Back to Question Center
0

Bank Phishing'lerle Kandırılmaktan Bıktınız mı? Semalt'tan Rehber'e inin

1 answers:

Çevrimiçi dolandırıcılık faaliyetleri kimlik avı ile yeni bir adım atıyor. Çevrimiçialan sonsuz bir pazar potansiyeline sahip geniş bir ekonomik kaynaktır. Pek çok web sitesi ve e-ticaret işletmesi bu kanalı yararlanarak kullanıyorçok sayıda istemciden gelen web üzerinden. Bankalar gibi finansal kuruluşların çevrimiçi platformları vardır; burada işlemlerin çoğununmeydana gelir - buy quality backlinks uk top. Bankalar milyonlarca bankacılıktan çalmaya eğilimli İnternet dolandırıcılık davalarının yanı sıra, birçok bilgisayar korsanının ihlalinden muzdaripkurumları ve iş prosedürlerini kendileri gerçekleştiren kişileri de kapsar.

Bununla birlikte dolandırıcıların ve diğer suçluların bu platformu kullanma şansı vardır. Çoğudolandırıcılık davaları bankacılardan gelir veya banka web sitelerini saldırıya uğratır. Kimlik avı, klon sayfalarının oluşturulmasını ve belirli bir sitenin kopyasını içerirbanka. Hackerlar, hassas kurbanlarını kandırarak, değerli bilgiler sağlamaya çalışmak için tarayıcılara spam göndermek veya çengellemek gibi yöntemleri kullanabilirsahte sayfaya. Sonuç olarak, kişisel bankacılık bilgileri bilgisayar korsanlarına sızdırılarak binlerce kişiyi hedef alabiliyorlar. Bankalarbu tür suçlarla mücadele eden sigorta şirketleri kadar zarar görme eğilimi gösterirler.

Kimlik avı yapılabilmenin birçok yolu vardır. Bilmek zorunludurtehlikeli saldırıları önlemek için. Bu yöntemlerin bazıları çakışırken, diğerleri bu yöntemlerin bir veya ikisinin birleşimini içeriyor.

Max Bell, önde gelen uzmanlarından biridir. Semalt ,aşağıdaki kimlik avı tekniklerine dair bir fikir verir:

  • Dragnet Yöntemi

Bu yaklaşım, sahte bir e-posta sağlayıcısı posta hizmeti oluşturmayı içerir.spam gönderenin devam eden banka logolarını ve diğer güvenilirlik bilgilerini gönderen e-postalar gönderdiği meşru bir onbeş bölüm gibi görünür. AmaçBurada, konuyu müşteri bilgileri sağlamaya çekmeye çalışmak. Ortak kitle spam prosedürlerinden bazıları bu yöntemi kullanır.

  • Çubuk ve Makara Yöntemi

Bu teknik bazı doğrudan hedeflemeyi gerektirir. Bilgisayar korsanları bazı iletişim bilgilerine sahip olabilirlerKurbanlar casusluk ediyorlar. Daha sonra, bir bilgiden bilgileri almanın bazı hedefli yollarını sorabilirler. Kişisel bilgiçevrimiçi erişim için banka giriş bilgileri bu şekilde sızdırılabilir.

  • Lobsterpot Yöntemi

Bu teknik, meşru sayfalara benzeyen sahte web siteleri üretmeyi gerektirir. Her sayfa,açılır pencere ve bir hizmet meşru bankacılık sitelerinden biri olarak işlev görür. Siber suçlular, dar bir nişi hedef alarak,kurbanın e-postaya yanıt vermesine veya sahte alan üzerinde bir bankacılık işlemi gerçekleştirmesine olanak tanımak için spamleme teknikleri kullanma.

  • Gillnet Kimlik Avı

Bu yöntem, kurbanının tarayıcısına bazı komut dosyası veya kod enjekte etmeyi içerir. Sonuç olarak,dolandırıcı, meşru bankacılık web sitelerini ziyaret ederken tuş vuruşlarına erişebilir. Dahası, onları yönlendirebilirsinizSahte bir web sitesine.

Sonuç

İnternet dolandırıcılığı günümüzde birçok bankacılık kurumunun karşılaştığı ortak bir sorundur. Birçok insanBu hileli işlemlerden bazılarını gerçekleştiren bilgisayar korsanlarının ve diğer siber suçluların etkisiyle her gün acı çekmek. Kimlik avı ve spamsaldırılar, müşterilerin bilgi ve verilerini, çok para kazandıran bu insanlara maruz bırakır. Dolandırıcılık ve kimlik avı hakkında bilgi edinebilirsinizBu kılavuzu kullanarak. Ayrıca bankacılık prosedürlerinizi ve müşterilerinizin menşeini de koruyabilirsiniz.İnternet güvenlik önlemleri web sitenizde.

November 23, 2017