Back to Question Center
0

Semalt: Bilgisayar ve İnternet Sahteciliğine Giriş

1 answers:

Bilgisayarlar, çoğu web sitesine saldırmak için siber zorbalıklara yol açmaktadır. E-ticaret web sitelerimizin çoğunda ve çevrimiçi stratejilerimiz, web geliştirme ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gibi işlemleri içerir. Bilgisayar korsanlarının dikkat çekici ve değerli bilgiler çalması fikrini aklımızı tıkamıyor. Sonuç olarak, e-ticaret web sitelerinin çoğunun yanı sıra bazı bloglar da bilgisayar korsanlarına tabidir - lolgiciel de gestion. Kimlik hırsızlığı, kredi kartı dolandırıcılığı ve kara para aklama gibi İnternet dolandırıcılık davaları, spam ve hack teknikleriyle kolaylaşır.

Bilgisayar dolandırıcılığı, bilgisayar ve internetin bir kaynak olarak kullanılmasını düzenleyen statü organında kanunlara sahiptir. İnternet dolandırıcılığı vakaları, onları yöneten kanunlara sahiptir ve suçlular web'deki herhangi bir yasadışı hareketle cezalandırılabilirler. Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanım Yasası (CFAA), internet dolandırıcılığını, bir bilgisayar sisteminin acımasız bir yetkilendirmesi veya bir kullanıcı veya web tabanlı bir sistemin uyguladığı yetkiyi aşan bir durum olarak görür. Bu durumlar, bir bilgisayarı eyaletler arası veya yabancı komutları etkileyen herhangi bir bilgisayar olarak adlandırır.

Lisa Mitchell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, bilgisayar dolandırıcılığının bir kısmını harekete geçirir:

  • Ünlü Nijeryalı dolandırıcılık. Pis bir zengin "Nijeryalı Prens" ten gelen bu normal e-postalara rastlamış olabilirsiniz. Bu kitlesel dolandırıcıların çoğu, bir yerden çok para aldıklarını iddia etme eğilimindedirler, ancak bu siteye erişmek için biraz daha fazla bilgiye ihtiyaç duymaktadırlar. Cömert bir paya vaat ederek, nakit para vermeye çekinirler ve bu genellikle öykünün sonudur. Bu internet sahteciliğinin 18 yaş altı kovuşturması..S.C. § 1028 Kimlik Belgeleri, Kimlik Doğrulama Özellikleri ve Bilgi ile Bağlantılı Dolandırıcılık ve İlgili Faaliyet.
  • Bir kişinin bilgisayarından rızaları olmadan kaba bilgi erişimi. Çoğu durumda kimlik hırsızlığı bu şekilde iç mekan kurulumundan başlar. Bilgisayar korsanları, bu yöntemi, sayısız kimlik kartlarını, SSN'leri ve ehliyet gibi diğer ilgili belgeleri toplamak için kullanabilirler.
  • E-posta yoluyla müşterilere spam yayını. Spam içeren e-postaların arkasında kimlik avı gibi motivasyonların yanı sıra bir kurbanının bilgisayarına girmek için virüs kullanan motivasyonlar da vardır. Örneğin, birisi toplu spam görevlerinin bir kısmını gerçekleştirebilen bir e-posta ekinde Truva atlarını içerebilir.
  • Hedef PC'de bazı yürütmeleri gerçekleştirebilecek kötü amaçlı yazılımlar veya istenmeyen programlar göndermek. Çoğu durumda, bu virüslerin kurban bir bilgisayara saldırmasının çeşitli yolları vardır. Çoğu kesmeklerin ardındaki niyet açık değil. Bilgisayar Sahtekarlık ve Kötüye Kullanım Yasası (CFAA) bu fiilleri internet dolandırıcılığı olarak görür ve 17 U.S.C. § 506 Telif Hakkı İhlali - Cezai Suçlar

Sonuç

Her e-ticaret veya çevrimiçi işlem internet sahtekarlıklarına maruz kalabilir. E-ticaret web sitesi sahipleri birçok web sitesine giren ve değerli bilgileri ellerinden alan dolandırıcılara çok miktarda para kaybederler. Devam eden kimlik hırsızlığı vakaları ile artık her zamankinden daha fazla İnternet dolandırıcılığı vakası var. Bilgisayar korsanlarının çoğu internet kesmek için kullandığı araçlar, internetin gelişimi ilerledikçe daha da gelişiyor. Bazı İnternet dolandırıcılık davaları ve bunları düzeltmenin olası yolları bu kılavuzda bulunmaktadır. Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanım Yasası'nın (CFAA), bilgisayar korsanları gibi bilgisayar korsanlarını nasıl ele aldığının ve bu davaların bazılarının nasıl çözüleceğinin farklı yollarını öğrenebilirsiniz.

November 23, 2017