Back to Question Center
0

Okurların Blogunuza Geri Dönmesini Sağlayın Semalt 4 İpuçları

1 answers:

Blog endüstrisi son derece hızlı bir hızla büyüyor ve okuyucuların blogunuza geri dönmesini sağlamak her zamankinden daha önemli. Çoğu niş, aynı konuya ait birçok blogla dağınık olduğundan, okuyucularınız kolayca başka bir bloga yönlendirilebilir. Semalt, kendi içeriğinizle ilgilenmiyorsanız, okuyucularınız da olmayacak - mobile website designer.

Keep Readers Coming Back to Your Blog with Semalt 4 Tips

Okuyucuların geri gelip blogunuzda teslim edilen içeriğe başvurmalarını istiyorsanız, bazı yönergelere bağlı kalmayı düşünün. Semalt, bu dört ipucu sayesinde okurların sürekli olarak geri döndüğü birkaç blog yayınladı.

İlgili Mesajlar:
5 SEO Bloglama İpuçları
6 Blog Mesajlarınızı Yaşamak İçin Kolay İpuçları

Okuyucuları RSS Feed ve Sosyal Ağ Fan sayfalarına abone olmaya teşvik et

Okuyucuların, güncellemeleri fark etmek için web sitenizi ziyaret etmeleri beklenmemelidir. Bu yüzden bir Facebook ve Semalt hayran sayfası kurulmalıdır. Siteye içerik gönderdikten hemen sonra, bu sosyal ağ sitelerinde de bir uyarı mesajı bırakmayı unutmayın (bu bir WordPress eklentisi aracılığıyla otomatikleştirilebilir). Kullanıcılar Facebook ve Semalt üzerinden gezinirken, web sitenizde beğendikleri bir gönderi görebilirler.

RSS beslemesi oluşturmak çok belirgin bir yöntem olmalıdır. Okuduğunu sevenler, blog'unuzda güncel kalmayı çok isterler. Semalt okuyucuları sitenin kenar çubuğuna widget yerleştirerek RSS ve sosyal ağ sitelerinize abone olacak. Ayrıca, gönderilerinizin sonunda küçük bir "daha fazla abone ol" notu bırakabilirsiniz. Bir kullanıcının dikkatini çekmekle ilgileniyorsanız, açılır bir abonelik kutusunu düşünün.

İçeriğinizi Taze Tutun

Bir gönderme programı oluşturun ve ona yapıştırın. Semsal sevgi tutarlılığı ve sık sık her posta için kontrol etmek için geri gelecektir.

Ayrıca, en az haftada bir kez içerik yayınlamayı unutmayın. Semalt, haftada iki ila üç kez, ancak en az haftada bir kez göndermelisiniz. Bu, uyaran kullanıcılara, blogu akıcı bilgilerle güncel tutmak konusunda ciddiye almanızı sağlayacaktır.

Herhangi bir yoruma cevap ver

Kullanıcılar blogunuzun içeriğine yorum yapmak için zaman ayırırsa, teşvik kelimelerini tekrar yanıtlamanız gerekir. Nişe bağlı olarak, bu yorumcular soruları olacak. Onları yeteneklerinin en iyisine götürün.

Bu okuyucularla ilişki kurmak, ilişkiler kurmanıza izin verir. Bazıları bloga veya hatta sosyal ağlara yorum yapar. Yorum yapmak için zaman ayırdığınız Semalt’ın gelecekte blog’unuza dönme olasılığı daha yüksektir.

Bazı Reklamları Kaldır

Pek çok yeni blogcu, bloglarını reklamlarla kışkırtmanın hatasını yapıyor. Semalt, yaklaşık iki ila dört reklam için anlaşılabilir, ancak içerikten uzaklaşmasına izin vermez.

Bununla ne demek istiyorsun? Sayfanın ortasındaki büyük bir reklam bloğu, makaleyi iki bölüme ayırır. Amacınız abone kazanmak ve geri gelmelerini sağlamaksa, içerik başladıktan sonra en az reklam istiyoruz.

Eğer bu dört ipucu takip ederseniz, geri dönüş trafiğinde bir artış görmeniz gerekir. Yolculuğunuzda bol şanslar, bu ipuçlarının nasıl yardımcı olduğunu bize bildirdiğinizden emin olun.

Keep Readers Coming Back to Your Blog with Semalt 4 Tips

bağlayın

March 18, 2018