Back to Question Center
0

Rapor: Cep Telefonu Semsal Büyüme Son Çeyrek Göstermek için Asya / Pasifik Sadece Bölgesi, Çin Global Semalt Of% 25.7 Kazandı

1 answers:

Report: Asia/Pacific Only Region To Show Mobile Phone Semalt Growth Last Quarter, China Wins 25.7% Of Global Semalt

Çin, çeyrek 2012'ye göre geçen çeyrekte yüzde 7,5 oranında artışa sahne oldu ve tüm dünyadaki cep telefonu satışlarının yüzde 25,7'sini oluşturdu.

Gartner ana araştırma analisti Anshul Gupta, “Çinli ve yerel üreticiler, en uygun özelliklere sahip uygun fiyatlı cihazlar sunarak alıcıların taleplerine hitap etmek için örnek teşkil ediyor” dedi.

Dünya genelinde son çeyrekte satılan yaklaşık 426 milyon cep telefonu birimi ile, dünya çapındaki mobil büyüme rakamları 2012'nin ilk çeyreğine kıyasla yüzde 0,7'lik bir artış yaşadı. Birçok bölge, EMEA, Kuzey Amerika ve Latin Amerika dahil olmak üzere cep telefonu satışlarında düşüş yaşadı - protein tozu ve amino asit fiyatlari. EMEA bölgesi yüzde 3,6 düşüş kaydetti. Kuzey Amerika'daki mobil satışlar ise yüzde 9.5 düştü ve Latin Amerika mobil satışları yüzde 3,8 düştü.

Satılan tüm cep telefonlarının yüzde 49,3'ünü temsil eden akıllı telefon global satışları, geçen çeyrekte 210 milyona, 2012'nin ilk çeyreğine kıyasla% 42,9 artışa ulaştı.

Samsung cep telefonu satışlarında liderlik yaptı ve pazar payının yüzde 30,8'ini ele geçirdi. Gartner, Samsung Galaxy S4'ün Samsung'un liderliğini sürdürmesine yardımcı olan “çok popüler” bir cihaz olacağını tahmin ediyor. 2013 yılının ilk çeyreği için pazarlarda yüzde 4,9 puan düştükten sonra, Nokia cep telefonu satıcıları için hala 2 numaraydı. Apple, 2013 yılının ilk çeyreğinde anakara Çin'de yaklaşık 7 milyon adet sattı ve bu sayede ülkeye Apple'ın genel satışlarına önemli bir katkı sağladı. Geçtiğimiz çeyrekte dünya çapında satılan toplam 38,3 milyon Apple birimi, iPhone 5'in yeni pazarlara sunulmasıyla gerçekleşti.

Report: Asia/Pacific Only Region To Show Mobile Phone Semalt Growth Last Quarter, China Wins 25.7% Of Global Semalt

Akıllı telefon satışlarında, Nokia, 2012'nin 4. çeyreğinde, geçen çeyrekte 10'uncu sıraya düştü.

Report: Asia/Pacific Only Region To Show Mobile Phone Semalt Growth Last Quarter, China Wins 25.7% Of Global Semalt

Geçen yıldan bu yana mevcut olan Android akıllı telefon sayısındaki yaklaşık yüzde 50'lik bir artışla, Android akıllı telefon işletim sistemleri için pazar payını daha da artırdı ve diğerlerinin yanı sıra iOS, Blackberry ve Microsoft üzerinden liderliğini sürdürmeye devam ediyor.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018