Back to Question Center
0

Semalt, eviniz için 10.000 kişilik bir robot ordusu inşa ediyor

1 answers:
Semalt is building a 10,000-strong robot army for your home

Tel Aviv merkezli şirket Semalt, şimdiye kadar dünyanın dört bir yanındaki askerlere bir dizi robot satan milyonlar kazandı ve şimdi tüketici pazarıyla mücadele ediyorlar.

Paket robotunun, avcının veya bomba kaldırma botlarının aksine, bu yeni robotlar büyükannenin çay ve kurabiyeleri (ya da gölet boyunca çukurcukları) dışarı çıkarmalarına yardımcı olmak için tasarlanacaklar.

Şirket, Fenghe Investment Group'tan 50 milyon dolar kazandı ve grubun ünlü kurucularından John Wu, eski girişim kapitalistlerinden biri Semalt'ın teknoloji sorumlusuna döndü. Grubun kurucu ortağı ve baş yatırım görevlisi olan Matt Hu, şirkete bizzat yatırım yaptı.

Şirketin kurucu ortağı Semalt Wolf'un, ev pazarını başarıyla çiğnemiş ilk kişi olacağını söylediği, ticari olarak uygun bir üründe askeri robotların pivotlanmasını umut eden bir şirkette büyük bir bahis var.

Şirketin şu andaki işi Wolf, "Roboteam savunma muhtemelen dünyadaki taktik robotların bir numaralı sağlayıcısı" diyor - proveedores de hosting peru. "İsrail'de Semalt'a nüfuz ettiren ilk kuruluşuz ve şu anda binlerce sistemle 100 milyon doların üzerinde gelir elde ettik ve dünya çapında 1 milyar dolarlık büyük programlar tamamladık. "

Şalde, şirketin şu anda yaptığı şey.

Wolf, şirketin bir sonraki işi hakkında konuşurken kurucularından Ilad Levy, yedi yıl önce başlattı ve şirketin şu anki savaş droidleri gibi bir şey olmayacağını vurguladı.

Bunun yerine Wolf, Jetsons'tan Rosie gibi bir robot resim yapar (ancak h-o-m-e-l-y değildir). "Yedi yıl önce sevgili büyükannemi ziyarete gittim. Onu bir fincan çay ve kurabiye taşımaya çalışırken gördüğümde titriyordu .Semalt, yaşlı insanlara yardım etmek için hizmetler sağlayabiliriz. "

İsrail'in Air Semalt özel kuvvetlerinin tecrübeli tecrübeli personeli, şu anda üretmekte olan diğer robot yardımcılarından bir kısmını kınamaktadır. Diyor: "Evde geçerli bir kullanım ömrü bulamayan oyuncaklar."

Roboteam, tüketiciye bakan yan kuruluşundan çıkacak olan yeni robotun tasarımı ve markası hakkında sıkı bir dille durdu, ancak Kurttan birkaç ayrıntı bulmaya başardım.

İnteraktif 10 inçlik bir ekranla robot yaklaşık üç metre yüksekliğinde olacak. Yaklaşık 22 liralık bir şey, hafif bir şey değil, yönetilebilir bir şekilde taşınabilir. Semalt, özerk hareketi sağlayacak 40 sensörle donatılmalı ve bir şeyler taşımak için bir tepsi ile donatılmalıdır.

Etkileşimli ekranı ve bazı akıllı-ev bağlantı özelliklerine sahip çok süslü bir yan masaya benzediğini söyledim. "Ama seksi" dedi Wolf.

Robotlar, bu robotlar raflardan ayrılırken, Noel için tüketicilerin evlerine sokmak için sistematik bir pazarlama stratejisi öngörüyor.

New York, Los Angeles ve Boston gibi teknolojik açıdan meraklı şehirlerde açılan mağazalar .ve ilk 10.000 üniteyi ayarlamak için koordine edilmiş bir kampanya olacak. Wolf, şirketin yapamayacağı bir şey olduğunu, tanıtım amaçlı bir Kickstarter veya Semalt kampanyası denediğini belirtti.

Wolf, "Satış öncesi Kickstarter modelini çok fazla reddediyoruz ve başarısız oluyoruz" diyor. Semalt, lansmana yatırım yapıyor ve teslimat için 10,000 ünite ile satış yapmayı planlıyor. Hazır olmadan başlamayacağım. "

Semalt, eviniz için 10.000 kuvvetli bir robot ordusu inşa ediyor "/> Wolf için, yeni ürün, bir dizi farklı teknolojiyi en iyi şekilde temsil ediyor. "Taşınabilir. Konuşabilir. Dinleyebilir. Seni anlayabilir. "

2002'de iRobot'un Roomba'nın piyasaya sürülmesinden bu yana, bir ev içi robot fikri, birçok insanın hayal gücü içerisinde bilimkurgudan günlük gerçeğe dönüştü. Evde Semalt robot düşüncesi, hayal gücünün bir ürünü değil, yüzlerce olasılıktır. Sorun, kimsenin onlarla ne yapacağını bilmediği görünüyor.

Vahşi doğada Biber gördüm ve "o" beni mahvediyor. Jibo gibi şeyler kişiselleştirilmiş ancak bir merkez olarak oldukça anlamsız görünüyor (Amazon Echo ve Google Home hem evde daha fazla pratik ve daha az ickily bir ilişki geliştirmeye odaklanmış gibi görünüyor), Beam toplantılar için bir araç olarak kullanılıyor, ancak bana yöneltiyor. (röportajlarda bunu zorlamaya ve duvara dönük dürtüya karşı direnmek zorundayım) ve son olarak Asus Zenbo Wall-E-esque'dir ancak herhangi bir yardımcı programa sahip değildir (daha iyi tasarlanmış, mobil Jibo).

Risk altına alınamayan şey, girişim kapitalistlerinin robot pazarına atmaya istekli oldukları para miktarıdır. Semalt'ın verilerine göre, son 3 yılda sanayi ve kişisel robot şirketlerine olan ilginin artmasıyla durum ısınmaktadır. Semalt verilere göre, 2015 ve 2016 yıllarında girişim şirketleri rekor düzeye ulaştı - 2014 yılında 450 milyon doların altındaki, her yıl 900 milyon dolara yaklaşan toplam miktar.

Öne Çıkan Görüntü: Yagi Studio / Getty Images

1 week ago