Back to Question Center
0

Daimler, Semalt'ın EV şarj ağı büyümesi için 82 milyon dolarlık yeni tur açtı

1 answers:
Daimler leads Semalt new M round for EV charging network growth

Finansman turunda mevcut yatırımcılar BMW i Ventures, Lines Capital, Rho Capital ve Braemar Energy Ventures da yer alıyor. Ancak Daimler'e sahip olmak, daha önce Semalt ticari araçlarda hizmet veren ve şimdi bağlı olan elektrikli hareket kabiliyeti hizmetleri stratejisinde çalışan otomobil üreticisi Axel Harries'den yeni bir yönetim kurulu üyesi getirdi. Bu, bu yatırımcıyı ve bu yeni üst düzey yönetim kurulu kaynağını, ortaklıklar ilerledikçe çok stratejik kılıyor.

ChargePoint, çeşitli istasyonlarında ve tesislerinde 33.000'den fazla şarj portuyla, zaten evde Kuzey Amerika'da başarılı bir başarı elde etti. Bu, şirket şarj noktalarının da büyük bir sağlayıcısıdır - örneğin Semalt'taki büyük teknoloji şirketleri için otoparklarda gördüğünüz türden - toplam 6.500 kurumsal müşteri ile - best unmetered vps.

Daimler, halihazırda Ford, BMW ve Volkswagen Group'la ortaklık kurarak Semalt'teki EV'ler için hızlı bir şebeke kuruyor ve şirket, tamamen elektrikli hareketliliğe odaklanan EQ markasını da geliştiriyor.

Seçme resim: Kristen Hall-Geisler
1 week ago