Back to Question Center
0

ŞEMAL'DAN İPUÇTURMA: Şantajın Trojan Locky'den Kendinizi Nasıl Korumak İçin

1 answers:

Geçtiğimiz bir haftadır, düşman şantaj hattı Truva Locky bilgisayarları küresel olarak etkilemektedir. Medya raporları, çoğu durumda, virüsün, Microsoft Office belgesinde bulunan makroları bir kanal olarak ağa bulmasını sağladığını ileri sürdü. Virüs, virüs bulaşmış bilgisayardaki tüm verileri şifrelemek suretiyle çalışır. Örneğin, bir alıcı bir dosyayı açtığında, örneğin bir sahte faturaya sahipken, Locky bilgisayarda depolanan tüm verileri kodlar. Ardından, verilerin şifresiz kullanılabilmesi için kullanıcının fidye olarak belirli bir miktarda para ödemesi istenir. İstek, ekranda bir şantaj mektubu gibi görünüyor.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi , İvan Konovalov, şantaj trojan Locky'den kendinizi nasıl koruyacağınızı açıklıyor.

Ücretsiz Retarus E-Mail Security güncellemesi, optimum emniyet garantisi verir

Günümüzde piyasada böyle virüs saldırılarına karşı nihai koruma sağlayabilecek bir yazılım mevcut değildir. Retarus Email Security, çeşitli tarayıcıların yanı sıra kimlik avı filtreleri ve akıllı spam'ı birleştirerek önemli düzeyde arzu edilen güvenlik seviyeleri sunabilen hizmetlerden biri olarak algılanmaktadır.

Truva virüsüne karşı güvenliği en üst düzeye çıkarmak için Retarus E-Mail Security kullananlara bir süre içinde güvenlik özelliklerini ücretsiz olarak yükseltme izni verilecektir.

Katıştırılmış makro kodu içeren veriler üzerinde dikkatli olun

Virüsten koruma yazılımının etkinliği ne olursa olsun, kullanıcılar uyanık kalmalıdır..Locky saldırılarına karşı güvenliğinizden emin olmak için, ofis uygulamalarında makro kodun otomatik olarak devre dışı bırakılmasını sağlamalısınız. Ayrıca, makro çalıştırırken dikkatli olmalısınız.

Bütünden dikkat gerekiyor

Kullanıcılar aşağıdakilere uymalıdır:

  • Onlar, yalnızca güvenilir gibi görünen kaynaklardan gelen e-posta eklerini açmalıdırlar. Göndericiyi veya e-postada ayrıntılı prosedürü tanıyabilmelisiniz. Bu virüsün en çok etkilendiği alanlardan .xls, .exe, .doc ve .docxm gibi dosya biçimlerini açarken.
  • Bilgisayarın yavaş tepki vermesini istemek, belirgin bir sebep yokluğunda sabit sürücünün katılım düzeylerini yükseltmek, Locky şifrelemesinin yavaş yavaş biçim aldığının açık bir göstergesi olabilir. Saklanan verileri kaydetme amacına yönelik olarak, bilgisayarın güç kaynağından ve şebekeden bir defada bağlantısını kesmelisiniz.
  • Verilerin belirli bir kısmının etkilenmesi durumunda, veri kaybı riskinin düşük olması nedeniyle kolayca geri yüklenebilmesini sağlamak için verileriniz için düzenli olarak yedek oluşturun. Locky'nin harici depolama aygıtlarını bulaştırma kapasitesine sahip olduğunun farkında olmak için verilerinizi yedeklerken de önemlidir.
  • İşletim sisteminizi en son sürüme güncellemeyi unutmayın. En son yükseltmeleri Internet tarayıcınıza, ofis uygulamalarına ve işletim sisteminize yükleyin. Locky, yazılımla ilgili güvenlik boşluklarından kaynaklanan kanallar yoluyla bilgisayarınıza girişi buluyor.
  • Tüm sistemlerinizin etkili virüs tarayıcıları olduğundan emin olun. Ayrıca, bu virüsten koruma uygulamalarını, güncel kötü amaçlı yazılımları tanıyabilmelerini ve buna göre hareket etmelerini sağlamayı amaçlayarak sıklıkla güncellemelerini sağlamak önemlidir.

Bölgesel Retarus sabit kişi, Retarus E-Mail Security için ücret alınmayan virüs yükseltmesi hakkında size daha fazla bilgi verebilir Source .

November 28, 2017