Back to Question Center
0

Google'ın Sitenizi Niye Stand Edemediği Basit Nedeni - Cevaplayan Semalt Uzmanı

1 answers:

SEO'da anahtar kelime doldurmanın çok önemli olduğuna inanıyorsanız, büyük bir hata yapıyorsunuz! Anahtar kelime doldurma, kaliteye hiç dikkat etmeden bir sürü kelimeyi kullandığını açıklayan terimdir. Başka bir deyişle, bir makalede çok sayıda cümle ve anlam ifade eden kelimeleri içerdiğini söyleyebiliriz ve webmasterların amacı sitelerinin arama motorlarını sıralamalarını iyileştirerek giderek daha fazla trafiğe neden olmaktır. Ne yazık ki, anahtar kelime doldurma, Google'ın web sitenize ceza vermesine neden olmaktadır.

Bununla birlikte, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Igor Gamanenko, mükemmel anahtar kelime yoğunluğuna yapışarak bu cezanın önüne geçmenin mümkün olduğunu belirtmektedir - commercial appraisal arizona. Arama motorları tarafından spam olarak işaretlenecek çok sayıda kelime ve cümle kullanmamalısınız. Ayrıca, Google'ın anahtar kelime doldurma işlemini hafifçe yapmadığını da unutmamalısınız. Aslında, tüm makalelerin uygun akış, dil ile yazılmış olmasını ve anahtar kelimeleri doldurmamasını sağlamak için birkaç strateji uygulamıştır. Burada, anahtar kelime doldurmanın nasıl engelleneceğini ve içeriğinizin kalitesini iyi bir seviyede tutacağımızı söyleyeceğiz.

Anahtar Kelime Dolması Nedir?

Başka bir şey tartışmadan önce, anahtar kelime doldurmanın, içeriğinizdeki anahtar kelimelerin ve cümlelerin uygunsuz kullanımı olduğunu söyleyeyim. Makalelerinizin iyi yazıldığından ve SEO amaçları için minimum kelime sayısına bağlı olduğundan emin olun. Anahtar kelime doldurma ile ilgili temel kavramları da anlamalısınız. Bir SEO uzmanı çalışırken, web sitenizin sıralamasını iyileştirmek için anahtar kelime denemeye çalışır. Aslında, bu tür gölgeli teknikler içeriğinizi en üste getirebilir, ancak sonuçlar asla uzun süre dayanmaz.

Siteniz Google'ın ilk sayfalarına ulaştığında, arama motoru kalitesini değerlendirecek ve anahtar kelimelerle doldurduysanız arama motorunu indirecektir. Bu nedenle, anlamsız makaleleri yazarken iyi bir SEO uzmanı tutmamanız ve kaliteden daha fazla doldurma anahtar kelimelerine daha fazla dikkat etmeniz gerekir.

Wikipedia'ya göre, Google anahtar kelime doldurmayı sahtekâr bir uygulama olarak kabul etmektedir. Dolayısıyla, serbest yazarlar ve içerik küratörleri, yazılmış makalelerin kalitesini sağlamak için esastır. Anahtar kelimeleri minimumda tutmalı ve kullanıcılara daha fazla faydalı bilgi vermeye çalışmalıdırlar.

Anahtar Kelime Dolması Yüzde:

Anahtar kelime dolum yüzdesiyle ilgili şaşkınsanız, bir makalede kullandığınız bazı anahtar kelimelerin Google kurallarına ve düzenlemelerine uyması gerektiğini söylememe izin verin. Çoğu zaman, SEO'lar anahtar kelime yoğunluğunun yüzde iki'den fazla olmamasını ve en iyi anahtar kelimelerin yazılarınızda vurgulanmasını önerir. Birçok araçla anahtar kelime yoğunluğunu hesaplayabilirsiniz. 300 kelimelik bir makalede bir anahtar kelimeyi iki defadan fazla kullanmamanızı öneririz. Kelime sayısını artırabilir ve aynı anahtar kelimeyi dört ila beş kez içerebilir, ancak bu maksimum sınırdır.

Moz Can Yardım:

Moz.com, SEO ile ilgili tüm sorunlarınıza çözümler sunan ünlü bir SEO danışmanlık sitesidir. Bu sitede bir hesap oluşturup soruları sormak mümkündür. Aboneliklerini de kullanabilir ve sitenize en çok uyan eklentileri indirebilirsiniz.

November 24, 2017