Back to Question Center
0

Semalt, Çapa Metni Aşırı Optimizasyon Üzerinden Konuşuyor

1 answers:

Yayınlarınız için çok fazla sayıda hedefli bağlantı oluşturmak, çevrimiçi kampanyanızın karmaşıklığını giderebilir, sıralamalarınızı etkilemesinden bahsetmemelidir. Genellikle aşırı optimizasyon, bağlantıların içeriğin ortalama değerini alması ve artık değer sağlayamaması nedeniyle hedeflenen sayıda bağlantı metni ile birçok bağlantı oluşturması anlamına gelir.

Çapa metninin aşırı optimizasyonu, birkaç yıldır başlıklar çarpıcı bir konudur. Pazarlama danışmanları, e-ticaret web sitesi sahipleri ve içerik pazarlamacıları, web siteleri için çok fazla hedefli bağlantı oluşturmaya çalışır; bu senaryo algoritmalarda düşük sıralamaya neden olur. Kullanıcının katılımını artırmak ve algoritmaların üst sıralarında yer almak için ürün sayfalarınızı ve kategori sayfalarınızı uygun bir şekilde bağlamayı düşünün - backlink co.

İşte iyi performans gösteren e-ticaret web sitelerinin analiz edilmiş bir raporu. Raporda, 31 ürün sayfası ve 28 kategori sayfası içeren çapa metinleri bulunmaktadır. içerik pazarlaması söz konusu olduğunda, çapa metninin temel özelliklerini anlamak son derece önemlidir. Frank Abagnale, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, size çapa metni içeren bağlantıların doğru bir şekilde optimize edilip edilmediğini analiz etmemize yardımcı olacak aşağıdaki niteliklere bir göz atmanızı önerir.

  • Anahtar kelime öbeği - Anahtar dizide kısmi eşleşme bağlantı metni olup olmadığını kontrol edin
  • Marka Adı - Çoğu durumda, marka çapa metni olarak gösterilir
  • URL - Bağlantıda gerçek çapa metni olup olmadığını veya sadece bir URL olup olmadığını kontrol edin
  • Markalı - Markanın çapa metninde alınıp alınmadığını kontrol edin

Hedef Olmayan Vs. Hedeflenen Çapa Metinleri

28 kategori sayfası ve 31 ürün sayfası içeren bir raporda, kaydedilen kodlanmış bağlantıların% 34,6'sı hedef alındı. Basitçe, tam eşleşme çapaları% 18.05, URL% 17.88, marka% 30.84, ifade% 16.58 olarak kaydedildi. Hedefe saplanmamış metinler% 16.64 olarak kaydedildi.

sayfa

Bu durumda, hedeflenen çapa metninin ve hedeflenmeyen metnin dağılımı eşit değildir. Ürün sayfaları, öbek bağlantıları ve tam eşleme bağlantılarıyla ilgili kategori sayfalarını kaldırmaktadır. Dağıtım öbek eşleme bağlantılarını tasvir eder ve tam eşleşme bağlantıları sırasıyla% 4 ve% 7 oranlarında bir artış kaydeder.

Kategori sayfaları

Kategori sayfaları söz konusu olduğunda, iyi cümlelerin ve anahtar kelimelerin bağlanması asgari düzeye gelecektir. İstatistikler, kategori sayfalarında oluşturulan bağlantıların% 25'inin hedeflendiğini göstermektedir. Örneğin 'diğer', hedeflenmeyen çapa metin dağıtımını temsil eder. Hedef olmayan çapa metin dağıtımıyla karşılaştırıldığında URL ve markalı bağlantılar sırasıyla% 7 ve% 5 artış kaydetti. Kaydedilen artışın büyük bir kısmı anahtar kelime marka ve cümlecikleri oluşturuyordu. Kategorideki marka eşleşmesinin% 12.23'lük bir dağılım gösterdiğini belirtmek önemlidir.

Çevrimiçi kampanyanızın aşırı optimizasyonunun etkileri

İçeriğiniz için çok fazla link üretmek sıralamalarını olumsuz şekilde etkiler. Bir pazarlamacı olarak, çapa metinlerini arttırmayı ve hedef pazarınıza gerçek zamanlı olarak ulaşmak için hedeflenen bağlantı sayısını azaltmayı düşünün.

Standart profilinizin dengelenmesinin önemi çiğnenemez. SEO kampanyanız üzerinde çalışmaya başladıysanız ve dönüşüm anahtar kelimeniz hala düşük sırada yer alıyorsa, kampanyanızın görünürlüğünü artırmak için farklı çapa metinleri oluşturmayı düşünün. Bu durumda, 'normal' terimi, farklı endüstriler için farklı anlam ifade eder. Kampanyanız için en iyi çapa metnini belirlemek için bir araştırma yapın.

November 24, 2017