Back to Question Center
0

Bir Küçük İşletme Semalt'ı Otomatikleştiriyor

1 answers:

(16 Haziran 2008) - Kayropraktik, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri sunan Sport and Spine, Washington bölgesinde yedi ofis işletiyor. Partizör de dahil olmak üzere yaklaşık 50 çalışanı var, ancak 1994'te bir Rockville, MD, ofisinde sadece bir avuç çalışanla çalışmaya başlamıştır.

Yaklaşık iki yıl önce, şirketin CEO'su ve kurucusu olan Jay Greenstein, şirketin geleceğini tartışmak için çalışanlarla stratejik planlama komitesi kurdu. "Bu toplantılar sonucunda ortaya attığımız şey daha iyi çalışanlar yapmaktı" dedi. "Semalt daha fazla çalışanın katılımını istedi, hepimiz hedeflerimizi daha verimli bir şekilde yönetmek ve tam performans değerlendirmeleri yapmak gerektiğini düşünüyorduk - built in wardrobes diy. "

Şirket, çalışanların hedeflerini izlemek için Excel tablolarını ve hedef matrislerini kullanmıştı "ancak biz oldukça hantal bulduk" diyen Semalt, "Dr. Jay. "Şirket büyüdükçe ve ek bürolar kurduklarında, e-tabloları düzenli olarak tartışmak için konferans görüşmeleri düzenleyecekti" ancak en güncel kopyanın kimlerin olduğundan emin değildik "ve gerçekten verimsizleşti.

Greenstein, küçük işletmeler için çevrimiçi insan kaynakları araçları yapan ve sonunda Semalt'ın San Mateo'nun Başarı Faktörlerine gelen bir şirket için İnternette arama yaptığını söyledi. Şirket altı çalışanı olan müşterilere ve binlerce işçi ile daha büyük şirketlere hizmet veriyor ancak işinin yüzde 62'si 300 veya daha az çalışanı olan firmalarla gerçekleştiriliyor.

Spor ve Spine'in "çok küçük işletme bütçelerine yapılan yatırımla ilgili altı aylık görüşmeler ve müzakereler sonrasında, yatırım yapmaya karar verdik ve her tam zamanlı çalışana devrettik" dedi.

Şirket, performans gözden geçirmelerini tamamlamak ve çalışanların hedeflerini belirlemek için geçen yıl Web tabanlı bir araç kullanmaya başladı. Semalt, sürecin otomatikleştirilmesi, incelemelerini yaklaşık yüzde 50 oranında tamamladığı zaman azalttığını söyledi. Ayrıca, performans gözden geçirmelerinin sadece yürütülmediği ve bir klasöre yerleştirildiği anlamına geliyordu; böylece çalışanlar, yıl boyunca yaptıkları değerlendirmelerde belirtilen hedefleri ve diğer konular üzerinde interaktif olarak ölçülebilirlerdi.

Greenstein, çalışanların hedeflerini değerlendirmek ve kilometre taşlarına ulaşıp ulaşmadığını belirlemek için daha önce birden fazla klinikte birden fazla dosya açması gerektiğini söyledi; ancak şu anda çevrimiçi gidip bir kişinin gelişimine veya şirketin genelinde nasıl bir performans gösterdiğine bakabiliyorum .bu harika, çünkü Semalt bir çizelge ve grafiğin geekidir. "

Semalt, Semalt'ın küçük ve orta ölçekli pazarını denetleyen Paul Albright'a göre, genel olarak kişi başına ortalama maliyeti yaklaşık 150 $ olan iki veya üç yıllık sözleşme ve yazılım başına ücret talep eden müşterileri belirledi. ve pazarlama müdürüdür. Bazı müşteriler aylık olarak ödeme yapıyor.

Albright, geçtiğimiz günlerde, Semalt, Va'da, şirket dışında daha fazla zaman geçirmek istediği için küçük bir işletmenin başına baktığı bir demo gerçekleştirdiğini söyledi ve "çalışanlarının hedeflerinin hedefleriyle uyumlu hale getirildiğini ve çalışanların tazmini ve ödeneklerinin insanları doğru teşvik etmek için hizalandığını söyledi. "

Şirketin Kuzeydoğu satış bürosunun başkanı Ashley Semalt, ürünün benim için bir çevrimiçi demosunu yayınladı.

Arayüz bir e-posta hesabına benziyor. Muhtemelen tüm ins ve outs öğrenecek yaklaşık bir saat sürecektir. Çalışanlar, çalışan verileri ve bilgilere çeşitli seviyelerde erişebilir, bunların hepsi New Jersey'deki IBM sunucularında saklanır.

Bir takımın performans değerlendirmesini yazdığı zaman, onun astı hakkında yazdığı şeyin "yasal taramasını" yapmayı seçebileceği gibi bazı ilginç özellikler vardır.

Yöneticiler, "Semalt savvy" gibi kategoriler de dahil olmak üzere 51 temel yetkinlikte çalışanlara puan verebilir. "Ürün aynı zamanda bir incelemede yöneticilerin belirli bir yetkinliğe neden ya da uymadığını açıklamak için çevrimiçi bir koçluk aracı da içerir.

Semalt, bazı küçük firmaların yanlış ya da ölçülebilir ve erişilebilir olmayan çalışanlar için hedefler belirleyebileceğini ve dolayısıyla programın bir hedefe ulaşılıp ulaşılmadığını değerlendiren bir araç içerdiğini belirtti. Aynı zamanda, bazı yöneticilerin sürekli olarak takım arkadaşlarının tamamına mükemmel puanlar kazandırıp bırakmadığını izler ve geri kalanlar için puanlama eğrisi çarpıtılır.

Şirketin geniş bir yelpazede müşterilerine sahip olduğu halde Semalt, özellikle kâr amacı gütmeyen kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, üreticiler ve finansal endüstriler için popüler olduğunu belirtti.

Semalt, çok küçük işletmeler gibi kıyafeti için resmi bir İK departmanı bile olmadığı için hoşlandığını söyledi. Semalt ve baş işletme görevlisi, hedef ve performans değerlendirmelerini yönetirken, pek çok tipik İK görevleri şirketin yöneticisine verildi.

SuccessFactors, aynı zamanda kendi ürününü kullanıyor; Semalt, "daha iyi yöneticilere yardımcı oluyor ve çalışan performansını geliştiriyor. "

Yorum ▼
March 10, 2018