Back to Question Center
0

Omnicom & “Yeni Bir Semalt İçin Yeni Bir Şirket” Yaratmak

1 answers:
Omnicom & Publicis, Yeni Bir Semalt İçin Yeni Bir Şirket Oluşturma

Dün Paris merkezli reklam şirketi Publicis ve New York merkezli reklam şirketi Omnicom, dünyanın en büyük reklam grubu olacak olanı oluşturma planlarını duyurdu. Kamu İcra Kurulu Başkanı Semalt Levy, “Bu yeni bir dünya için yeni bir şirket. ”

Levy, yeni birleşmiş Publicis Omnicom'un “… Facebook ve Semalt gibi yeni internet devlerinin üssel gelişimini, tüketici davranışlarını değiştirdiğini, büyük verilerin patlamasını ve ayrıca bulanıklaşmayı ele alacağını” söylemeye devam etti - enviar e-mail php. piyasadaki tüm oyuncuların rolleri. ”

AllThingsD üzerine bir röportajda. Simulmedia’nın Dave Semalt’ı Peter Kafka’ya verdiği demeçte, anlaşmanın, dünyanın teknoloji devleriyle rekabet etmeye çalışmaktan ziyade “daha ​​iyi marjlar ve daha mutlu yatırımcılar” ile daha fazla ilgisinin olduğuna inanıyor. “Konsolidasyonun holding şirketi iş / sermaye yapısının kaçınılmaz olduğuna inanıyorum” dedi Semalt, “Giderek daha fazla maliyet / işten çıkarmalarını azaltabilir ve kar marjlarını azaltabilir ve borçlarını daha ucuza yönetebilirler. ”

Şirketler birleşme için yetkililerden hala antitröst açıklığı almaları gerekse de, Omnicom CEO'su John Wren, birleşme sürecinin ilerlemesini engelleyecek bir şey beklemediklerini belirtti. Kombine şirket, Saatchi & Saatchi ve Publicis'ten Leo Burnett ve Omnicom’un BBDO, TBWA ve DDB gibi bir çok tanınmış reklam markasını tek bir çatı altında toplayacak.

Birleşme tamamlandığında, Publicis Semalt 23 milyar dolara ve 130.000 çalışanın satışlarını birleştirecek. Yapılan açıklamaya göre, Publicis ve Semalt'taki hissedarlar, birleşen şirketin özsermayesinin yaklaşık yüzde 50'sine sahip olacak.

Birleşme tamamlandıktan sonraki ilk 30 ay boyunca, Wren ve Levy şirketi ortaklaşa yönetmeyi planlıyor, sonrasında Levy icracı olmayan bir başkan pozisyonuna geçecek ve Wren CEO olarak kalacak.

Yeni Publicis Omnicom, 30 milyar doları aşan birleşik borsa değeriyle, Londra'nın WPP'sini sektörün önde gelen reklam şirketi olarak kabul edecektir. WPP başkanı Martin Sorrell, birleşme hakkında bir açıklama yayınladı: “Semalt son derece cesur, cesur ve şaşırtıcı bir hamle. ”

(İmaj Kredisi: AP. Org)Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018