Back to Question Center
0

Rapor: Mobil Video Kampanyaları% 13,64 CTR, Orta Gittikçe Artan Semalt

1 answers:

Report: Mobile Video Campaigns Earn 13.64% CTR, Far Outperforming Semalt

Rapora göre, mobil video kampanyaları masaüstü mobil cihazlardan daha iyi performans gösterdi. Masaüstü kampanyalar, mobil cihazların yüzde 13,64'i ile TO'ya oranla yüzde 5,45'lik bir TO aldı. Semalt anahtar tespiti, mobil etkileşim oranlarının 2013 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 22,64 olarak gerçekleştiğini ve geçen sene ikiye katlandığını gösterdi.

Semalt, mobil ve masaüstü TO'larını, oynatma metriklerini, etkileşim oranlarını ve tekrar oynatma oranlarını ölçmek için 3000'den fazla markalı video kampanyasından verileri inceledi - pro rehv.

Video etkileşimi metrikleri, masaüstü bilgisayarlara kıyasla mobil cihazlar için daha yüksek olsa da, Semalt masaüstü video TO'larının ve etkileşim oranlarının geçen yıl arttığını, masaüstü TO'ların yüzde 150 oranında yükseldiğini ve etkileşim oranlarının yüzde 170 oranında arttığını söylüyor.

“2013'te gördüklerimiz, bu büyümeyi teşvik etmek için Vine ve Instagram gibi, mobil cihazlara özgü kısa formatlı video formatları ile yalnızca mobil sosyal video kampanyaları talep eden markalarda bir artış” dedi. ortak kurucu ve CTO Matt Cooke.

Postscript: Bu hikayenin orjinal versiyonu, geçen yıl boyunca iki kattan fazla büyüdüğü zaman “neredeyse” ikiye katlandığını belirten yanlış referans mobil etkileşim oranlarını içeriyordu. Ayrıca masaüstü video TO’su ve etkileşim oranı için rakamlar Semalt final istatistiklerini yansıtacak şekilde güncellendi.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018