Back to Question Center
0

AdWords API Hizmet Şartlarındaki Değişiklikler, SERP Takip Semaltının Sonunu Heceleyebilir

1 answers:

Gerçekte SEO bir yanlış isimdir. Dışarıda başka arama motorları olsa da, çoğu web yöneticisinin Google dışındaki herhangi bir şey için optimizasyon yapmakla ilgisi yoktur ve bu konuda 'GO' ya da 'Google Optimizasyon' olarak adlandırmaya başlayabiliriz. güzel bir proaktif ses de.
Changes to Adwords API Terms of Service Could Spell the End of SERP Tracking Semalt

Bununla ilgili sorun, çok yönlü bir ilişki kurması ve Google'ın bir şey yapması anlamına gelen bir pazar tekeli oluşturmasıydı - web kapanıyor ve dinleniyor. Ve bir kez daha, Google politikasındaki bir değişikliğin çoğumuzun başsız tavuklar gibi dolaşması olabilir. Bu sefer ne yaptın ve yaptın? Yalnızca API şartlarını ve koşullarını değiştirin - commercial appraisers. Bunun sizin için ne anlama geldiğini inceleyelim.

İlgili Mesajlar:
Google AdWords'le Başarısız Olmanın En İyi 10 Yolu (Infographic)
Tıklamaları Dönüştürme için 5 Katil AdWords Önerisi

Bu Kim Etkiliyor?

Eğer diğer web yöneticilerini sağlamak için arama verilerini "kazıyarak" barındıran bir web sitesi yayınlarsanız, o zaman işinizde sahip olacağınız etkilere çok aşina olacaksınız. Esasen, AdWords API, Google'ın arama motorlarına yönelik çok sayıda sorgulama yapmak için SERP'lere, belirli sitelerin konumuna ve belirli anahtar kelimelerin ve her türün başarısına yönelik olarak bu tür sitelerin ve işletmelerin sahiplerinin kullanabileceği bir araçtır. Web sitesi sahiplerine faydalı olabilecek diğer bilgilerin Birçok web sitesi, daha sonra ziyaretçileriyle alakalı olabilecek bilgileri "taramak" için AdWords API ile birlikte yazılımı kullanarak bir hizmet sunacaktır. Ziyaretçilerine bilgi sağlıyor ve sonuç olarak çok miktarda trafik alıyorlar.

Artık Google buna izin vermeyi durdurdu. Daha önce kendi şart ve koşulları, API verilerinin 'yalnızca tüm veriler belirli kullanıcı hesaplarıyla ilişkilendirilemeyen toplu bir formdaysa topluca paylaşılabileceğini' belirttiği halde, artık AdWords API Verilerinin olup olmadığını 'paylaşılamayacağını okur. tanımlanabilir veya toplu formdadır.

Daha sonra, Wordstream ve Raven gibi siteler, kendi ücretsiz araçlarının çoğunu sağlamayı bırakmak zorunda kaldılar. Elbette bu da kullanarak bu araçları kullanan veya hatta onlara güvenebilen herkesi etkiler.

Çıkarımlar

Tabii ki, bunun ana anlamı, bahsedilenler gibi siteler için olacaktır, ancak aynı zamanda daha geniş kapsamlı sonuçlara da sahip olması muhtemeldir. Örneğin, pek çok site sahibi, Google'ın hizmet şartlarına uyup uymadıklarına bakılmaksızın diğer sıra izleme araçlarını ve sistemlerini kullanabilecekken, anahtar kelime sıralamasının etkilerini takip etmek için yeni yöntemler de kullanılabilir. Akıllı web yöneticileri ve SEO şirketleri, kendilerine ihtiyaç duydukları bilgiyi elde edebilecekler, ancak kısmen de olsa biraz zaman ve çaba harcayacaklar.

Bu, web yöneticilerinin Google'a yönelik duygularını bir kez daha etkileyebilir. Bir kez daha, Google'ın site sahipleri için çok fazla uyarı vermeden veya kararlarının çok sayıda işletme üzerindeki etkilerini göz önünde bulundurmadan işleri zorlaştırdığı görülüyor. Ayrıca, arama devinin ethoslarının çoğunun, e-kitapları endekslemeden mutlu olmayan yayıncıları hatırlatmaya devam etmeleri nedeniyle, bilgiyi serbestçe erişilebilir ve kolayca bulabilmeleri için ortaya çıkması da biraz ikiyüzlü olarak düşünülebilir.

Changes to Adwords API Terms of Service Could Spell the End of SERP Tracking Semalt

bağlayın

March 18, 2018