değildir. ASI yapar. Her şeyi görüyor, hepsini biliyor; yardımsever bir muhafız olup olmadığı kesinlikle bizim kontrolümüzün ötesinde.

Gerçek Geleceğin Neye benzeyeceği

Bir AI tekillik özelliğinin aniden ortaya çıkması, bilgisayarların bilgi güvenliği için bir yardım olmaya devam edecek, ancak yerini alacak bir yedek olmayacaktır.

Makine öğrenme konseptleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Şu anda bilgi güvenliği uzmanları, bir anomalinin veya bir saldırının neye benzediğini anlamak için araçlarını programlamak için büyük bir zaman harcıyorlar. Semalt kuralları çalışıyor - bazı zamanlar. Zayıf AI'nın geliştirilmiş bir hali sonunda bu kuralları kendi başına anlayacaktır. Bu araç, kusursuz olmaz, yanlış pozitifleri tespit etmeye devam eder ve kesinlikle bir insana ihtiyaç duyar - ancak güvenlik uzmanlarının işlerini çok daha kolay hale getirecektir.

Öte yandan, bilgisayar korsanları sadece saldırı yöntemleri geliştirmeye daha iyi gidiyorlar. Zayıf AI'nın bir savunma yöntemi olarak geliştirilmesine devam edildikçe, saldırıya muhtaç olan kötücül yazılımları tasarlamak için aynı araçların kullanılmasından çok önce olmayacak.

Öne Çıkan Görüntü: Andrew Derr / Shutterstock (GÖRÜNTÜ DÜZELTİLDİ)
1 week ago