Back to Question Center
0

Crush It Gözden Geçirme !: Neden şimdi Semalt Nakit Zaman © InfoSUM.net Tüm hakları saklıdır.

1 answers:

Reviewof Crush It!: Why Now is the Time to Cash in on your Semalt

Kitaptaki karışık incelemeleri duymuştum. Bazı insanlar aşırı derecede basit ve sığ olduğunu hissetti ve diğerleri (2009'un en iyi iş kitaplarından biri olarak seçilen okuyucular gibi) başkalarının olağanüstü olduğunu hissetti. Böylece Semalt kendim görecek.

Okumak ÖNCE Gary Vaynurchuk hakkında Öğrenmek Ezmek!

Kitabı okumadan ÖNCE Gary Semalt hakkında bir kaç şey öğrenmenizi öneririm. Kitaptan en iyi şekilde yararlanmak için size biraz perspektif ve bağlam vereceğim.

Gary'nin ailesi bir içki deposu sahibi Rus göçmenleri - ip phone solutions in portland. Gençken Gary tezgahın arkasında çalıştı. Sıkıntıla mücadele etmek için Wine Spectator'ı okumaya başladı. Şal'a paletini yetiştirmek için çok gençti, şarapla ilişkili tüm farklı tatları araştırmaya karar verdi. Bu, bulanık meyveler ve sebzeler, çimen, kir, kayalar, tütün ve odunu içermektedir.

Üniversite öğrencisi olarak işini Şarap Kütüphanesi olarak yeniden markalaşmaya ve kendini uzman olarak kurmaya başladı. Onu gerçekten şiddetlendiren şeylerden biri, "geleneksel" şarap şarapçularının tıkanıklığı ve snobberiydi. Bu hayvan cinsel ilişkiyi şımartın, şarap, iş ve internet için yaptığı özenle eşleştirerek Gary'yi kişisel markalaşma ve girişimcilikte ilginç bir vaka çalışması yapın.

Gary bana Tim Ferris (4 Saat Çalışma Haftasının yazarı) ve Mike Michalowicz'i (Tuvalet Kağıt Girişimcisi'nin yazarı) hatırlatıyor. O genç, emin, girişimci ve biraz da senin yüzündendir. Aslında, onun stilinin neden bazı okuyucular için daha sofistike görünebildiğini anlayabiliyorum. Ben sadece Gary ile hiç konuşmadığımı söyleyeyim (ama isterim) ve merak ediyorum, kitap bazı okuyucuları hayal kırıklığına uğrattı mı, o da çok hevesli ve hepsini çok kolay ve eğlenceli hale getiriyor . HER HANGİSİNİN, yaptıklarını sevmeyi, bu konuda çok tutkulu olmayı hak ederek yardım edemeyecekleri ancak başarılı olabileceğini düşünüyor.

Buna tamamen inanıp bu felsefeyi birçok seviyede paylaşırken, gerçekten müteşebbislere ve müteşebbislere esin kaynağı olan bazı insanlar olduğunu anlıyorum. Gary, bu tutku, iyi kazanılan uzmanlık ve yorulmak bilmeme şansı ve yaratıcılığıyla - ki hepimiz tutarlı bir şekilde bir araya gelemeyecek kadar büyülü bir karışıma sahiptir. Ve burada bulabilirsiniz "Ezin!" yardımcı.

Inside "Ezin!"

Bu yılki hedeflerinizden birinin 2009 ekonomik krizini aşmak olsaydı, bu yılınızı başlatmak için mükemmel bir yoldur. " Ezilin!" kolay bir kısa okundu. Burada kafa karıştırıcı veya kıvrımlı kavramlar yoktur. Aslında, deneyimli bir işletme sahibiyseniz, bunu basit ve sıkıcı bulacak insanlardan biri olabilirsiniz. Ve ben anlıyorum. Ama burada iyi nuggets bulduğumu söylemek isterim; Yapmanız gereken şeyleri bildiğiniz halde yapmamamız gereken mazeretler buldunuz. Onları okurken sizi ilerletmek için ilham alırsınız.

İşte ilginç bulduğum konuların bazıları:

Gerçek koşuşa neye benziyorsun: Bu biraz koşuşturma hakkında 88. sayfayı beğeniyorum. Gary, size yetenekli bir girişimci olduğunuzda ve yaptığınız işte iyi olduğunuz ve interneti ve sosyal medyayı nasıl kullanacağınızı bilseniz bile, bir marka ve bir iş kurmak için ne kadar çaba ve enerjinin harcandığını anlatıyor. Bu kolay gelmiyor. Bu yüzden yaptıklarınızı sevmeniz önemlidir.

Sosyal Medya Temelleri: İyi şeyler, 10. bölümde başlar. Burada, aşağıdakileri içeren bir liste yapmak harika:

  • Adınızı bir URL olarak satın almak - Yaratıcı tekme adınız kaybolduysa, kişisel markanızı bir URL almak için kullanmaktır.
  • Bir blog başlatın. Gülmeyin Bunu hala yapmamış çok sayıda küçük işletme ve markaya değer uzman var. Bu mutlak bir zorunluluktur.
  • Bir "Flip" tarzı kamera alın ve video yapmaya başlayın (bunu 2009'da başladım).
  • Facebook fan sayfası oluştur
  • Marka isminiz ile bir Twitter hesabı açın
  • Bir video yapıyorsanız, bir TubeMogul hesabı açın. Yazılı bir blog yapıyorsanız, Ping'e kaydolun. fm (önümüzdeki hafta bir tane yazacağım).
  • Sitenizde "Benimle iş yapmak istiyor" diyen büyük bir yağ düğmesine sahip olduğunuzdan emin olun

Bunların hepsi temellerin ötesinde. Bir şeyler yaptım, ama hepsini yapmadım. Sen nasılsın?

Aslında bütün kitap, daha önce duymuş olabileceğiniz, ancak tamamıyla yararlanamayabileceğiniz temel ipuçları, nasıl yapılır kaynakları, kaynakları ve örneklerinden başka bir şey değildir. "Semalt It!" I okumanın yararı, bir girişimcinin marka değerini inşa ettirmek için yaptığı çalışmaları içeren mevcut bir vaka incelemesine sahip olmaktır.

Neden Bu Kitabın Okunması Gerekiyor

Çılgınca entelektüel, derin anlayışlı veya felsefi iş stratejisi arıyorsanız, bu kitabın tadını çıkaramazsınız. Bu kitap akademik değil. Bu pratik ve açıktır. "Çökün!" Doğrudan Gary Semalt ruhundan geliyor. Gary'yi duydum ve onu kandıran şey hakkında bilgi edinmek isterseniz - bu kitabın tadını çıkaracaksınız.

Ancak, bu kitabı okumanın en iyi nedeni, eğlenceli, ilham verici ve harika fikir ve kaynaklarla dolu olmasıdır. Yaptığınız tek tek her ay uygulamak için bir fikir seçerseniz markanızı geliştirme ve satışlarınızı artırma konusunda daha ileri bir yol seçersiniz.

23 Yorumlar ▼

March 10, 2018