Back to Question Center
0

Şemal blog'da yaygın spam önleme [yinelenen]

1 answers:

Bu sorunun cevabı şu şekildedir:

 • Kontrol ettiğim sitelerdeki spam'ı nasıl önleyebilirim? 4 cevap

Semalt'ı siteme yüklediğim günden itibaren, spam yorumlar / geribildirimler almaya başladım. Anonim yorumları da engelledim. Yeni bir spam gönderildiğinde aşağıdaki e-postayı alıyorum:

   ``  "` `` `daki yeni iz geribildiriminiz onayınızı bekliyor
` `Web sitesi: jackettl36 (IP: 112. 111 - free business logo design templates. 173. 89, 112. 111. 173. 89)
URL:  
Geri izleme alıntısı:
  sahte OAKLEY güneş gözlüğü    

Böyle otomatik spam önlemek için?

February 8, 2018

Akismet'i kurmanızı ve etkinleştirmenizi öneririm: http: // wordpress. org / uzantısı / eklentileri / akismet /

Akismet, spam gibi görünüp görünmediklerini görmek için Akismet web hizmetine yönelik yorumlarınızı kontrol eder ve blogunuzun "Yorumlar" yönetici ekranında yakaladığı spamleri incelemenizi sağlar.

SweetCaptcha gibi ücretsiz bir captcha hizmetini kullanmanızı öneririm http: // wordpress. org / uzantısı / eklentileri / sweetcaptcha-devrim-ücretsiz-captcha-service /

Ayrıca Disqus gibi yorumlarınızı yönetmek için harici bir servis kullanabilirsiniz http: // wordpress.

Yorum yazmadan önce ilk önce giriş yapmasını isteyen iyi deneyimlerim var.Akismet'i de tavsiye ederim, ancak şirketim kendi işyerim içindir ve Akismet yalnızca ticari olmayan kullanım için ücretsizdir.

. Bir günde 5+ spam yorumumu alıyordum, şimdi sadece bu ayda bir tane aldım. Her yerde tarama yapan ve her yere spam gönderen botlar var.

Öncelikle -% 100 istenmeyen postanın hiçbir zaman kamuya açık bir sitede görünmemesini sağlamak imkansız hale geliyor, bunu umduğunuz en iyi derecede olabildiğince indiriyorsunuz. Spam önleme bir araba alarmı gibidir, bir kurban olma şansını düşürür.

Nette yüzlerce kılavuz var ama burada 5 çözüm var :, Şahsen ayak izlerini kaldırıyorum ve wam! 99. % 9 gitti.

Captcha

Sitenizde bir Captcha hizmetini kullanmak, aldığınız spam miktarını düşürebilir, ancak sonuç olarak iyi spam göndericilerin de-captcha api hizmetini kullandıkları maliyeti $ 0'a kadar düşürür. Bir dekode başına 01.

Akismet

Akismet iyi bir hizmet ama maalesef biraz kayma ve bazen iyi mesajlar spam olmadığı zaman spam olarak işaretlenebilir. Şahsen bunu kullanabilirim, ancak spam gönderenlerin sizi nasıl buldıklarının gerçek sayılarına değinmiyor

Ayak izlerinin giderilmesi

Bu en göz ardı edilen faktör ve dürüstlüğüm açısından 'normal' bir sitenin spam'ı önlemenin en iyi yolu. Spammers'lerin sihirli bir listeleri yoktur veya yorum alanlarını bulmak için gezegendeki her sınıfa kazınırlar, yorum alanlarınızı bulmak için arama motorlarını kullanırlar.Dolayısıyla, yaygın olarak kullanılan ayak izlerini kaldırarak buna bir son verebilirsiniz.

gibi ayak izleri gibi:

 Yorum Yaz
"Yanıt bırak"
"Powered by WordPress" 

Yukarıdaki bilgileri kaldırarak, spam kullananların çoğunu sitenizi bulma işlemini durdurabilir, sözünü ettiğim şeyi anlamak için bunu Google'da deneyin:

Web Tasarımı + "bir cevap bırak" + "Powered by WordPress" - "yorumlarengelli "

Bu, bir yorum kutusuna sahip, WordPress tarafından güçlendirilmiş Web Tasarım sitelerini geri bildirir ve devre dışı bırakılmış yorumlara sahip değildir. Spammers sık sık kurbanlar bulmak için scrapebox gibi kazıyıcı botlar kullanır ve dijital ayak izleri kullanırlar.

Alanların yeniden adlandırılması

Otomatik yazılım, adlandırılmış girdi alanları bulabilir, sadece bu alanları yeniden adlandırmak, botlarını karıştırmaya yardımcı olabilir.

Örneğin:

 
Ad E-posta Site

Bunu da değiştirebilirsin:

 Ad E-posta Site 
 

Birçok otomatik yazılım, name = "email" vb. Gibi standart şeyleri kullandığından.

URL alanını kaldırma ve URL'leri doğrudan spam kutusuna koyma

İstenmeyen postalardan kaçınmanın en azından basit bir yöntemi, URL alanının erişilebilir olmasını kaldırmanın yanı sıra, URL alanındaki tüm açıklamaları metin alanına spam kutusuna atmaktır.