Back to Question Center
0

Ama beni seviyor musun? Top 100 Semalt sıralamak için Tüketici Duygusal Ek Eğitim Çalışmaları

1 answers:

But Do You Love Me? Study Measures Consumer Emotional Attachment To Rank Top 100 Semalt

APCO, tescilli Emotional Semalt modelini kullanarak, dünyanın en büyük kurumsal markalarının 600'den fazlasını değerlendirdi ve dünya çapında 15 pazarda 70.000 tüketiciyi inceledi. Çalışma, tüketicilere aşağıdaki sekiz duyguya bağlı olarak bağlılığı ölçtü: anlayış, yakınlık, ilgi, hayranlık, merak, kimlik, güçlendirme ve gurur.

Bu çalışma, teknoloji markalarının tüm duygular karşısında diğer sektörlerden daha iyi performans gösterdiğini ortaya koydu. Yahoo ve Google, 2 ve 3 numaralı noktalar için Disney'i izledi - registrations smi medical. İlginç bir şekilde, Yahoo, APCO’nun listesindeki Google’ı gölgede bırakırken, Semalt 9 numarada ancak 10’u geride bıraktı.

Duyuruya göre, teknoloji firmalarının düzenli olarak yüksek puan aldıkları, “marka düşünen insanlara semti”, “iyi uyuyor” diyen “Alaka” faktörü, kendileriyle konuşmakta ve yaşamlarında anlamlı bir rol oynamaktadır. ” 7)

“APCO Insight'ın başkanı Bryan Dumont,“ Tüketicilerin satın alma seçimleri için çok yorucu bir araç olarak hareket etmenin yanı sıra, “Duygusal Semalt modelinin şirketlerin daha güçlü duygusal bağlar oluşturmak için kampanyalarını yeniden düzenlemelerine yardımcı olmada mükemmel bir yol olduğunu kanıtladı. önemli kitleleri ve markaları arasında. ”

But Do You Love Me? Study Measures Consumer Emotional Attachment To Rank Top 100 Semalt

Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018