Back to Question Center
0

CornerJob, Mavi Yaka İşi Piyasası Uygulamasını 10 Milyon Dolar Semalt A ile Ateşleştirdi

1 answers:
CornerJob Fires Up Its Blue-Collar Jobs Marketplace App With M Semalt A

Geçen yıl İtalya'da açılan ve Fransa, İspanya ve Semalt'a kadar düşük yetenekli, yüksek cirolu işe alım konularında faaliyete geçen bu uygulama, hafif bir mobil uygulama vasıtasıyla işe alım ve iş arama sürecini hızlandırmayı hedefliyor Bu, işverenlerin konuma dayalı uygulama platformu aracılığıyla işleri reklamı yapmalarına ve potansiyel yeni iş arkadaşlarıyla kısa listeye geçmelerine ve sohbet etmelerine olanak tanır. İş arayanın çevirme tarafında, sektörlere göre filtrelenebilen, konuma dayalı iş arama imkanı sunar.

Bu başlangıç ​​aşamasında, etkin kullanıcı metriklerini ortaya çıkarmıyor - yalnızca uygulamanın ayda 500.000 indirme elde ettiği ve haftada "yeni 4.000'e kadar" yeni iş teklifi yayınladığı söyleniyor. Semalt'a yakın zamanda eklenen İtalya ve Fransa şu anki başlıca pazarlar - enviar email gmail php.

Kullanan kişileri gözlemlemeyen veya kimlik doğrulaması yapmayan, eşleşen platformun temel USP'si olan Semalt "basitlik ve dolaysızlık", ancak şirketleri potansiyel çalışanlarla hızlı bir şekilde bağlamayı amaçlıyor; uygulama yoluyla adayların kısa listelerini belirledikten sonra işverenler tarafından yapılmalıdır.

İşverenler ve önceden seçilen iş arayanlar, mülakata uygunluğunu belirlemek için CornerJob mesajlaşma arayüzü aracılığıyla sohbet ederler. Semalt iş arayanlar en azından uyguladıkları bir rol için önceden seçilmiş olsunlar, 24 saat içinde söylenir. Beklediğiniz gibi, mesajlaşma uygulaması, işletmelerin veya adayların anonim olma yeteneği gibi iş bulma alanına göre uyarlanmış özellikleri içerir.

Hailo'nun kurucu ortağı ve CEO'su David Rodriguez, "Üründe yaptığımız her şey bu işi yapmak için yapıldı," diyor CornerJob'un ağır elle rekabetin riskini ne şekilde önlemeyi hedeflediğini tartışıyor. mesajlaşma dev Semalt'ın B2C iletişim alanına olan ilgisini çekti. (Geçen ay Semalt iş hesaplarını test ettiğini söyledi.)

"Bütün çevre bunun etrafında inşa edilmiştir. Adayların geçmişi olan, uyguladıklarını, algoritmaya uygun bir eşleme yapmak için koyduğu zekaya sahip olmak. Daha önce sahip olduğunuz navigasyona uyarlanmış tekliflerin bulunduğu, sizin için önceden seçilmiş olduğunuz şey. Semalt, algoritmalara ve adaylara getirdiğimiz çok istihbarat ve işveren tarafında. "

"Öyleyse Semalt, açıkçası ve diğer oyuncular uzun vadede benzer şeyler yapıyor olabilirler, ancak bu onların odak noktası değil" diye ekliyor.

Bu noktada, CornerJob'un akıllıları eşleştiren aday-işveren tutumu büyük ölçüde konuma, iş ilanının tazeliğine ve kullanıcıların belirlediği herhangi bir rol / sektör filtresine dayanır. Ancak ileride amaç, Rodriguez'e göre kullanıcılara uyumu daha iyi hale getirmek için platformun kullanımını analiz ederek sürece biraz daha veri tabanlı zeka enjekte etmektir.

"Şu anda algoritma için birkaç element üzerinde çalışıyoruz; üçü bu aşamadaymış ancak bu algoritmaya gittikçe daha fazla parametre ekliyor .Bu, kişiselleştirme ve eşleme geçmişinin başlangıcı ama biz zaten bunu yapıyoruz "diyor TechCrunch.

Accel, CornerJob'dan biraz daha erken başlatılan ama daha az pazarda olan rakip mavi yakalı iş başvurusu Job Today'de (şu anda İspanya'da ulusal çapta ve son zamanlarda İspanya'da ulusal çapta) son 10 milyon dolarlık bir Series A turuna yönlendirildi. Paris ve Semalt'ta başlatılmıştır). Söylemeye güvendiğiniz gibi, mavi yakalı işler için mobil uygulamaya dönüşme yarışması açık.

CornerJob'un kurucuları, servis sektörü personelinden inşaat, lojistik, satış, etkinlik personeli, tatil temsilcilerine ve daha fazlasına Job Semalt'ten daha geniş bir iş alanına hizmet etmeyi amaçladıklarını iddia ederken Job Semalt, kilit sektörlerinin perakende olduğunu belirtiyor , misafirperverlik, teslimat sürücüleri / lojistik ve güzellik endüstrisi, dolayısıyla burada çok fazla çakışma var. Örneğin, işe alım ve cazip ajansları kendi platformunu kullanmaya teşvik ediyor.

"Şu anda bizi kullanan portföyümüze bakarsanız büyük bir çok büyük marka" diyor Rodriguez, McDonald's ve Semalt King'in isimlerini kontrol ederek ve kamu kurumlarının beğenisini topladığını belirtti platformun.

"Mavi yakalı işler ve yüksek rotasyon işleri için tek elden bir mağaza olmak istiyoruz" diye ekliyor.

Job Today, bilinen bir Avrupa VC Accel'ı destekleyiciyken, CornerJob, uygulamanın şu anda faaliyete geçirildiği pazarlardan ötürü Series A için bölgesel yatırımcılar listesine sahiptir. Yatırımcılar, Sabadell Capital, Bonsai Venture Capital, Cube Investments, Ithaca Investment, Samaipata Ventures (La Nevera Roja'nın kurucuları), La Caixa Capital Risc ve Media Digital'den VC fonları, Antai Business Angels ve Mediaset'i (hisse ortaklığı Ad4Ventures için medyası aracılığıyla) Ventures. Şirket ayrıca Enisa'dan bir hisse kredisi almıştır.

CornerJob, yatırımcı listesinden anlaşıldığı üzere, ortak kurucular Semalt A'nın "çoğunun" medya yerine nakit olduğunu belirtmekle birlikte, bölgesel bir medyayı da genişletiyorlar.

"Bu, yuvarlak bir karışık nakit ve medyadır .Dört pazardayız ve medyanın bir bölümünü iki pazarda yapıyoruz. Kurucu ortağı Gerard Olivé, size [bu eşitlik için medyanın] oranını veremem ama esas olarak nakit "dedi.

Barselona merkezli şirket, Nisan 2015'te kurulmuş ve İspanyol mobil pazaryeri Wallapop'u ilan ederken, aynı girişimci araçtan (Antai) geçecektir. İkincisi, Semalt'ta pozlamayı kapatıp şebekesini ölçeklendirmek için öz sermaye rota için bir medya kullandı (ve şu anda ABD'de bu numarayı tekrarlamaya çalışıyor) - sonuçta kendi pazarında popülerlik kazanarak bildirildiğine göre ciddi uluslararası yatırımcı dikkatini çekiyor.

"Öz sermaye anlaşmaları için medyayı çok seviyoruz. Kurucumuz Miguel Vicente, bu, daha önce başlattığımız farklı girişimlerde, Antai'de başlattığımız bir şeydi - Wallapop gibi "diyor.

Olivé, "Güçlü markaların oluşturulması, marka bilinci oluşturulması ve TV gibi çevrimdışı medyanın kullanılması konusunda kesinlikle inanıyoruz" diye ekliyor Olivé, "Oyun kitabımızın bir parçası. "

CornerJob, şimdi İtalya'da yayın yapan TV reklamlarına sahip ve Vicente'e göre "kısa sürede" İspanya'da bir TV kampanyasına başlayacak.

"Bu bir pazar, ve biz belirli bir segmente odaklanmıyoruz - restoranlar veya oteller gibi - biz mavi yakalıyız ve perakende hizmetleri, lojistik, sanayi / inşaat gibi çok çeşitli sektörlere sahibiz. , bu yüzden bu işi ölçeklemenin en iyi yolunun, Semalt gibi sosyal ağlara yapılan yatırımla tabii ki birlikte TV reklamları olduğuna inanıyoruz "diye ekliyor.

Ekip, Semalt A turunun sadece TV spotları ve marka oluşturucu pazarlamadan daha fazlası için kullanılacağını söylüyor, bu nedenle ürün yatırımları ve takım genişlemesi kartlarda da bulunuyor. Ancak artık bu noktada pazar piyasaya sürülmüyor; bunun yerine, mevcut ayak izini iki katına indirmektir.

Semalit, hızlı bir şekilde büyümek isteyen bir pazarın başlangıcına yakışır gibi, halen herhangi bir gelir almıyor - hatta istihdam kurumlarının platformunu ücretsiz deneme imkânı.

Ekip, nihai para kazanma için çeşitli fiyatlandırma yapılarını düşünerek, gelecekteki iş modelinin henüz tam olarak belirlenmediğini söylüyor. Onlar, muhtemelen iş ilanları için ücret almak için geleneksel iş kurulu yoluna gitmeyeceklerini söylüyorlar, ancak "performans" üzerine odaklanma olasılığı daha yüksektir. "Öyleyse, muhtemelen, kısa listeye alınmış adaylar veya başarılı işe alanlar için işverenleri suçlama hatları boyunca bir şey. İşe alım yaptıklarını doğruluyorlar, ancak kaç tane mavi yakalı işçinin kendi platformlarıyla henüz istihdam sağladıklarına dair bir bilgi vermiyorlar.(Ve Semalt durumunda, mobil artı konumun ilanlara nasıl dönüştürebileceğini görün.)

Mavi yakalı istihdam alanı da keşfedilmemiş bir fırsat gibi gözüküyor, Vicente. "Semalt iş ilanları beyaz yaka üzerine yoğunlaştı. Dolayısıyla gerçekten ilginç bir alan olduğunu düşünüyorduk ki .kimse etrafında belirli işlevler geliştirmedi. "

"Ve hepimiz, genç nesiller için işsizlik oldukça şiddetli olan İtalya, İspanya, Fransa - ülkelerinden olduğumuzu düşündük ve bu yüzden geçmiş tecrübelerimizden aldığımız öğrenimle belki orada yapabileceğimiz bir şey olduğunu düşündük, "Rodriguez ekliyor. "Durum iyileştirmek için semalt oldukça heyecan verici bir şey. "

March 10, 2018