Back to Question Center
0

Malware - Nasıl Önlenir; Semalt'dan Öneri

1 answers:

Kötü amaçlı yazılım, bilgisayar solucanları, virüsler, fidye yazılımı, reklam yazılımı, casus yazılımlar, korkutucu yazılımlar, Truva atları ve diğer tehlikeli programlar gibi çeşitli düşman yazılımları ifade eder. Malware, Adobe Flash Player, Java SE ve Adobe Reader'ın işletim sistemlerinin tasarımlarındaki, uygulamalardaki veya savunmasız sürümlerindeki güvenlik kusurlarını veya güvenlik açıklarını kullanabilir. Etkileri kimlik hırsızlığından bilgisayar çökmesine kadar değişir.

Kötü niyetli yazılımlardan kurtulmak önemlidir. Bunun için, Semalt'ın Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Jack Miller tarafından öngörülen aşağıdaki noktaları aklınızdan almalısınız - oculos em promoã§ã£o ray ban.

Akıllıca çevrimiçi davranışı önleme

Zararlı yazılımları mantıklı online davranışlarla önlemek mümkündür. Virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmak için bir bilgisayar uzmanının veya programcının yardımına ihtiyacınız yoktur. Gereksiz şeyleri yüklemeyi ve indirmeyi bırakmanız yeterlidir. Bazı araçlar veya yazılımlar kullanılmıyor ise, bunları mümkün olduğunca erken bilgisayar sisteminizden çıkarmalısınız. Aynı şekilde, bir web sitesinin güvenilirliğinden emin değilseniz, onu terk etmeli ve bir alternatif bulmalısınız.

Hackerlar genellikle aptalca şeyleri e-posta ile gönderir. E-postayla ilişkili bir şeye güvenmediğiniz önemlidir. Özellikle spam e-postalar aldığınızda virüs veya zararlı yazılım içerebileceğinden bir eklentiyi tıklamamalı veya yüklememelisiniz. Benzer şekilde, arkadaşınız veya bir aile üyeniz size enfekte dosyalar içeren bir flash sürücü veya DVD verirse, körü körüne kabul etmemelisiniz. Bilgisayarınıza bir virüsten koruma yazılımı yüklediğinizden emin olun..Aksi takdirde, bu DVD'leri çalmamak daha iyidir.

Bazı açılır kutular ve pencereler bilgisayar aygıtlarınızı kesmeye çalışır. Bağlantılarını tıkamamanız ve ücretsiz sistem taramalarını kabul etmemelisiniz. Sana burada, bu dünyada hiçbir şeyin özgür olmadığını söyleyeyim. Resmi bir yazılım için ücret ödemek zorundayız, bu yüzden açılan antivirüs araçları hiçbir şey için iyidir. Windows Görev Yöneticisi (Ctrl-Alt-Delete) aracılığıyla tüm bu pencereleri kapatabilirsiniz. Bir web sitesi oldukça çekici ve profesyonel görünse bile bilinmeyen kaynaklardan yazılım çalıştırmaktan kaçınmalısınız. Aynı zamanda, yasa dışı dosya paylaşım servislerinden kaçınmalısınız. hackerlar ünlü film yıldızları, müzik albümleri ve onları indirerek insanları kandırmaya programlara rakip kötü amaçlı yazılım isim için kolaydır.

Kötü amaçlı yazılımı orijinal yazılım ile çıkarın

Ne kadar akıllı olursanız olun, bilgisayar sisteminiz her zaman enfekte olabilir. Bu nedenle, kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri yalnızca orijinal ve meşru yazılımlarla kaldırmalısınız. Kendine güvenmediğiniz bir aracı kurmamalısınız. Windows Update'ten yararlanın ve sisteminizi haftada bir veya iki kez yükseltin. Güncellemeler mevcutsa otomatik olarak sizi uyarır. Kolayca internetten indirebilir ve kurulum birkaç saniye sürer. Aynı zamanda, tarayıcınızı güncel tutmanız önemlidir. Tarayıcıların en son özelliklerini ve özelliklerini kullanmak için tarayıcıların en son sürümlerini indirin. İnternette güvende kalmak için antivirüs yazılımı çalıştırmalısınız. Her zaman açın ve ayda bir veya iki kez yenileyin. Anti-casus yazılım olarak da bilinen anti-malware, herhangi bir bilgisayar aygıtı için güçlü bir bileşentir. Bu bağımsız program, bilgisayar sisteminizi ve sosyal medya profillerinizi olası tehdit ve virüslerden uzak tutar. Alternatif olarak, cihazınızı kötü amaçlı yazılımlardan ve virüslerden korumak için iyi bir Windows Güvenlik Duvarı kullanabilirsiniz. E-posta programlarınız spam'ı doğru bir şekilde filtreliyorsa, mümkün olduğunca erken bir spam filtresi denemek önemlidir.

November 23, 2017