Back to Question Center
0

Online Dolandırıcılık ve Kimlik Hırsızlığından Kendinizi Korumak İçin Herhangi Bir Yolu Var mı? Ve - Semalt Cevap Verir

1 answers:

İnternet her çeşit insanla doludur. Web'de birçok insan varİnternet dolandırıcılığının belirli türlerini gerçekleştirmeye çalışan uykusuz geceler geçiriyorlar. İnternet dolandırıcılığının birçok biçimi var. ÇoğuSiber güvenlik sorunları, bilgisayar korsanlarının, spam gönderenlerin ve diğer siber suçluların çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Bir e-ticaret web sitesinin güvenliğisite yöneticisinin elinde.

Aşağıda, Alexander Peresunko tarafından sunulan bazı ipuçları bulunmaktadır; Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, İnternet dolandırıcılığınızı korumanıza yardım eder - triple fortune.

1. Kimlik avı ve mızrak phishing girişimleri tanımlamayı öğrenin.

Spear phishing saldırılarıbaşka bir kuruluştaki çevrimiçi hesabının saldırıya uğramış olması nedeniyle birinden denemek ve ek bilgi almak hedeflenmektedir.Bir veri ihlali çekiyor. Bu saldırılar bir kişinin sahte sözler sunarak kişisel bilgi sağlamasına neden oluyor. Bir birey,şirketin bilgiye neden ihtiyacı olduğunu açıklayamadıkça kendileri hakkında minimum bilgi şirketlere veya işletmelere vermek.Her zaman, yasal bir şirket açıkça tüm soruları cevaplayabilecek ve açıklayabilecektir.

2. Güçlü ve güvenli parolalar kullanın.

Harfleri birleştiren güçlü parolalar kullanarak,özel karakterler, kapaklar ve sayılar kendinizi internette dolandırıcılıktan korumanın bir yoludur. Bununla birlikte, şifre güçlü olduğu sürecebirden fazla web sitesinde aynı şifre, hesabınızın güvenliğini tehlikeye atmaktadır. LastPass ve KeePass yardımcı olan bazı hizmetlerOne, çevrimiçi ziyaret ettiği tüm siteler için birkaç güçlü şifre oluşturmak, korumak ve yönetmek için kullanılıyor.

3. Şüpheli e-postalara ve eklere dikkat edin.

Bir kişi e-postaları açmamalıdırveya güvenilmeyen kaynaklardan ekler. Güvenilir kaynaklardan gelen eklerin e-postalarına ve dosya uzantılarına bile dikkat edilmelidir.bunları indirmeden veya açmadan önce, özellikle de bankanızdan veya kredi birliğinizden, giriş yapmanız ve incelemenizi isteyen resmi resmi e-postalarHesabınızın detayları. Şirketlerin çoğunluğu asla bir kişiye e-posta göndermez ve onlardan hesap bilgilerini doğrulamalarını ister. Ve ne zamanokunaklı olduğu için, e-postada verilen bağlantıyı tıklamak yerine şirketin web sitesini ziyaret etmek veya şirketi aramak daha güvenlidir.

4. Şüpheci, bilgilendirilmiş ve dikkatli olun.

Eğer kimse size bilgi isterse ve sizden bunu sorarsaDoğru hissetmez, kişinin bu bilgilere neden ihtiyaç duyduğunu anlayana kadar bunu yapma. İç içgüdülerinize güvenin. Ayrıca, öğrenirlerİkinci olarak, çevrimiçi gördüğünüz promosyonları ve teklifleri tahmin et. Kaynaklarını kontrol et. Bu mesajların çoğunda "aldatmaca" kelimesi bulunur.Kendinizi kimlik hırsızlığından ve federal hükümetin ipuçlarından korumak için Federal Ticaret Komisyonunun yönergelerini okumaya vakit geçirmeyinUSA.gov'da internet dolandırıcılığından kaçınmak için. Kimliğiniz zaten çalınırsa, kimlik hırsızlığını bildirin.

5. Her yerde HTTPS kullanın.

Bireylerin sitelere bağlanmalarını sağlamak için,SSL üzerinden ziyaret ettikleri, birinin yasal bir web sitesiyle konuşmasını sağlamak için en güvenli yol ve ayrıca siteyle iletişim kurmaktır.internet dolandırıcılığından korunan şifrelenmektedir.

6. Kötü amaçlı yazılımdan korunma yazılımınızı güncel tutun.

Bununla birlikte, virüsler ve Truva atlarıGünümüzde ortak bir sorun değil; birinin makinenize bir anti-malware yazılımı yüklemesi gerekir. Ayrıca, virüsten koruma işleminin devam ettiğinden emin olunbugüne kadar. Eski bir antivirüs yararlı değildir.

November 23, 2017