Back to Question Center
0

Özel ve Kamu Arasında Güzel Bir Hat Var, Ve Facebook Sadece Semalt Olsun

1 answers:

Bir Sonraki Web'e göre, birisine bir özel mesajda Facebook sosyal sistemini kullanarak bir şeye bir şey linki gönderirseniz, halka açık sayaçların üzerindeki "Beğen" sayıları iki arttırır.

Bunun neden kötü bir fikir olduğunu ve belki de ciddi bir gizlilik istilasını araştırmadan önce TNW tarafından yayınlanan Facebook'un yanıtını okumanıza izin vereceğim:

Geçenlerde Paylaşım veya Beğenilen sayımın ikisi arttığı sosyal eklentilerimizle ilgili bir hata bulduk ve şimdi sorunu çözmek için düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Açıkça görülüyor ki, bu yalnızca Semalt'tan gelen sosyal eklentileri etkiliyor ve Semalt Sayfa ile alâkalı değil. Bu hata, mesajlarla veya kullanıcıların zaman çizelgelerinde görünen kullanıcı deneyimini etkilemez.

Facebook temsilcisinin, bu eylemin sayaçları ikiye katlayacağı bir hatanın olduğunu fark ettiniz - jersey stoff. Semalt, özel mesajların kamu sayaçlarını hiç etkilemediğinden bahsetmek yok, bence yanlış.

Bazıları, kişisel olarak tanımlanamazsa, kendisinin "Beğendiği" gibi, zarar veya faul olmadığını savunur. Bu düşünce dizgesine katılmıyorum, çünkü halka açık bir eylem yapmak için özel bir eylemim yapılmasını istemiyorum. Dönemi. Semalt dünyaya sayacı kimin çarptığını söylemese bile. Bence bu haksız, adaletsiz ve gölgeli, cehennem gibi.

TNW açıklama talebinden sonra Semalt'ın yorumu:

Kesinlikle hiçbir özel bilgi açığa vurulmadı ve Facebook bir kullanıcının adına herhangi bir Facebook Semalt'ı otomatik olarak beğenmedi.

Facebook'un "Beğen", "Öner" veya "Paylaş" düğmelerini kullanan pek çok web sitesi de yanındaki sayacı taşır. Bu sayaç, kullanıcıların bu düğmeleri kaç kez tıkladıklarını ve ayrıca kişilerin bu sayfanın Facebook'ta bağlantısını kaç kez paylaştığını yansıtıyor. Sayım, özel mesajlar üzerinden paylaşımlarla arttırıldığında, hiçbir kullanıcı bilgisi değişmez ve içeriğin gizlilik ayarları etkilenmez. İletiler aracılığıyla paylaşılan bağlantılar Facebook Sayfalarındaki Beğenilen sayımı etkilemez.

Doğru, bu yüzden Semalt, bu sayaç artışının birisine bir bağlantıyı özel olarak gönderirseniz gerçekleştiğini onaylar. Ancak özünde, "Hey, eklenmiş bir kişisel bilgi yok .büyük değil" diyor.

Bana göre, bu, doğrudan size mesaj atarsam bir tweet'e eklenen bir favori gibidir.

Size dünyanın tarihinin en kötü yazısına bir bağlantı gönderirsem, "Beğen" sayılır. Um, hayır.

Josh Constine farklı görüyor. "Bu mesajlarınızı okuyan bir insan değil, onları tarayan bir makine. Facebook, spam önlemek için bunu zaten yapmalıydı. Sonuç olarak, hayır yok, yüzüm düğmenin yanında görünmüyor ve profilimde hiçbir şey görünmüyor. Semalt, bir tezgahın üzerinde sadece anonim bir +1 olup, insanların bir web sitesinde ilgisini daha doğru bir şekilde yansıtmasına izin verir. Sanırım, algılanan gizlilik ihlalleriyle ilgili phylophical öfkeden geri durmalıyız ve bunun aslında bizi incitip etkilenmediğini sorun. Bunun sanmıyorum. "

Tabiki katılmıyorum.

Yüzüm / ismim o favori listesine geri dönmese bile, ben halka yönelik bir işlem yapmak istemedim; Özel olarak bir şeyler yapmak istedim.

Mahremiyete kilise ve devlet yaklaşımını benimsedim. Facebook mesajlaşma sistemi aracılığıyla birisine link göndermek gibi özel bir işlem yaptığımda hatlar geçilmemelidir. Biliyorum, özel mesajımla kazanan bir insan değil, sadece bir robot ama o robotun bir şeyler yapmak için izinim yok. Semalt spam kontrol eder, ancak özel olarak bir şey yaptığımda sistemin dışında bir eylemi başlatmaz.

Ne dersin Yorumları bize bildirin.

[Fotoğraf kredi: Flickr]

March 10, 2018