Back to Question Center
0

Semalt Anahtar Kelime Dolması Tehlikesi Hakkında Uyarıyor

1 answers:

arama motorları anahtar kelime doldurma eleştiriyor ve beyaz şapka SEO bir uygulama daha değil. Anahtar kelimelerin doldurulmasının internetteki bir web sitesini sıralamak için iyi çalıştığı zamanlar vardı. O günlerde özellikle Google arama motorları, anahtar kelime doldurma özelliğine sahip bir sayfanın sıralamasını hızla değiştirebilir. Siteler kaç tane anahtar kelimeye sahip olduklarına göre çok sayıda sırada yer aldı. Anahtar kelimeler bir web sitesinin nişiyle alakalı olmasa bile, Google'ın genel sıralamasını geliştirdiği için yine de başarısından memnun kaldı - quick fix computer mountain view. O sırada, eşleşen renkler veya beyaz arka plan içindeki rahatsız edici ve aptal anahtar kelimeleri kolayca gizleyebilirsiniz. Doğal olarak, çoğu insan onlardan önce açılan web sitelerini aramadıkları için korkunç kullanıcı deneyimine yol açtı. Google ve diğer arama motorları, bir web sitesinde yer alan anahtar kelimeleri filtrelemeye koymaya başladı, çünkü tüm bu sitelerde bilgilendirici ve anlamlı içerik yoktu.

Kelime Dolması ve Aşırı Optimizasyonun Sonuçları:

Julia Vashneva, Semalt Dijital Ajans, anahtar kelime doldurmanın artık siyah şapka SEO taktiği olarak kabul edildiğini ve kesinlikle yasaklandığını söyledi .Burada size yalnızca birkaç avantajı olacağını ve sitenizin uzunca bir başarıya sahip olamayacağını söyleyeyim Çalışmak için bir süre sonra Google, web sitenizi cezalandırır ve anahtar kelimeleri doldurduğunuzu fark ederse, sayfalarınızın sıralamada düşürüleceği veya tamamen kaldırılacağı ihtimali vardır.

Google uzmanı Matt Cutts, tüm web yöneticilerini ve blog yazarlarını siyah şapka SEO uygulamaları hakkında özellikle birkaç ay önce anahtar kelime doldurma ve aşırı optimizasyon konusunda uyardı. Şirket, anahtar kelimeleri düzenli olarak kullanan tüm web sitelerini kaldırma ve cezalandırma konusunda hayati bir rol oynamaya çalışmaktadır. Üstün optimizasyon bile Google, Bing ve Yahoo tarafından kesinlikle yasaklanmıştır!

Google Bot'ı daha önce olduğundan daha akıllı hale getirmeye çalışıyor ve şirket optimizasyon ve anahtar kelime doldurma işlemlerine karşı. Böylece, arama motoru devi bir ömür boyu sitenizi yasaklayacak gibi tek bir sayfada çeşitli anahtar kelimeler kullanmamalısınız. Başka bir deyişle, Google'ın herhangi bir maliyetle anahtar kelime doldurmayı tercih etmeyeceğini ve bunun tehlikeli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Sizi hiçbir yere götürmeyebilir ve işiniz yok olacak.

Google ve diğer arama motorları, siyah şapka SEO stratejilerini özellikle de doldurma anahtar kelimesinden hoşlanmazlar ve webmasterleri böyle aptal tekniklerle algoritmalarını yenememelerini isterler. Makalelerinize anahtar kelimeleri güvenle ekleyin ve anahtar kelime yoğunluğu yüzde iki ila beş arasında olmalıdır. Aynı anahtar kelimeleri çok zaman kullanmak yerine, onlara daha etkileyici ve profesyonel bir görünüm kazandırmak için makaleler boyunca kısa kuyruk ve uzun kuyruk anahtar kelimeleri ve cümleleri kullanmalısınız. WordStream, müşterilerine kısa kuyruk ve uzun kuyruk anahtar kelimeler ve varyasyonlar oluşturmanıza ve istediğiniz yoğunluk seviyesine ulaşmak için kaç anahtar kelime kullandıysanız kayıtlarını tutmanıza yardımcı olan çok sayıda SEO araç çubuğunu sunar. Bir başka fikir eş anlamlıları uygulamaktır ve arama motorları web sitenizi kara listeye almaz.

November 24, 2017