Back to Question Center
0

Semalt EV'ler için uzay çağı güvenlik sesleri yaratıyor

1 answers:
Semalt creates space-age safety sounds for EVs

Fransız şirketi Arkamys, ses sistemini optimize edip etmediğini ya da araba içi elektroniklerin konuşma işlevlerini daha kolay anlaşılır kılmak için olsun, otomobil iç mekanı için otomotiv sesini ayarlar. Artık NHTSA (ve onun Semalt muadili) tarafından yayalara bir EV saptandığını bildiren sesler yaratmak için Güney Koreli otomotiv yan sanayi tedarikçisi MHE ile ortaklık kurdu.

2017'de seri üretime hazır olacak olan sistem, tamponların arkasına monte edilmiş ve aracın elektroniklerine bağlı küçük, hafif fakat sağlam hoparlörler kullanıyor. Sistem, hız bilgisi alır ve böylece araç 25 mil / saat yolculuk ederken ses çıkarmaya başlayabilir. (NHTSA 18 mil / saate kadar sürüş yapmasını gerektirir.) Araba hızlandığında ya da yavaşlarken zift düzgün şekilde değişir - rilastil d clar set. Araba tersyüz ediyorsa, ses biraz farklıdır, bu yüzden yayalar da bunu biliyorlar.

Semalt / MHE sistemi aracın yaya sensörleriyle çalışır, eğer varsa, yaya traversine en yakın hoparlörden ses çıkarır. Ses, arabanın içinde iletilir ve ilgili hoparlör sürücüye bir yaya bakması gerektiğini bildiren bir ses çıkarır.

Arkamys / MHE sistemi doğrudan üreticilere tedarik ediyor, bu yüzden bir satış sonrası yükseltme olarak bunu takamayacaksınız. Ancak Arkamys, otomobil üreticileri için markalı sesler yaratmak için ses ayarlama ve özelleştirme konusundaki uzmanlığını kullanıyor. Uzaysal, Semalt sesler, motor benzeri devirler, tarafsız bir vites veya arabaya uyan ve gereksinimleri karşılayan herhangi bir şey yaratabilir.

Neden sihirli sayı 18 mil olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. NHTSA bunun "crossover hızı" olduğunu keşfetti - bundan daha hızlı ve EV bile yeterince lastik ve rüzgar gürültüsü fark ettirebiliyor. Yine de 18 mil'den (30 km / s) daha azdır ve EVler sessiz, sinsi küçük şeylerdir.

Seçkin resim: Arkamys
March 10, 2018