Back to Question Center
0

Rus Spam Dünyadaki En Tehlikeli Midir? Ve - Cevaplayan Semalt

1 answers:

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Julia Vashneva, Rus spaminin şu anda önemli bir sorun haline geldiğinden ve internette en kötü spam türlerinden biri olduğundan derin endişe duyuyor. Gelen kutunuza gönderilen içerik ve makaleler, temel reklamlardan, kullanıcıları ve ISS ağlarını büyük ölçüde sakatlayabilecek tehlikeli virüslere kadar değişir. Bunun çok değerli bilgi, kaynak ve zamanı alacağını söylemek güvenlidir.

Neden Rusya?

Rusya diğer ülkeler gibi son zamanlarda viral saldırı ve spam önlemeye yönelik bazı önemli adımlar atmıştır - spring racing hats buy online. Tüm bu önlemlere rağmen, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar hala Rusya'dan gelen spam e-postalar alıyor. Böylece, e-postaların tümünü filtrelemek mümkün olmayabilir diyebiliriz. SpamCop.net, çok sayıda kullanıcının e-posta kimliklerine zarar vermek için bazı stratejiler geliştirdi. Onları kontrol etmek neden imkansız? Bunun en büyük nedeni, DNS kara listesinin eksikliğidir. Ağ spamini engellemek için sistem belirlenmiş değildir ve yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle filtreler bile Rus spamini filtrelemez.

Rus spam'ın kurucusu:

Vardan Kushnir'in Rus spamının arkasında olduğu söyleniyor. O, bu alanda uzun süre ilerleyebilen ünlü bir yazılım mühendisi idi. Ne yazık ki, bu adam yanlış bir yol yakaladı ve İnternet'i yıkıcı ve kötü niyetli spam ile doldurdu. Hükümetiyle siyasi nedenlerle kavga ettikten sonra Kushnir başka bir rota üstlendi ve kendi silahını kullanmaya başladı. E-posta kampanyalarını akıllıca kullandı ve Sophim'in hisselerini sattı. Bu kötünün başarılı olmasını durduran tek şey, yapılan işlemlerin kanıtını isteyen Kansas eyaleti oldu. Ayrıca, bu adamın politik ve sosyal tehditlere odaklanan Rus spam operasyonlarının arkasında olduğuna inanılıyor.

Bazı arkadaşları, Kunshir'in Bill Gates gibi başarılı bir yazılım geliştiricisi olmak istediklerini iddia ediyor. Fakat farklı bir yol seçti ve başarı elde etti. Onun övünç antikaları ve çok sayıda spam, kendi ülkesinde korku yaymasına yol açtı ve çok sayıda kriz ve hatta cinayetle sonuçlandı.

Rusça bugün spam:

Kunshir, bu gün spam gönderenleri üzerinde sürekli bir izlenim bıraktı. Çeşitli Rus spam mesajları benzersiz ve yenilikçi planlardan bahsediyor. Bazıları düşük fiyatlarla ürün ve hizmetler sunarken, diğerleri hatalı mallar ve çevrimiçi kumar oynuyor. Spamlerin başlıca ve en önemli formlarından biri, sahte Rolex saatlerinin reklamlarıdır.

Alınan iletiler İngilizceye çevrilemediğinden bazı kullanıcılar bunu duymamış olsa da, diğerleri gelen kutuları çok sayıda spam e-postayla dolu olduğundan gelecek hakkında endişe duyuyorlar. İşte yabancı dilleri içeren e-postaları nasıl durduracağım:

1. Saklanan e-posta için ayrı bağlantılar oluşturabilirsiniz.

2. Çöpe gönderilen, depolanan veya klasörlerdeki e-postaları silmeniz gerekir.

3. Çöp klasörüne aktarmanız ve derhal silmeniz gerekir.

Bir sürü e-posta alıyorsanız, numaralarını kısıtlayabilir ve geri kalanını spam klasörüne gönderebilirsiniz.

November 24, 2017