Back to Question Center
0

DDoS Saldırı - Semalt Uzmanı Sunucunuzu Korumak İçin Nasıl Açıkladı?

1 answers:

Web güvenliği, son yıllarda webmasterlar için kritik bir konu haline gelmiştir. Bunun sebebisiber suçluların saldırıya uğramış tehditlerine karşı. Her webmasterin öncelikli endişelerinden biri Dağıtılmış Hizmet Reddi(DDoS).

Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt, Andrew Dyhan, bilgisayar korsanlarının bir sunucuyu yavaşlatmasını önlemeye yardımcı olmak için DDoS saldırısının özüne bir fikir verir.

DDoS, web yöneticilerinin karşılaştıkları genel bir saldırı biçimidir. En temel seviyede, saldırısitenizi yavaşlatmayı amaçlıyor, ancak sitenizi çökertme ve ziyaretçilere erişememe potansiyelini taşıyor - attrezzi per la palestra usati.

Bir web uygulamasına karşı dağıtılan DDoS saldırıları söz konusu olduğunda yazılım,hackerlar tarafından aşırı yüklendi. Sonuç olarak, uygulama gerekli web sayfalarını doğru bir şekilde sunamıyor.

Bir uygulamanın çalıştığı bir sunucuyu çökertmek için DDoS saldırısı aşağıdakileri hedef alır:

  •  Sabit disk alanı 
  •  Sunucu belleği 
  •  Veritabanı alanı 
  •  CPU kullanımı 
  •  İstisna uygulama işlemleri 
  •  Ağ bant genişliği 
  •  Veritabanı bağlantı havuzu 

Web uygulamalarına karşı DDoS saldırıları şunları içerir:

1. CPU yoğun sorgular oluşturarak uygulama veritabanı bağlantısını durdurma.

2. Bir kullanıcıyı veya sistemi engellemek ve kullanıcıyı engellemekGeçersiz giriş denemeleri ile siteye erişen bu da hesabın askıya alınmasına neden olur.

3. Normal trafiği siteye almamak için web uygulamalarını çökertin.

DDoS saldırıları bilgisayar korsanlarının tercih ettiği yöntem haline geldi, çünkü neredeysekorumak imkansız, ucuza uygulamak ve birçok kullanıcıyı etkilemek. Çoğu zaman, tüm profesyonel bir bilgisayar korsanlığı ihtiyacı yeterlidirve bir siteyi çevrimdışı duruma düşürecek hassas bir hedef.

Bu saldırılar nasıl işler?

DDoS saldırıları, tek bir hacker veya birkaç bilgisayar korsanı tarafından başlatılır;bot sistemleri. Bilgisayar korsanı, bireysel botlara belli bir siteye sürekli ve aynı anda trafik çekmek için komuta eder;sitenin sunucusu üzerinde baskı.

Bot sistemleri büyük bir ağa sahipse, sunucu üzerindeki baskıSite aşağı. Bu saldırılar, diğer saldırı tekniklerine kıyasla kişisel bilgileri zorunlu olarak ortaya koymasa da, yine de olumsuzdurokuyucuya ve çevrimiçi satışa çok fazla güvenen şirketler üzerindeki etkisi. DDoS saldırıları, bir işletmeye 500.000 dolardan fazla mal olabilir.

Bu saldırılar bir markanın itibarını zedeleme veyanlış izlenim kullanıcılara. İş dünyasının rakipleri tarafından gerçekleştirildiğinde, rakiplerinize daha güçlü, daha güçlü,görünüşte güvenilmez markanızla karşılaştırıldığında saygın bir işletme markası. Bazı durumlarda, siber suçlular webmaster'ları devam ettirmekle tehdit ediyorbelirli bir miktarda para alana kadar hizmetleri aksatmaktadır.

Ayrıca, bir DDoS saldırısından toplanan veriler bilgisayar korsanları tarafından saldırı için kullanılabilirgelecekte web sitesi. Normalde, takip saldırıları yalnızca fırsatçıdır ve saldırganlar, sitenin son derece savunmasız olduğunu fark ettiğinde ortaya çıkargelecekteki daha karmaşık saldırılar için kolay bir hedef yapar.

DDoS saldırılarının önlenmesi zor olsa da, SiteLock'tangüvenlik sistemi. SiteLock'un güvenlik sisteminde bulunan çözümler, tarafından oluşturulan gereksiz trafiği tanımlama ve bunlardan uzak tutma yeteneğine sahiptir.botların normal trafiğe müdahale etmeden sitenize girmesini engelleyebilir.

SiteLock'un Güvenlik sistemi, işletmeleri çok çeşitli zararlılardan korurWeb Uygulaması Koruma, DNS ve Altyapı korumasını kullanan sofistike DDoS saldırıları içeren saldırılar en çokDDoS korumanın önemli yönleri.

November 23, 2017