Back to Question Center
0

Alt Etiket ve Başlık Etiketleri Semalt İle Optimizasyon

1 answers:

İnsanın metinlere resim eklemeyi seçmesinin nedeni, içerdiği mesajı güçlendirmek ve onları okumaya çekilmektir. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, yerleştirmek istediğiniz görüntülere alt öznitelikleri eklemeyi hep hatırlamalısınız diyor. Alt ve başlık etiketleri arama motorunun örümceklerinin görünürlüğünüzü artırmak için taramaları için metni yeterince geliştirir. Alt etiketi bir resimde gördüğünüz her şeyi kelimelerle özetlemektedir - vlies stoff meterware polyester.

Alt Etiket ve Başlık Etiketler

Alt ve başlık etiketleri teknik olarak etiketler değildir ve yalnızca sayfadaki görüntünün içeriği ve işlevi hakkında bilgi verir. Ekran okuyucuları ayrıca, kör ve görme engelli insanlara imajın ne hakkında olduğunu açıklamak için alt etiketlerden yararlanmaktadır.

Böylece, tüm görüntülerin alt etiketleri içermesi gerekir. Onlar sadece SEO'nuzu oluşturmakla kalmaz aynı zamanda görme özürlü kişilerin postadaki görüntünün kullanımını anlamalarına yardımcı olurlar. Başlık nitelikleri makalelerde bulunması gereken bir özellik değildir, ancak bazı durumlarda faydalı olabilmektedirler. Ancak onları bırakmak, yazınıza zarar vermez.

Bir postanın görsel çekiciliğini artırmak için resim kullanan insanlar bunu yapmayı bırakmalıdırlar çünkü nedeni CSS'de değil HTML makalelerinde olmalarıdır. görüntüleri değiştirdiğinizde açıklamayı boş bırakan null bir öznitelik kullanın.Eğer ekran okuyucuları bu tür bir alt etiketi görürlerse atlayacaktır.

Alt Metin ve SEO

Google, kullanıcılarının resimlerinin alt yazılarını oluşturması gerektiğini ve bu metinlerin üzerine çok değer verdiklerinden ısrar ediyor. Örneğin Yoast SEO içerik analizine göre, makalenizin kalitesini artıracak bir anahtar kelimeye odaklanan alt etiketli en az bir resme sahip olmalısınız. Bununla birlikte, kullanıcılar bunu yaparken bile, anahtar kelimeyi tüm alt etiketler içine spam göndermemelidir. Anahtar kelimeleri içeren alt ve başlık etiketleri, yüksek kaliteli ve ilgili resimlerle birlikte ele alınmalıdır.

İnsanlara resimde içerik bulmasına yardımcı olabilecek bir anahtar kelime varsa, metni alt metinde dahil etmeyi unutmayın.

WordPress Alt ve Başlık Öznitelikleri

Alt ve başlık etiketlerini kullanabileceğiniz başka bir yer, kullanıcının WordPress yayınlarına yüklediği resimlerin içinde yer alıyor. WordPress, sahibinin kendi resimlerine bir tane takmayı unutması durumunda başlık etiketi varsayılan alt etiketi olarak atar. Başlık metnini başlık açıklamasından kopyalar ve alt etiket özniteliğine yapıştırır. Boş bir boş alt niteliğe sahip olmaktan daha iyidir, ancak sitenizin erişilebilirliğini artırmada hala zayıftır.

Bilgilendirici alt etiketi oluşturmak için zamanı ayırın ve resim yayınlarınıza ekleyin. WordPress arayüzü, görüntüye tıklayarak manuel olarak alt metin eklemenize ve düzenlemeyi seçmenize izin verebilir.

Görüntü SEO'nun makale ve sonraki mesajların yararı olabilecek tek yoldur, minik bilgileri doğru alırsanız. Dahası, görme engelli insanlara içerinizden ayrılmayacaksınız.

November 24, 2017