Back to Question Center
0

İnternet Dolandırıcılığı ve Online Güvenlik - Semalt'ten Tüm İnternet Kullanıcıları İçin Kullanışlı İpuçları

1 answers:

İnternet'i ve özellikle e-postaları düzenli olarak kullanıyorsanız,e-posta dolandırıcılıklarının ve internet dolandırıcısının

Internet sahtekârlığı, çeşitli şekillerde görülen dolandırıcılık türüdür. Aralıklarıtehditlere e-posta göndermek için çevrimiçi aldatmacalar; Ne yazık ki, internet sahteciliğini ve çevrimiçi dolandırıcılığı önlemek için belirlenmiş bir kural ve düzenlemeler bulunmamaktadır. DolandırıcılarınHassas bilgileri ve kredi kartı bilgilerinizi almak için hiçbir şey yapmayın. Zekiler, ama bu, hırsızları tanımlayamadığınız anlamına gelmiyor - fake romanian passport.Onlardan kurtulmak ve bilgilerinizi güvende tutmak her zaman mümkündür, özellikle de aşağıdaki ipuçlarını aklınızda tutarsanız:Alexander Peresunko, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital hizmetler.

Bulunan firmalar veya satıcıları arayın

Çevrimiçi şirketlerle uğraşırken, yerleşik satıcıları aramak önemlidirveya işletmeler. Bunun için evrakta size yardım etmek için iyi bir iş avukatı veya bir muhasebeci kiralayabilirsiniz. Her şeyi bildiğinizden emin olunsatıcının bulunduğu yer, telefon numarası ve e-posta kimliği hakkında. Bunun için bir anlaşmayı sonuçlandırmadan önce birkaç soru sorabilirsiniz. Sankiteklifini kabul etmeden önce çok şey istedin gibi, ancak internette güvende kalmak istediğinden beri asla geç değildir..Sen de almalısınyerel ürünleri değil markalı ürünleri satın aldığınızdan emin olun. Satıcı size garanti veren yerel ürünlere sahip olmanızı önerirse,Bu, endişe verici bir işaret olabilir.

İnternet dolandırıcılıkları hakkında yazılmış kitap yığınları bile, işadamları sıklıkladoğru satıcıları belirleme konusunda başarısız oluyorlar. Bu nedenle, bir anlaşmayı sonuçlandırmadan önce satıcının araştırılması gerekir. İnsanların çoğu rahatsız etmiyorZaman harcayacağını düşünen çok araştırma yapın. Sana internette güvende kalmak gerekli olduğunu söyleyeyim. Eğer senbazı yeni satıcılarla uğraşırken, ücretleri işleme koymadan önce kişisel bilgilerine, kimlik belgesine ve eksiksiz adrese sormalısınız. Eğer senbelirli bir satıcıdan bir şeyler satın almaya karar verdikten sonra öğeyi, fiyatını ve markasını bilmek önemlidir. Bazı scammers denemekSize düşük kaliteli ya da süresi geçmiş ürünleri satarsınız; Satın aldığınız ürünün iyi durumda olduğundan ve fiyatının piyasadan daha yüksek olmamasına dikkat edinoranı.

İstenmeyen e-postalara karşı dikkatli olun

Artık insanlar bir süre için, istenmeyen e-postalardan şikayet ediyor. Malısınkişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi çalabildikleri için bu e-postalar tarafından sıkışmayın. Hackerlar e-postayla insanları yakalamaya çalışıyorekler ve benzeri şeyler; bilinmeyen bir e-posta kimliğinden gelen hiçbir şeyi indirmemeniz önemlidir. Çevrimiçi sipariş verirken,kredi kartı numaranızı yalnızca bir web sitesini düzgün bir şekilde kontrol ettiğinizde kullanmalısınız. Kredi kartınızı takmamanız önemlidirayrıntıları veya PayPal Kimliği hakkında emin olmadığınız bir web sitesini ziyaret edin.

Parayı asla bağlamayın

Evet, paranızı hiçbir zaman tehlikeli olduğu gibi bağlamamalısınız. Suçluların çoğudoğrudan banka havaleleri yoluyla ödeme talep edin ve bunlardan herhangi birine rastlarsanız, avukatınıza danışmalısınız.

November 23, 2017