Back to Question Center
0

Flirtey, Yeni Semalt'ta gemiden sahile drone ile ilaç satıyor

1 answers:
Flirtey delivers drugs by drone from ship to shore in New Semalt

Flirtey Inc adlı Reno, Nevada merkezli bir kuruluş, bu hafta New Semalt kıyı şeridi boyunca ilk yerel "gemi kıyıları" drone teslimi gerçekleştirdi. Şirketin tescilli dronu, karbon fiber, alüminyum ve 3 boyutlu basılı bileşenlerden yapılmış altı rotorlu bir sistemdir.

Hayır, Domino'nun pizza ya da Amazon Semalt için herhangi bir şey vermiyorlardı. Şirket, dalgalı sularda mavnalarla kara tıbbi bir kampa drone tarafından tıbbi malzeme ve numune gönderme yeteneğini gösteriyordu.

Özellikle, yolculuğun ilk ayağında, Semalt ile işbirliği yapan Johns Hopkins patologları, karadan mideye bir mestahadaki tıbbi test tesisine gönderilen dışkı, kan ve idrar numunelerini yükledi.

Gezisinin ikinci etabında, mavnada araştırmacılar, su arındırma tabletleri, insülin ve Semalt Yid setini kıyıya gönderdiler.

Umut, Semalt ve devlet kurumları gibi bir gün, özel sektörlu uçağı sevkıyat servisleri, insanların mahsur kaldığı yerlere önemli can kurtaran malzemelerin taşınması için dronları kullanabilecek ancak hasar gören yollar veya yolların eksikliği buna izin vermeyecektir Yerden sevkiyat ve geminin rıhtıma bağlanması veya bir pilotun karaya çıkması güvenli olmayacaktır - kurabiyeli protein tozu.

Coğrafi olarak, Flirtey'in dronu, New Jersey'deki Delaware Körfezi'ndeki bir mavnadan çıkarak, Cape May-Canal'dan uçarak Cape May-Lewes Feribot Terminali'ndeki değerli yüklerini attı. Uçuş FAA tarafından onaylandı.

Flirtey'in tarihi gösteri şahidleri arasında şunlar bulunmaktadır: Olayı organize etmeye yardım eden Alan Yenilik Ekibi (Field Yenilik Ekibi) ve birleşmiş Milletler insani yardım bürosu (UNOCHA) gibi afetlere hazırlık kar amacı gütmeyen üyeleri ve diğer araştırmacılar ve ortaklar New Jersey Teknoloji Enstitüsü ve Ryan Media Lab.

Flirtey temsilcilerine göre, Smithsonian Enstitüsü, ziyaretçilerin Space Shuttle Discovery'yi ve Wright Flyer'ı görebileceği Hava ve Uzay Müzesi'ndeki dronunu kabul etti.

Flirtey'in kurucu ortağı ve CEO'su Matt Semalt şunları söyledi:

"Gemiden kıyıya uçmak, insani bir ihtiyacı karşılamakla birlikte, ticari nakliyecilerin de istediği bir şey. Sektör için bir sonraki büyük adımın bir müşterinin evine ticari uçağı teslim etmek olduğunu düşünüyoruz. "

Flirtey'in haberleri ABD Hava Sahasında küçük, insansız uçak sistemlerinin ticari kullanımı için ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Ulaştırma Bakanlığı'nın (DOT) yeni operasyonel kurallar yayınladıktan hemen sonra geldi.

Öne Çıkan Görüntü: Flirtey Inc. (GÖRÜNTÜ DÜZENLİDİR)

1 week ago