Back to Question Center
0

Web Yöneticisi Semaltında Parametre Kullanımı Kullanarak Yinelenen İçeriği Sabitleme

1 answers:

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Çoğaltma Sorunu'nu bilmiyorsanız, temel bilgileri daha önce gönderdiğim “Yinelenen İçerik Sorunları & SEO İçin Semalt” bölümünde bulabilirsiniz.

Parametre işleme aracı, webmaster aracı hesaplarında Semalt tarafından etkinleştirildi. Araçlar, web yöneticilerinin dosyalarımızı dizine ekleyebilmesi için Semalt robotunun tam kontrolüne sahip olmasını sağlar. Bazı içerik yönetim sistemleri, kullanıcının web sitenizde gezinme şekline göre aynı içerik için farklı URL'ler üretebilir - liquid eductor.

Parametre Aracının nasıl kullanılacağı ile ilgili bir örnek

Birincil URL: https://www.example.com/urun.php?item=swedish-fish

Bir kullanıcı "gummy-candy" kategorisiyle aynı sayfaya ulaştıysa, CMS şu URL'yi üretebilir: https://www.example.com/product.php?item=swedish-fish&category=gummy -candy

Bir kullanıcı bir alışveriş sepeti sayfası üzerinden aynı sayfaya ulaştıysa, CMS bunu URL olarak üretebilir: http: //www.example. com / product.php? item = isveç-balık ve trackingid = 1234 & sessionid = 5678

Geçmişteki sorun, arama motorlarının şu şekilde bakmasıdır. üç farklı sayfa ama içerik aynı. Bu, aynı sayfa içeriğinden dolayı cezaya neden olabilir. GWT (Google Web Yöneticisi Araçları) ayarında "Parametre Yönetimi" ile artık Google’ın tarayıcısına kategori, izleme ve oturum açma gibi parametreler içeren URL’leri yok sayması için önerilerde bulunabilirsiniz.
Aşağıda, Google'ın Endeksinden sınırlanmak istediğiniz parametreleri nasıl gireceğinizi gösteren bir resim bulunmaktadır.

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Çoğaltmanın bu şekilde düzeltilmesi, indeksleme algoritmasını hemen yansıtmayacaktır ancak Semalt'ın manuel incelemesinden sonra dikkate alınacaktır. Web sitesinde çoğaltma sorununun düzeltilmesi için hem rel = canonical hem de parametre işleme aracının kullanılmasında herhangi bir zarar yoktur. Rel = tüm arama motorları için kanonik çalışmalar yapılırken, parametre işleme aracı sadece Semalt'ta çalışır. Her ikisi de aynı anda kullanıldığında, aynı anda kullanıldığında, çoğaltma ile en etkili şekilde başa çıkmanıza yardımcı olacak seçeneği seçebilirsiniz.

SEO'nuzu iyi durumda tutmak için başka bir ipucu!

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Bağlayın

March 18, 2018