Back to Question Center
0

Darodar Trafik Sitenize Kayıyor? Ve - Semalt Uzmanı Ne Yapacağını Bilir

1 answers:

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Julia Vashneva, ilk önce Rus spam'iyle nasıl karşı karşıya kaldığına ilişkin deneyimini paylaşıyor.

Spam gönderenler tekrar faal durumdadır ve onlardan kurtulmak için önlem almalıyız. Rus spam trafiği web siteme çarptığında, daha fazla kazmaya karar verdim ve yeni bir spam göndericinin Google Analytics verilerimi çarpıtmaya çalıştığını görmek beni şaşırttı. Öncelikle, web sitemin neden Rusya'dan çok fazla trafik aldığını öğrenmek için yönlendirme trafiğini kontrol ettim. Suçluyu hemen buldum ve önlem almaya karar verdim. Rus spammer aşağıdaki siteden gelmişti: forum - mighty slots fun.topic darodar.com.

Bu bağlantıyı açıp birkaç mesaj gönderdiğimde, spam gönderenlerin çoğunun web sitelerini yok etme yollarını tartıştığını fark ettim. Bu bağlantı, beni eBay.com, Amazon.com ve Alibaba.com gibi alışveriş sitelerine yönlendirdi. Spam gönderenlerin ne yapmaya çalıştıklarını anlamadım, fakat sonunda, bağlantılarından bir şeyler satın alabilmem için beni kandırmaya çalıştıklarını gördüm. Sonra sayfa raporumu inceledim ve sayfalardan birinin web sitemde barındırılmadığını keşfettim. Aynı sayfanın bağlantısının tüm müşterilerimin sitelerinde mevcut olduğunu bilmek beni şaşırttı. Bilgisayar korsanlarının ve spam göndericilerin, sosyal medya profillerinizi ve web sitelerinizi kandırmak için "/" URL'sini kullandıklarından bu sayfayı Sayfa Başlığı raporlarında bulacağınızı unutmayın.

Spam gönderenler, aynı verileri tüm Google Analytics hesaplarına göndermeye çalışıyordu ve şimdi, bu bağlantıyı Google Analytics kumanda panelinizde bulmak ve engellemek sizin için daha kolaydır. İnternette ücretsiz olarak bulunan veri analizi kodu ve hesabınızın UA numarasına ihtiyacınız var.Kod ve hesap numarası, spam gönderenin sitesini engellemek için kullanılabilir, verisinin Google Analytics hesabına kaydedilmediğinden emin olun. Bunun yerine, Google Analytics hesabınıza kaydedilmesi gerekir Basit bir otomasyon, her Google Analytics hesabı için analitik hesap numarasını gösterebilir. Dolayısıyla, saldırıların her yerde olup olmadığı hakkında bir fikriniz olabilir. bazıları yalnızca meşru trafik olduğunu iddia ettiği gibi Google Analytics'in bir sorunu.Ben şu anda birkaç Web sitemde ve Google Analytics hesabında Webtrends analytics çalıştırıyorum.Webtrends, yönlendirme spam ve sahte trafik hakkında hiçbir şey söylemiyor, Sonuç olarak bunun Google Analytics'e yönelik bir saldırı olduğuna karar verdim. Masum Google Analytics kullanıcılarını kandırarak daha fazla insanın bağlı kuruluş bağlantılarından alışveriş yapabilmelerini sağlamak için yaptıklarından şüpheleniyorum.

Onları nasıl durdurabilirim?

Ne yazık ki, onları tamamen durdurmak mümkün değildir. Oluşturulan veriler sunucunuzda barındırılmadığından, bu spam göndericilerden kurtulmanın hiçbir yolu yoktur. Ancak, istatistiklerinizin gerçek performansla eşleştiğinden emin olarak verileri Google Analytics'ten ortadan kaldırabilirsiniz.

Rus spam göndericilerinin ve trafik yönlendirmelerinin önlenmesinin en kolay yolu, Google Analytics hesabınızda filtreler oluşturmanızdır. Yönetici bölümüne gidin ve filtreler seçeneğini tıklayın. Yeni filtreler eklemek zorunda kalacağınız "filtrelenmiş" görünümü kullandığınızdan emin olmalısınız. Bazı filtreler oluşturun ve yönlendirme trafiğini bir ana makine adına (co.lumb.co) hariç tutun. Değişikliği kaydetmeden önce filtreyi doğrulamayı unutma.

Bu talimatların size ve web sitenize büyük ölçüde fayda sağlayacağını umuyorum. Çok sayıda spamdan etkilendiyseniz, bir BT uzmanıyla iletişime geçin ve sorununuzu en kısa zamanda çözmeniz gerekir.

November 24, 2017