Back to Question Center
0

Online Dolandırıcılık Hakkında Semalt Uzmanı - Ne nasıl

1 answers:

Çevrimiçi dolandırıcılık yaygınlığı artıyor. Bugün o monitöre bakarkenkimin gerçek olduğunu ve dolandırıcı kim olduğunu anlayamıyorum. Onlar (kötü çocuklar) kendilerini gizlemeyi öğrendi ve binlerce insanı inkar ederler.antikalarıyla huzur.

Ancak, kendinizi koruyabilirsiniz - how to get high pr backlinks for free. Kolay: ortakla tanışınçevrimiçi dolandırıcılık. Jason Adler, uzmanı Semalt ,bunun gizli bilgilerinizi, banka bilgilerinizi ve paranızı koruyacağına inanıyoruz.

Hiçbir zaman para göndermeyeceğinizi veya kredi kartıyla ilgili detayları, bildiğiniz veya güvendiğiniz herhangi bir kişiye açıklamayacağınızı unutmayın.

Romance scam

Arkadaşlık web siteleri binlerce insanın aşkı bulmasına yardım etti. Maalesef, birkaç kötü öğeYanlış spot ışığına online randevu attılar. Dikkatli olmak. Dating scam, meşrubat tanışma sitelerinde ve bu sitelerdeMasum insanlar. İşte böyle:

  • Sahte bir web sitesinde (yasal olanından geçer) sahtekarlıklabir hesap oluşturun, bağlantı kurun ve potansiyel severlerle / ortakla iletişim kurun. Bunu önlemek için, tanışma sitelerinin yorumlarını gözden geçirin, böylece ne olduğunu biliyorsunuzduriyi ve ne değildir.
  • Sahtekarlık haklı bir web sitesinde bir hesap oluşturur. Taklit ederler.Seninle ilgini çekebilirsin, ama gerçek anlamda iyilik yapmazlar. Ardından, ihtiyaçları olan hasta akrabaları veya acil durumları getirirler:Bunların bir kısmı size çip göndermenizi isteyeceklerdir. Bazı durumlarda hediye ile kendilerini seve seve bırakabilirler, daha sonra banka bilgilerinizi isteyeceklerdirSana para göndermek için bir vaatle.

Piyango, skuter, skuter, piyango

Bu, en yaygın e-posta türü ve çevrimiçi aldatmaca türüdür. Bir e-posta veya bir e-posta alırsınızmesajınızı sosyal medya hesabınızda, kredi kartı bilgilerinizi öderseniz veya kredi kartı bilgilerinizi verirseniz ödeyebileceğiniz bir ödül kazandığınızı bildirir.Sizi bir vergi yükümlülüğü ya da böyle bir şey olduğuna ikna etmek için çok uğraşacaklardır..Kandırılma. Bu bir dolandırıcılık. Bu bir aldatmaca. Eğer senherhangi bir piyango, çekiliş veya hayır işine katılmadıysanız o zaman dikkatli olun.

Spam oyunlar

Bunlar gelen kutunuza yerleştirilir. Bu dolandırıcılıkta, bir kişi ilgileniyormuş gibi davranabilirürünleriniz / hizmetleriniz veya sizinle iş yapmak isteyen bir organizasyon olabilir. Onlara işlenmesine yardımcı olmak için para talebinde bulunurlarsaonların sonu bir ödeme, o zaman kötü bir sürpriz için olabilir. Bazen kredi ayrıntılarınızı talep ediyorlar, ancak bu durumda,Bankanız ya da genellikle etkileşimde bulunduğu yasal bir organizasyon gibi davranıyorlardı. Bankayı aramadıkça hiçbir bağlantıyı tıklamayınbunu onaylamak için. Buna ek olarak bir müşterinin bir hizmet için fazla ödeme yaptıklarını iddia ettiği fazla ödeme aldatmaca rastlanabilir.Sizden geri ödeme talep ediyorlardı.

İstihdam scam

İyi bir örnek, "evden çalışma" örneğidir. Bu örnekte binlerceküçük işler için para. Diğer durumlarda, yakışıklı ücret karşılığında iyi bir iş garantilidir. Gerçi bir tutuş var. Için bir ücret ödemelisinizişi güvence altına al. Böyle bir aldatmaca ile paranızı kaybetmeyin.

Açık artırma / satma sahtekarlık alımı / satımı

İnsanlar çevrimiçi alışverişe ve teklif vermeye geçtiklerinde, bir aldatmaca ortaya çıkmıştır:satın almak / satmak açık artırma aldatmaca. Bir ürün için teklif verirken ve teklifi kazanamayacağınız zaman, işiniz hakkında gidersiniz. Sonra birisinden bir telefon açarsınkazanan teklif sahibinin geri çekildiğini iddia etti ve şimdi teklifi kazandınız. Ne istiyorlar? Platformun dışında iş yapmak (web sitesi). YapmaBuna cesaret edersin. Paranızın dolandırıcılığı yapacaksınız ve fiyatı alamayacaksın (ne için teklif vermiş olursanız olun).

Damızlık makarna

Bu çevrimiçi scammerda, bir köpek yetiştiricisi, onun olduğu köpek yavrularını sergiliyor.satış. Kayıt belgelerini ve bir sürü resim gönderiyorlar. Anlaşmayı tamamlamak için, o zaman nakliye ücretini ödemeniz istenecektiriade edilecek. Nihayetinde para ödeyeceksin ve köpek almayacaksın. Hatları da cevapsız kalır.

November 23, 2017