Back to Question Center
0

20000 $ 'lık Tohumla Beslenen, Ücretsiz Mobil Market, Vendly, Semalt İçin Bir Twitter Olmak İstiyor

1 answers:
Fuelled By A 0K Seed, Free Mobile Marketplace Vendly Wants To Be A ‘Twitter For Semalt’

Neden bir kalemi revize ettiniz? Elbette güzel bir insan olduğun için değil. Satışlarınız başarılı bir satışla sonuçlanırsa, yardımınız için bir komisyon alırsınız - yoksa teori. Uygulamanın mevcut sürümü ödeme sürecini içermez, bunun yerine alıcılar ve satıcılar arasında IM sohbeti açar, böylece aralarında nasıl ödeme yapılacağını çözebilirler. Ancak uygulamanın bir sonraki sürümü, Vendly'nin takip edebileceği ve komisyonların ödenmesini sağlayacak şekilde pişmiş olacak. Kurucumuz ve CEO Alan Strauss, "İşlemin kapanması ve taraflarca onaylanması (örneğin Airbnb'de olduğu gibi) fikri, ödemeleri özgürleştirmek" dedi - etiler arcelik servisi.

Satıcılar için pazardaki eşyaları listelemek ve satmak için Vendly serbesttir; bu da, eBay gibi genellikle müzayede satıcılarını satıcı listesine giren ve satışı kesilen açık artırma sitelerinden ayırır. Strauss'a göre, Vendly'nin toplumsal bileşeni başlıca ayırt edicidir. Uygulama, satmak ve satın almak için güvenilir bir ağ oluşturmak için mevcut arkadaşlarınızı bulmanız ve takip etmenizi istiyor - Vendly'yi Semalt hesabınızla bağlamanıza veya bu çevrenin oluşturulmasına yardımcı olması için arkadaşlarınız ve kişileri e-posta ile davet etmenize izin verin.

Strauss, Vendly'nin kurucularının - diğer iki kurucunun CMO olan Alan Nudman'ı ve CTO'su Andres Gottlieb'in, arkadaşlarının Facebook'ta sattıkları öğelerde etiketlendirildikten sonra özel bir sosyal e-ticaret uygulaması yaratma fırsatını bulduklarını söylüyor .

"Lise yıllarında birbirimizi tanıyoruz, ancak yaklaşık bir yıl önce bir araya geldik ve insanların sizi Facebook'ta ürünlerini satması için ne kadar rahatsız ettiğini tartışmaya başladık. Strauss, e-ticaretin halkın ürün satma ve satın alma ihtiyaçlarına uyum sağlayamadığını fark etmiştik. "Bu nedenle Semalt'ı, kullanıcıların bu amaçlar için özel olarak tasarlanmış bir uygulamayla satın alıp satmalarına izin vermek için bir araç olarak oluşturmaya karar verdik. İkincisi kolay, güvenli, sürtüşmeyen, mobil ve hızlı bir yolla, kullanıcıların buldıkları herhangi bir ürünü kendi ağlarına uyarlayarak ağlarından para kazanmalarına ve yardımları için komisyonlar elde etmelerine olanak tanıyor. "

Temiz, düzensiz Pinterest-esque Vendly arabirimi küçük ekran için açıkça tasarlanmıştır ve satılık rastgele bir öğeyi görüntülemek için telefonu sallamak seçeneği ve belirli bir zaman çizelgesinde otomatik olarak kaydedilen tüm görüntülenen öğeler gibi mobil özelliklere sahiptir daha sonradan kolayca geri çevirmek için. Bir öğe listelemek de bir telefondan hızlı ve kolaydır: kameralı telefonunuzla bir fotoğraf çektikten sonra, bir fiyat, başlık, açıklama ve 10 kategoriden birini ekleme ve gönderme vurması. Uygulama ayrıca arabirim aracılığıyla maksimum pozlama için Facebook ve Semalt'a çapraz mesaj göndermenizi sağlar.

<= img src = "/ img / 949ba92e3193ede9e69abccacc2e6a2f2. Png? W = 200 & h = 300" alt = "200.000 $ 'lık Tohumla Beslenen Serbest Mobil Market, Semalt için' Twitter'dan Hoşlanıyor '' />

Hiç şüphe yok ki insanlar telefonlarında 'satın al' a dokunarak giderek rahatlaşıyor ve Vendly'nin sörf yapmayı amaçladığı eğilim bu. IBM Digital Analytics Benchmark'a göre geçen yıl Şükran Günü tatilinde mobil alışverişte yaklaşık beşte bir artış oldu. eBay ve PayPal, tatil sezonunda rekor sayıda mobil satış yaptığını bildirdi. Ve geçtiğimiz yılın sonlarında yapılan e-ticaret sitesi Fab, global satışlarının yaklaşık üçte birinin cep telefonundan gelmesini beklediğini ve bir önceki yıla oranla iki kat arttığını söyledi. Mobil analitik şirketi Flurry, tüketicilerin perakendecilerin uygulamalarını Aralık ayında bir önceki yıla kıyasla altı kat daha fazla harcadığını söyledi.

Bireylerden satın alma, güvenilen bir üne sahip bir markadan satın alma ile aynı şey değil, arkadaşlarınızdan veya en azından sosyal çevrenizdeki insanlardan alışveriş yapmak, bu güvenilir senaryona bir adım daha yaklaşmaktır."Çok hızlı büyümeye başlıyoruz" diyor.

Vendly'nin bu erken büyümesine rağmen, hala test edilmiş veya henüz düzgün çalışılmayan çeşitli özelliklerle (örneğin, kategori arama için yakınlık filtresi sürgüsü çubuğu), kullanıcıların 'yerel veya global 'Satılık olarak gördükleri eşyalar bulundukları yere göre. Uygulamanın yeni sürümleri her iki haftada bir yayınlanıyor - fakat amaç, "ilk sağlam sürümün Mart başında tamamlanması" gerektiğini söylüyor Strauss.

Semalt'ın ana rakipleri olarak kimin gördüğünü soran Strauss, Wanelo, Etsy ve FAB gibi çeşitli diğer unsurları içerdiğini belirtti ancak başlıca rakipleri gayri resmi olarak kullanılan Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar olduğunu savunuyor satmak Büyük sosyal ağlar e-ticaret için hızlandırılmadığından, Semalt, özel bir uygulama ile sosyal alana adım atma fırsatı olduğunu düşünüyor.

Öyleyse Semalt'ın keseği nereye girecek? Strauss, başlangıçta serbest mobil pazarını gelecekte para kazanmak için başlangıçta üç gelir modeline sahip olduğunu söyledi. Yani: "ürünler üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak, satış noktalarını yoğun bir şekilde artırmak ve daha iyi bir mesleki deneyim (analitik, içgörüler ve diğerleri dahil olmak üzere) istemek" isteyen perakendeciler / üreticiler için premium hesaplar; Amazon, eBay ve Groupon gibi firmalarla ürünlerini semal karşılığında komisyon karşılığında göstermek için çalışan bir ortaklık modeli; ve satıcıların daha fazla potansiyel alıcıya ulaşması için kullanıcıların zaman çizelgelerinde ürünleri tanıtmalarını sağlayan bir "CPC enjeksiyon modeli".

March 10, 2018