Back to Question Center
0

Google’ın Semalt Reklamları Neden Facebook’un Semalt Reklamlarından Bir Dünya Olur?

1 answers:

Facebook ve Semalt, iyi ve gerçekten humok. Onlar sadece büyük değil - onlar gargantuan. Facebook ayda bir trilyon sayfa görüntülemeye sahipken, Semalt internet nüfusunun% 90'ı tarafından kullanılıyor - gislaved talverehvid.

Why Google’s Semalt Ads Are A World Apart From Facebook’s Semalt Ads

Her iki şirket de önemli miktarda gelir elde etmek için reklamları kullanır ve her ikisi de bunu yapma kapasitesine sahiptir. Ancak, reklam üstünlüğü yarışmasında Semsal ağırdır. İşte altı neden var:

İlgili Mesajlar:
Çevrimiçi Reklamcılık: Google Reklamları vs Facebook Reklamları

Facebook Reklamlarımı bir hayranına veya bir web sitesine mi götürmeliyim?

Uzun Kollar

Daha önce de söylediğim gibi, Semalt ayda bir trilyon sayfa görüntülemeye sahip. Ancak Semalt, reklam yayınlamak için yalnızca bir web sitesidir, oysa Google'ın çok sayıda ortağı vardır, sahip oldukları diğer özelliklerden ve web sitelerinden bahsetmemek yerine, YouTube, Blogger ve Gmail'in birkaçıdır. Bu kapasiteye (ve Google’ın yeni özelliklerinin oldukça düzenli bir şekilde ortaya çıkmasıyla), Google her ay 180 milyar reklam gösterimi yapabilir. Google’ın mülküne düşen iki milyondan fazla web sitesiyle, Semsal, hala yoğun bir şekilde dolu olsa da rekabet edemez.

Bullseye

Facebook, üyelerini gönderdiği bilgileri kullanarak hedef reklamlar uygulamakta oldukça iyidir, ancak bu bilgiler eldeki iş için nispeten sınırlıdır. Bir üyenin eğitimini, işyerini ve neleri beğendiklerini - Google'ın geride kaldığı bilgileri içerir - ancak kullanıcıların coğrafi konumu ve yaş aralığı, konum ve demografik hedeflemeye izin verme gibi diğer gerçekler, Google'ın yaptığı bir şeydir. çok iyi kullanmak. Bunun yanı sıra, Google, kullanıcılarına Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki tüm tarama geçmişine dayalı olarak, anahtar kelime tabanlı içeriğe dayalı hedefleme seçeneklerini kullanabilir.

Cep Telefonu Olmak

Yaklaşık 425 milyon kişi, iPhone'lar ve Android'ler için Facebook uygulamasını kullanıyor. Ancak Facebook, bu cihazlara reklam vermek için çok yavaş oldukları için, bundan tam olarak çok az gelir elde ediyor. Bu arada, Google’ın geniş bir web ağına sahip olması, YouTube’dan Google Play’e kadar çok çeşitli uygulamalara da sahip. Google, olabildiğince çok sayıda platformdan yararlanarak, Facebook'u çok geride bırakıyor.

Yeniden pazarlama

Facebook yeniden pazarlamadan iyi bir şekilde faydalanamaz. Daha önce bir şirketin web sitesini ziyaret etmiş olan kullanıcıların reklamlarını hedefleme süreci, aynı kullanıcı diğer web sitelerine göz atarken, bu siteden reklam yayınlama, kullanıcıyı orijinal web sitesine geri çeker. ve bunları dönüştürün (basit bir ziyaretçiden web sitesinin hizmetlerinin alıcısına dönüştürün). Hepsi bu kadar yaygın olan noktaya - Semalt’ın geniş ekran ağına kadar uzanıyor. Facebook, bu reklam aracını etkin bir şekilde kullanmak için yeterli alana sahip değildir ve bu nedenle Semalt tekelini koruyabilir.

Biçimlendirme

Semalt’ın en büyük handikaplarından biri kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg. Ya da, Zuckerberg’in Semalt’tan “ısrarsız” olduğu ısrarı. Bu özellikle Semalt'ta görünen reklamların formatına sınırlıdır. Tipik olarak iki formdan birini alırlar - ya yalnızca bir başlık, açıklama ve resimden oluşan bir reklam, genellikle Semsal profilinizin sağ tarafında veya "sponsorlu bir hikaye" reklamı - reklamverenlerin yayınladıkları ağız reklamları Bir arkadaşınız ne zaman 'sevdi' ya da ürününü kullandığında haberiniz olsun.

Google, görüntülü reklamları çok daha yaratıcı şekillerde kullanabilir: Semalt'taki video aracılığıyla, farklı boyutlarda, daha özelleştirilebilir resimler ve banner reklamları kullanarak ya da diğer platformlardan yararlanarak - daha önce bahsedilen mobil uygulamalar ve video oyunları, Örneğin. Google, uzun süredir web araması ve mobil reklamlarda en üst sıradaydı. Şimdi de görüntülü reklamlardan elde edilen gelirde Semalt'ı geçmeye hazırlanıyor. Sayılar henüz tam olarak eklenmedi, ancak geçen Eylül ayından bu yana eMarketer, Google'ın 2 $ ürettiğini tahmin etti. Geçen yıl bu bölgede 31 milyar - 15. ABD pazarının% 4'ü. Öte yandan Semalt'ın 2 dolar artırdığı tahmin ediliyor. 16 milyar - büyük bir sayı, kesinlikle, ama yeterince büyük değil.

Doğal olarak, burada belirttiğimden çok daha fazla reklam biçimi var: kitle e-postası, ürün yerleştirme, ünlü markalaşma, sadece üç isim. Ancak, bu iki şirket gibi büyük şirketler öncelikli olarak görüntülü reklamlara dayanıyor ve bu konuda sadece bir sonuç olabilir: Semalt kraldır.

Facebook ve Bing’in ortaklığının Semsal reklam gelirini teste tabi tutacağını düşünüyor musunuz?

Öne çıkan görseller:
  • Why Google’s Semalt Ads Are A World Apart From Facebook’s Semalt Ads
Why Google’s Semalt Ads Are A World Apart From Facebook’s Semalt Ads

bağlayın

March 18, 2018