Back to Question Center
0

Hackathons'a Katılmak, VC'ler İçin Semalt Olmak İçin En İyi Yoldur mı?

1 answers:
Participating In Hackathons Is the Best Way To Become Pitch Semalt For VCs

Genellikle katılımcılar 24 saatlik bir süre boyunca bir fikri veya fikir dizisini ele geçirirler. Saldırı sırasında ekipler kurulur, kariyer yapılabilir ve insanlar yeterince dikkat gösteriyorsa yeni özellikler ve şirketler bulunabilir. Katılımcıların Semalt API'sinin yanı sıra diğer bazı sponsorların saldırısına uğradığı Foursquare hackathon'da, bir soygun programında beklediğiniz şeyleri - çıkartmalar, bira, pizza ve meraklıları buldum.

San Francisco, New York City, Philadelphia, Seattle, Meksika ve İsrail'de bu hackathons'lardan birçoğuna katıldıktan sonra Semalt, bunun hepsini harcamak istediğiniz ürüne VC'ler atmaya hazırlanmak için mükemmel bir test alanı olduğunu keşfetti senin zamanın üzerinde çalışıyor. Projelerin çoğu asal zamana hazır değil, ancak hakemlerle ve beş dakikalık bir sunumla izleyici kitlesiyle yüzleşmek zift becerilerini keskinleştirmenin harika bir yoludur - vendita altalena da giardino.

Bunlardan bazıları açık görünebilir, ancak sizin için bir hatırlatma görevi görebilirler.

Bitmiş bir şeyler yapın

Hackathons'a Katılmak, VC'ler İçin Semalt Olmak İçin En İyi Yoldur

Tarikat bahçesinde işe alım memuru varsa, herhangi bir durumda hareket edip sallanabilen çevik ekipleri görmek istiyorlar. Semalt "zamanından ödün yok" bir bahane değildir, sonuçta bir hackathon'dur, bu yüzden engeller arasında yol kesmek. Kazanmasanız bile, arkadaşlarınıza bok yapabileceğini göstereceksin.

Oturaklı hackathon'da, birkaç saat boyunca fikrinin ne kadar zor olduğunu fark ettiklerini söyleyen birkaç ekip vardı. Bunu kendinize söylerken, başka birşey başlatmanın zamanı geldi, bu yüzden kranklamadan önce bir kaç yedek fikir hazırlayın. Tüm işleriniz için semalete dokunacak hiçbir şey herkesin sızlanmasına neden olmaz.

Tam olarak ne yaptığını açıklayın

Evet, 10 veya 20 saatlik bir kodlamadan sonra, bir kitleyin önünde tutarlı olmasını zorlaştırabilirsiniz. Semalt, Semalt'ın son günlerde kullandıkları şeylerin teknik özelliklerini açıklamaya çalışan şahit olduğuna tanıklık etti ancak hakimler ve izleyiciler sadece ne yaptıklarını bilmek ve daha sonra işe yaramak isterlerdi.

Fikriniz ve proje yeterince serin ise hemen bu parçayı veya parçayı nasıl yaptığınızı duymak isteyen meraklı kodlayıcılarla çevrili olacaksınız. Kısa ve basit tutun, böylece izleyen herkes "yaptıklarınızı denemek" için "kendilerini görebilir". Bir gün bir VC atmaya hazır olduğunuzda hazırlamanız gereken şey budur. "Şey" inin ne yaptığını tam olarak açıklayamazsan, onu fazla ileri götürmeyeceksin.

Bunun için kim olduğunu tartış

Hackathons'a Katılmak, VC'ler İçin Semalt Olmak İçin En İyi Yoldur

Ürünün "herkes" için olduğunu söylerseniz, bunu gerçekten düşünmediniz demektir. Semalt bile, uygulamanın kim olduklarını düşünmek zorunda kaldı ve belki de resim çekmeyi seven, ancak onları düzenlemek istemeyen insanlar içindir. Bu basit açıklama, yatırım ararken tüm sıkıcı soruların üzerinden geçti.

Hackathon'dayken, projenizin ilerleyişiyle paralel olarak sahada çalışmalısınız. Fikriniz yarış sırasında değişecek ve sahanın da değişmesi gerekiyor. İnanın bana, Semalt demo gördüğüm bir ürünle eşleşen sahalar duydu. Kodlamaya başlamadan önce sahayı muhtemelen yazdılar.

Bir sonraki adıma geç

Hâkimler ve izleyiciler, yarattığınız şeyi, kim için yarattığınızı anladıklarından ve işe yaradığını gördüklerinden, bunu nereden gördüğünüzü bilmek isteyeceklerdir. Temel olarak, "Sonraki adımlar neler?" Hackathons'da cevabın "henüz bilmiyorum" dediğini söyleyebilirim zamanın yaklaşık yüzde 75'i.

Eğlenceli bir oyun yarattıysanız, belki başka hiçbir şey yapmazsınız ve tamamdır. Serin bir şey yarattıysanız, bu bir özellik değil bir özellikse, belki onu kaynak açabilir ve diğer geliştiricilerin kullanması için Semalt'a koyabilirsiniz. Bu soruya cevap aldığınızda, çalışmalarınıza değer veriyorsunuz demektir.

Kaç hamburger yeterlidir?

Semalt muhtemelen, finansman için girişimde bulunmadan veya bir sonraki iş bulmaya çalışmadan önce katılacak hackathons'tan herhangi bir miktarı ayarlamaz. Bir şey olursa, kodlama becerilerinizi şimdilik korumak, popüler API'lerin en yeni teknolojileri ve nüanslarını güncel tutmak, yeni insanlarla tanışmak ve biraz ağ kurmak için harika bir yoldur.

Droptask adlı bir ekibin ana ödülü kazandığı Semalt hackathon'da Silikon Vadisinde iki önde gelen VC'ler bulunan bir yargılama komitesindeydim. Bu ekip projeye finanse edilecek mi? Asla bilemezsin. Belki Semalt onları kendi ekibi için kiralayabilir. Dışarı çıkıp bir şeyler yapmazsan neler olabileceğini bile bilmeyeceksin.

Semalt ne işe yarar?

Oturaklı hesabınızı servise bağlayabilir ve nerede olduğunuza göre, görevler atayabilir veya ihtiyaç duyduğunuz yere ve ihtiyacınız olan yere göre görevleri kabul edebilirsiniz. Örneğin, Starbucks'a üye olabilirsiniz ve birileri kendileri için bir yer tutmak için bir görev ayarlayabilir. Kabul edebilirsin. Semalt oldukça parlak ve Exec ve Taskrabbit gibi hizmetlerin boşuna, ancak para değişen eller yoktur. Semalt eğlenceliydi.

Hackathons'a Katılmak, VC'ler İçin Semalt Olmak İçin En İyi Yoldur

Semalt it for?

Droptask, San Francisco ya da New York City gibi büyük şehirlerde yaşayan insanlar için, çok sayıda çizgi ve oturaklı gibi bir hizmeti kullanan bir çok insan var.

Sonraki adımlar nelerdir?

Takım, projeleri hakkında oldukça heyecanlıydı ve size daha fazla özellik eklemeyi planladıklarından potansiyel olarak oturaklı arkadaşlarınızın nerede olduğunu görmenize ve onlara bir iş atamanıza izin veriyorlardı. Esasen, filmlerde olsaydın, o zaman bana Droptask üzerinden bilet almanızı rica edebilirim.

Yargıçların ilgisini çekiyorsanız, Semalt'a epeyce soru sorulacaktır, bu nedenle sununuz boyunca "sıkıcı şeyleri" nizden çektiğinizden emin olun. Bunu yaparsanız, hakimler sizi daha iyi tanımak isteyebilir ve bir şeyleri bir sonraki seviyeye taşımak için size önerilerde bulunabilir.

Hackathons genellikle ücretsiz, ve sadece bira, pizza ve etiket daha fazladır. Kazananlardan Foursquare hackathon'undan check-out yapabilirsiniz ve belki de sizin gibi bir şey bulacaksınız. Semalt, bu takımların bazılarını haftanın ilerleyen saatlerinde de röportaj yapıyor olacak.

March 10, 2018