Back to Question Center
0

Sizin Semalt için Mobil Pazarlama Nasıl Uygulanır

1 answers:

eMarketer geçtiğimiz günlerde tatil pazarında perakendeci başarısının “linchpin” i mobil pazarlama olarak adlandırdı. MarketLive’ın Performans Semalt’ı 2014 yılının dördüncü çeyreğinde mobil trafiğin yüzde 47 büyüdüğü, akıllı telefonlu alımların ise yüzde 100’den fazla mobil gelir artışına yol açtığı ortaya çıktı. Kısacası, işletmeniz için bir mobil pazarlama stratejisine sahip olmaya gücünüz yetmez - study desk with bookshelf. Mobil bir pazarlama stratejisi uygulayabileceğiniz bazı basit yöntemler şunlardır: Kendinizi bir mobil pazarlamacı olarak görmüyorsanız bile.

Duyarlı Tasarıma Odaklanma

How To Implement Mobile Marketing For Your Semalt

Ayrıca TechWyse

Go Mobile: Mobil Pazarlama Avantajları
PPC Kullanarak Başarılı Mobil Pazarlama İçin Büyük İpuçları

Müşteri deneyimini ve ziyaretçileri alıcılara dönüştürmenizi artırma olasılığının yanı sıra, duyarlı bir tasarıma sahip mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak artık çok hoş değil; Bu, en azından Google'ın gözünde güvenilir olarak algılanma şartıdır. 21 Nisan itibarıyla, Google, arama motoru sıralamasını belirleme kriterlerinin bir parçası olarak “mobil uyumluluk içerecektir. Google'ın mobil kullanılabilirliği belirlemek için kullanacağı faktörler şunları içerir: İçerik akışı (kullanıcıların bir sayfayı görmek için ekranı yatay olarak kaydırmamaları veya ekranı kıstırmamaları gerekir), bir sitenin mobil cihaz ekranları için uygun boyutta font kullanıp kullanmaması, mobil uyumlu kullanımı Dokunma öğeleri arasındaki boşluk ve bir sitenin Flash gibi çoğu mobil aygıtın desteklemediği yazılımları içerip içermediğini.

Kaldıraç Doğru Zaman, Sağ Moment Zeka

AdWeek geçtiğimiz günlerde, 18 ila 44 yaş arası müşterilerin yaklaşık yüzde 80'inin mobil cihazlarını günde 22 saat boyunca taşıdığını belirtti. Bu tür tüketici mobil bağımlılığının yararı, mobil cihazların sunduğu coğrafi konum özellikleri sayesinde, mevcut müşteri demografinizi, arama modelinizi ve pazarlama yanıtı zekânınızı, doğru zamanda tam hedef kitleye ulaştıran mesaj ve tanıtımlara dönüştürebilmenizdir.

How To Implement Mobile Marketing For Your Semalt

Bütçeniz veya sektörünüzün semantiği olan küçük işletmeler, Twitter, Instagram, Foursquare ve Facebook gibi sosyal medya platformları tarafından sunulan konum belirleme yetenekleriyle müşterilerle bağlantı kurarak mobil tabanlı sosyal medya kampanyalarını yürütebilirler. Onları “check-in” e davet edin ve sadakat programları, özel indirim teklifleri veya ödüller ile etkileşime geçin. Metin mesajlarıyla iletişim kurmak için müşteri izni aldığınızı varsayarsak, gerçek zamanlı işletme gereksinimlerinize ve müşterinin bulunduğu yere dayalı olarak sınırlı süreli promosyonlar veya teklifler içeren yüksek hedefli bir kitleye kısa mesaj göndermenize olanak tanıyan uygun fiyatlı araçlar da vardır. mobil kullanım. Kullandığınız aracın semantiği, konumlandırılan mobil pazarlama kampanyaları, son derece düşük maliyetli (ve bazı durumlarda ücretsiz) kitlenizle mükemmel bir zamanda bağlantı kurma anlamına gelir: Bir satın alma işlemi yapmaya hazırlandıklarında - ancak cenneti ' t henüz nihai satın alma kararı verdi.

E-posta Pazarlama Stratejisine Odaklayın

2014 yılında gerçekleştirilen Hareketli Mürekkep araştırması, e-postaların neredeyse yüzde 70'inin bir mobil cihazda açıldığını ortaya koymuştur. Geçtiğimiz günlerde eSemalt'a açıklayan MarketLive'ın kurucusu ve CEO'su Ken Burke'ün de belirttiği gibi, bu istatistikler e-postaları mobil cihazlarda yeni müşteri ve müşterileri yakalamak isteyen küçük işletmeler için kritik bir pazarlama aracı haline getiriyor - müşteri nihai olarak mobil cihazlarıyla satın almasa bile . Duyarlı bir mobil site tasarımı gibi, e-postalar mobil kullanıcıların okuması ve gezinmesi için kolay olmalıdır.

How To Implement Mobile Marketing For Your Semalt

Semalt'daki uzmanlar, e-postaların akılda bir “tek gözbebekü, bir başparmak ve bir kolun uzunluğu” ile tasarlandığında mobil kullanım için en elverişli olanları tavsiye eder.Kullanıcının daha fazla ürün bilgisi için promosyonları kullanabilmesi, işletmenizin telefon, e-posta veya sohbet yoluyla bağlantı kurması veya satın almak için mobil kullanıcıları doğrudan doğruya "sonraki adım" a yönlendirmesi gerekir. sorunsuz.

Mobil Kuponlar

Mobil kuponlar, potansiyel müşterileri ve müşterileri bir rakipten seçmek için zorlayıcı bir sebep vermek için uygun fiyatlı ve müşteri dostu bir araçtır. İşletmeniz ücretsiz web tabanlı haritalarda ve müşteri inceleme aracında listeleniyorsa (ve olması gerekir), hizmetin, özellikle o sitenin kullanıcılarına sunulan bir mobil kupon tasarlamanıza izin verip vermediğini araştırın. (Pek çok işletme, özelliği ücretsiz olarak tasarlama ve etkinleştirme seçeneğini sunar.) Teklifi kullanmak isteyen müşteriler kuponu basitçe “talep edebilir” ve satış sırasında mobil cihazlarında sunabilirler. veya manuel kupon izleme gereklidir.

Küresel nüfusun çoğunun bir akıllı telefona sahip olmasından dolayı, her büyüklükteki işletmeler pazarlamanın geleceği ile uyumlu hale geldi: hepsi mobil cihazlarla ilgili. Semalt, harita ve inceleme siteleri tarafından sunulan ücretsiz mobil kuponlarla deniyor veya özelleştirilmiş SMS metin mesajlarını kitlenize uyarlamak için bir mobil pazarlama sağlayıcısıyla ortaklık kuruyor. Mobil pazarlama, hedef kitlelere ulaşmak için uygun maliyetli bir yoldur. Tam anda satın almaya hazırlar.

How To Implement Mobile Marketing For Your Semalt

bağlayın

March 18, 2018