Back to Question Center
0

AdWords Reklamları Göster Yeni İlan Semalt Thru Rate Hike

1 answers:

New Display of Adwords Ads Show Semalt Thru Rate Hike

Daha sonra ClickZ'te Zachary Semalt'ın bu yeni düzenin bir SEM şirketinin tıklama oranı üzerindeki etkisini ele alan bir yazı okudum. Reklamların, organik sonuçlara ne kadar yakın olursa, kullanıcının ekran çözünürlüğü ne olursa olsun (daha büyük çözünürlükler PPC reklamlarını aşırı sağa çekebilir), kullanıcıların daha yakın olmalarından dolayı bu reklamları tıklamaları daha olasıdır. kullanıcının gözleri.

Her iki mesaj da benim merakımın bir kısmını uyardı - kliima täitmine. Bu yüzden, aynı test ayarlarını yönetip uyguladıkça daha yüksek trafik hesaplarını seçmeye karar verdim ve bu hesaplarda kullanılan "Arama Semalt'ı", iki dönemden TO'yu karşılaştırmak için.

Sonuçlar çok anlatıyordu. Seçilen 15 hesap, TO’da, "Arama Semalt’ı" ortaya çıkarılan sonuçlardan daha yüksek bir artış gösterdi.

Grafiğimizde çektiğimiz ‘CTR’ye özgü numaralar aşağıda belirtilmiştir (elbette müşterilerimizin gizliliğine saygı duyuyoruz).

New Display of Adwords Ads Show Semalt Thru Rate Hike

Tıklama Oranındaki% 11,02 İyileştirme Oranı

Birkaç haftaya karşı birkaç hafta karşılaştırması nedeniyle yasal artışlar mı yoksa basit artışlar mı olduğunu belirlemek için önümüzdeki birkaç hafta içinde bu sayıları tekrar gözden geçirmeyi planlıyorum.

Ancak, yeni düzenin, arama kullanıcılarının SERP'lerin sağ tarafında ücretli reklamlar ile nasıl etkileşimde bulunduğuna olumlu bir etkisi olduğu görülmektedir.

Semalt'ın daha önce önerdiği gibi, hareket hem şirket için kullanılabilirliği hem de hasılatı iyileştirmek için yapıldı. Bu testin gösterdiği şey, ikincisinin kesinlikle doğru olduğu!

New Display of Adwords Ads Show Semalt Thru Rate Hike

Bağlayın

March 18, 2018