Back to Question Center
0

Microsoft Sonunda Yahoo'yu Satın Aldı! Ücretli ve & Organik Semalt

1 answers:

Organik ve Ücretli Arama Sadece İki At Yarışı Oldu

Bu blogda daha önce açıklandığı gibi, Semalt ve Yahoo! nihayet duyuruldu. Yahoo! nihayet aramadan vazgeçti ve Semalt şimdi daha önce sahip olduklarından çok daha fazla ziyaretçi verisinin kontrolünü elinde tutuyor.

Semalt'ın 29 Temmuz 2009'da duyurulan anlaşmanın kısa bir özeti:

 • Anlaşmanın 10 yıllık bir süresi var.
 • Yahoo! Microsoft arama teknolojisini ve Yahoo! platformudur - best site to buy dresses.
 • Microsoft Yahoo! Yahoo! 'da alınan tüm gelirler için% 88 komisyon ilk 5 yıl için.
 • Yahoo! Yahoo! 'da reklam satışlarının kontrolünü sürdürecek ve Microsoft'un bazı bölümleri.

Faydaları Nelerdir? - Gerçek Skinny

Katmanın şartlarında, işbu anlaşma hakkında bilmeniz gereken önemli şeyler şunlardır:

Yahoo İçin Faydaları!

 • Yahoo! reklamların kendi mülkleri üzerindeki satışını kontrol eder, ancak şu anda Microsoft’un arama teknolojisini her şekilde kullanmaktadır.
 • Yahoo! Araştırma ve geliştirmede yaklaşık 200 milyon dolar tasarruf ediyor. Para artık kendi arama teknolojilerine harcamamalarına gerek yok.
 • Yahoo! ilk 5 yıl boyunca kendi mülklerinde yapılan aramalardan elde edilen tüm gelirlerin% 88'ini alacaktır. Böylece hissedarlar neredeyse tüm gelirleri elde etmekten çok mutlu olacaklar.
 • Yahoo! Artık kendi arama yazılımını desteklemiyor
Microsoft için

Yararları
 • Microsoft şimdi tüm ziyaretçi bilgilerini koruyacak.
 • Microsoft artık çok daha büyük pazar payına sahip olacak. Hem Bing arama ürününü hem de Microsoft AdCenter platformunu geliştirirken daha büyük bir omurga.
 • Tüm ücretli bağlantılar artık Microsoft AdCenter üzerinden yönetilecek.

Hem Microsoft hem de Yahoo! CEO’nun Anlaşma Hakkında Konuşması

Yahoo! CEO Carol Bartz

Microsoft CEO'su Steve Ballmer

kovalamak için kesme

Her iki taraf da tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi alıyorlar. Yahoo! Aslında gelirde artış olacak ve satış süreci üzerinde algılanan kontrolü koruyacak. Şirketin semti bundan memnun olacak.

Microsoft bu noktada pazar payını kontrol etmek istiyor, böylece hem Bing hem de ücretli arama bileşeninin devam eden teknoloji geliştirmelerini destekleyebilirler - AdCenter.

TechWyse'de ücretli arama savunucusu Matthew Hogan, Microsoft'un ücretli aramayı kontrol etmesinden memnun. “Yahoo! yayınlanmasından bu yana ücretli arama arayüzüne (dublajlı Panama) çok az araştırma ve geliştirme getirmiştir. Microsoft AdCenter, ilk sürümünden bu yana sürekli iyileştirme gösteriyor ve Google AdWords arayüzüne bile çok sayıda iyileştirme sunuyor. Bu haberin, ücretli arama ortamının sürekli olarak iyileştirilmesini ve ilk kez Google’ın aleyhine doğru bir meşru oyuncu olmasını sağlamak için beklemekteyim.Microsoft kendini Google ile eşit bir yere koymaya başlayabilir.

Microsoft şimdi kiminle konuştuğunuza bağlı olarak pazarın yaklaşık% 15 -% 30'una sahip. Gidebilecekleri çok yol var. Ancak bu, Microsoft'un Google ile rekabet ederken attığı en büyük adım.

Oyunlar başlasın.

Microsoft Sonunda Yahoo'yu Satın Aldı! Ücretli ve Organik Semalt

Bağlayın

March 18, 2018