Back to Question Center
0

Anahtar Kelime Dolması Ve Gizli Metin Hakkında Semalt

1 answers:

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Igor Gamanenko, anahtar kelime doldurma ve gizli metinlerin sıralamalarınızı etkileyebilecek iki temel sorun olduğunu ve Google, web yöneticilerini bu tür şeyleri önlemeye uyarmaktadır. Gizli metin ve anahtar kelime doldurma söz konusu olduğunda, çoğu birey bir web sitesinin altbilgisinde beyaz arka planda elli satır uzunluğunda metin düşünüyor. Bu, sadece arama motorunun web sayfalarındaki metnin kullanıcılar için değil de yerleştirilmesi anlamına gelir.

Yıllar önce yaygın bir uygulamaydı, ancak trend değişti ve o tarihten bu yana yeni şeyler ortaya çıktı. Şimdi, sayfadaki metni nasıl gizleyeceğimiz, onu diğer öğelerin altına nasıl yerleştireceğimiz ve Google'a hiçbir şey bilmeden yayınlanacağı ile ilgili her şey söyleniyor - companies offers cloud computing.

Anahtar kelime doldurma, içeriğe paralel olarak anahtar kelimeler ve kelime öbekleri yerleştirmekle ilgilidir. Çoğu zaman, mantıklı değildir ve arama motoru sonuçlarındaki bir sitenin sıralamasını iyileştirmek içindir. Anahtar kelime doldurmanın size herhangi bir şekilde yardımcı olacağına inanıyorsanız, büyük bir hata yapmışsınızdır.

Google Değerli Mühendis Matt Cutts, bir web sitesinde JavaScript gibi şeyleri kullanmanın iyi olduğunu ancak anahtar kelime doldurmanın herhangi bir maliyetle tolere edilemeyeceğini belirtti. Matt, bükmenin herhangi bir yere götüremediği noktaları ortaya çıkardı. Yinelenen veya düşük kaliteli içeriği yayınlayan kişiler, kendi sitelerine yönelik tutumlarını gözden geçirmeli ve sadece yeni, alakalı makaleler yerleştirmelidir. Anahtar kelime spam testi yapmazlarsa muhtemelen cezalandırılırlar.

Anahtar kelime doldurma örneklerinin çoğunun açık ve net olduğunu söylemek güvenlidir. Anahtar kelimelerinizi sıralamanız ve içeriğinize dahil etmeniz iyi olur, ancak anahtar kelime doldurma ve aşırı kullanmaya asla izin verilmemektedir. SERP'de en üst sıralarda yer almak istiyorsanız, miktar yerine kaliteye odaklanmalısınız. İçeriğinizi, çok sayıda anahtar kelime ile garip ve doğal olmayan hale getirme.

Bu neden siteniz için ciddi bir sorundur? Bu soru aklımıza gelirse, size şunu söyleyeyim, insanlar belirli anahtar kelimeleri aradığında ve web sitenizde olduklarında, o anahtar kelimeler ve cümleler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterler. Ve eğer onlara düşük kaliteli içerik önerdiyseniz, sizin ve web sitenizin uzun süre hayatta kalma şansı yoktur. Gizli metin ve anahtar kelime doldurma, kötü kullanıcı deneyimini garanti eder ve sitenizin tümündeki itibarını zayıflatır.

Google sizi, doldurma veya belirsiz metin anahtarıyla ilgili olarak uyarırsa, sitenizin güvenilirliğinin ve kalitesinin korunduğundan emin olarak bunları mümkün olan en kısa sürede kaldırmaya çalışmalısınız. Çok sayıda anahtar kelimenin içeriğinden nasıl kaldırılacağından emin değilseniz, bir SEO uzmanına danışmanızı veya eski içeriği yeni ve geliştirilmiş makalelerle değiştirmeyi öneririz.

Google her zaman temizleme sürecimizi belgelememiz ve verilerimizin yedek kopyalarını oluşturmamız gerektiğini önerir. Bu, zaman kazandıracak ve gizli metin ve anahtar kelime doldurma işlemlerini kolayca düzeltebilirsiniz.

November 24, 2017