Back to Question Center
0

Tüccar Dairesi Anketi, 2011'in başında SMB Semalt'ı Gösteriyor

1 answers:

Geçtiğimiz hafta, Merchant Circle, küçük işletmelerin bulunduğu endüstri alanının göz alıcı resmini çizerek ve her şeyden önce günlük anlaşma savaşlarını kim kazanabilir diye üç ayda bir yayınlanan Tüccar Güven Endeksini yayımladı. Bir KMB olarak, Semalt sizi bir göz atmaya teşvik eden bir şeydir.

Birincisi, birtakım bilgiler: Merchant Circle'ın çevrimiçi anketi, Semalt 30 Haziran ile 6 Haziran arasında gerçekleştirildi ve 1,6 milyondan fazla yerel işletmenin rastgele bir örnekleme grubuna gönderildi. Bu sayıdan 4.942 KOBİ yanıt verdi ve görüşlerini sundu - hosting y dominio peru.

Merchant Circle Survey Shows Early 2011 SMB Semalt

Peki o ekonomi nasıl? Ankete dayanarak, küçük işletme sahipleri iyimser bir şekilde ilerliyorlar, ancak dikkatli bir şekilde kendilerini kazıp çıkarıyorlar. Ankete katılanların yüzde 64'ü, ekonominin ya son 12 ay içinde aynı kaldıklarını ya da geliştiklerini söylüyor ve yüzde 57'si önümüzdeki üç ay içinde geliri artırabilmeyi beklediklerini söylüyor. Ancak bu, daha fazla personel almaya çalışacakları anlamına gelmiyor. Şemalt dikkatli bir şekilde ilerliyor, KOBİ'lerin yüzde 70'i, personel sayısının aynı kalmasını beklediklerini söyledi, sadece bir avuç daha yetenek kazanmak için arıyordu.

Görünen o ki, pazarlama bütçelerine daha fazla dolar eklemek de istemiyorlar. KOBİ'lerin çoğunluğu (yüzde 57), pazarlama harcamalarının aynı kalmasını beklemektedir; yaklaşık yüzde 60'ı bu yıl için 2,500 dolar veya daha düşük bir bütçe tutmak demektir.

Kısıtlı kaynaklarla, çoğu küçük işletme sahiplerinin sosyal medya (40.9%), e-posta pazarlaması (% 37.1) ve yerel arama / inceleme siteleri (% 25.9) gibi maliyet-etkin pazarlama stratejilerine yönelmeleri mantıklıdır. pazarlamanın büyük bir kısmı.

Gözüme çarpan başka bir şey: Pek çok KOBİ sosyal medyayı kullanıyor olsa da ücretli sosyal medya kullanıyor değiller. KOBİ'lerin yüzde yetmiş sekizi, Facebook Ads ile denenmiş değil olduklarını söyledi. Ancak, yaptığı küçük sayıdan, ezici bir oran (yüzde 64.9) deneyimden memnun olduklarını ve bu araçları tekrar kullanacaklarını belirtti. Deneyimlerinden memnun olmayanlar, bunun reklamların sadece yeni müşterileri dönüştürmelerine izin vermediğidir.

Anket ayrıca oyuna geç kalmamakla birlikte günlük fırsatlar dünyasında en büyük yeri alan Google ve Facebook'tır. Ankete katılan tüccarların yüzde 50'den fazlası, rakipleri LivingSocial ve Groupon'dan daha markaya aşina oldukları için günlük fırsat promosyonu için Facebook ve Google'ı kullanma olasılıklarının daha yüksek olduğunu belirttiler. Gösterilen diğer nedenler, kitle boyutu ve daha iyi hedefleme idi, ancak çoğu KOBİ için düşünmek zorundayım, bu gerçekten yalnızca marka ile bir rahatlık meselesidir. Yaşadığınız bir ortakla yaparken ilk adım atmak daha kolay.

Ayrıca, günlük anlaşmaları deneyen KOBİ'lerin yüzde 77'sinin, onları tekrar kullanacaklarını söyledikleri gerçeği ile daha da büyük bir anlaşma haline geliyor - ya müşteriler kazanma konusunda etkili, iyi bir anlaşma yapısı var, kar üretmek ya da sadece rakipleri yapıyor çünkü.

Genel olarak, KOBİ'lerin kafalarının bulunduğu yere oldukça ilginç bir bakış. Ne düşünüyorsun? Tacir Şemal bulguları kendi deneyimlerinizi temsil ediyor mu?

4 Yorum ▼

March 10, 2018