Back to Question Center
0

Semalt Dicas De Compartilhamento Como Melhorar Sua Taksi De Conversão Do Site

1 answers:

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, dönüşüm oranlarının herhangi bir çevrimiçi işletmenin başarısının anahtarı olduğuna inanmaktadır.

Ziyaretçilerin bir web sitesine çekilmesi, yalnızca müşterinin ilgisini artırmak olan bir hedefi yerine getirdiği için yeterli değildir. Tamamen bir satın alma işlemi yapmayı taahhüt etmeleri gerekir; bu, dönüşümün tümüdür - dofollow edu sitesi. Ancak insanları dönüştürme kolay değildir. Aşağıdaki metin, işletmenin kullanabileceği dönüşüm oranı prensipleri için birkaç önemli hususu içermektedir.

hız

Müşterilerin günümüzde boşa harcanacak vakti yok. Telaşlı yaşamları ile tabletleri ve akıllı telefonlarındaki saplantıları arasında yaptıkları her şey için "üç saniyelik bir sürüme" ihtiyaçları var. Bir müşteri bir işletmenin web sitesinde aradığı ve sayfaların yanıtlanması çok uzun sürdüğü veya hiç yüklenmediği takdirde, web sitesini derhal terk edecekleri muhtemeldir. Onların web sitesinin hızını arttırarak deneyimlerini geliştirmek için zaman ayırmayan bir şirketten bir ürüne inanmaları imkansızdır. CXL.com, bu fikri, müşterilerin% 57'sinin ayrılmaya karar vermeden önce maksimum üç saniyeliğine bir sitede kaldıklarını belirten bir makalede doğruluyor.

Basitlik

Önceki ilkeye benzer şekilde, insanlar uzun sürelerle ve sunumlarla çıkacak kadar zaman bulamıyorlar. Onlar sadece kendileri için neyin neye mal olduklarını merak ediyorlar..Bu, işletmenin onları yol boyunca eğlendirmeyeceği anlamına gelmez. Bu sadece, anlam kaybetme potansiyeline sahip uzun spellerden kaçınması gerektiği anlamına gelir. Düz bilgi, daha fazla dönüşüm oranına sahiptir. Büyük veriler kullanırken bile, pazarlamacılar onu daha küçük, anlaşılır parçalara ayırmayı unutmamalıdır.

CTA ile lazer odaklanma

Şu ana kadar, tüm ilkeler en alt çizgiye inmek için ısrarcı. İşletme, içeriği hız ve sadelik sağlamak için optimize etse de, bir satış istemek zorundadır. Bir pazarlamacı olarak, ziyaretçilerin bunu yapmalarını istemeden dönüşüm beklediği mantığı yendi. Bu açıdan, açılış sayfası için net ve özlü bir harekete geçirme ifadesi yeterli olacaktır. İronik bir şekilde, stratejik olarak sitede farklı sayfalara yerleştirilen birkaç CTA düğmesi, dönüşüm oranlarını artırma olasılığı düşüktür. Tek, iyi yazılmış ve kısa BTA yeterlidir.

Hedef Kitlenin Belirlenmesi ve Analizi

Pazarlamacılar, başka herhangi bir şey yapmadan önce, işletmenin kime çevirmek istediğini, hedef kitleyi ve hedef demografik özelliklerini araştırmalıdır. Açık bir yön göstermeksizin web sitesinde gelişigüzel bir bilgi yerleştirmenin hiçbir anlamı yoktur. Araştırma tamamlandıktan sonra pazarlama ekibi, hedef kitlenin ihtiyaçlarını yansıtacak şekilde tüm içeriği, yazılı metin, sosyal medya, blog yazarlığı ve tüm pazarlama planında uyarlayabilir. Bunu yaparak, müşterilere, içerikleri yerleştirmenin arkasındaki niyetin, özellikle kendi sorunlarına bir çözüm sunmaya yönelik olduğunu düşünüyoruz. Bir kelimeyle, izleyicinin kim olursa olsun, kimse vakit kaybetmekten hoşlanmaz.

Mesajdan Vazgeçmekten Kaç

Pazarlamacılar, hedef kitleyi tanımladıktan sonra, sağladıkları içeriğin kendi gereksinimlerine göre özel olduğunu teyit etmelidir. Kısacası, ortaya koyulan her şey markaya yansıtmalıdır. Yoldan çıkmak, verdiğiniz sözü yerine getiren markalara sadık kaldıkları için güven kaybını ve güvenini olumsuz yönde etkiler. Bu da müşteri kaybına neden olur.

Sonuç

Dönüşüm, iş dünyasının başarısıdır, bu ilkeler aşağıdaki beklentileri müşteriye dönüştürmeyi garanti eder.

November 24, 2017