Back to Question Center
0

Semalt: E-Ticareti Etkileyen Yolsuzlukların Ortak Türleri

1 answers:

Suçlu olanlar alternatif ödeme yöntemlerine ilgi duyuyor gibi görünmektedir.dolandırıcılık yapmak için mükemmel bir yer. 2013'ten bu yana, e-ticaret dolandırıcılık davaları her $ 100, 5.65 için% 19 oranında arttı - best kangertech tank to use with eleaf.Sentler dolandırıcılara gidiyor.

Aşağıdaki makale, Max Bell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, en yaygın e-ticaret dolandırıcılığı yöntemlerini açıklar.

Kimlik Hırsızlığı

% 71, 66% kimlik avı ve% 63 hesap hırsızlığına neden olurlar. Saldırganlar çoğunluklakredi kartlarını hedefleyin. Burada amaç, farklı bir kimlikle işlem yapmak, yeni bir kimlikle karşılaşmak sıkıcı oluyor.Dolandırıcılar, bu çevrimiçi işlemleri gerçekleştirmelerine olanak tanıyan kişisel bilgileri hedef alır. Kimlik avı, yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.Web sitelerinden müşteri bilgileri için balık. Pharming, bir saldırganın müşterileri bir web sitesine yönlendirecek şekilde bir web sitesini manipüle ettiği bir tekniktir.verilen web sitesinden, kullandıkları şifrelerden sonra birinin kimliğini belirlemek için kullanılır. E-ticaret sağlayıcılarına yapılan saldırılar veweb sitelerine saldırmak için kötü amaçlı yazılım kullanmak da bu kategoriye girer. Adam-in-the-middle saldırıları daha sofistike ve sifonlama dahilWeb sitesi ve müşteri arasındaki iletişimi kaçırarak veri.

Dostça Dolandırıcılık

Burada, müşteriler mallar için sipariş verir ve daha sonra bir "çek" ödeme şekli kullanırlar.otomatik ödeme veya kredi kartı. Daha sonra hesap bilgilerinin saldırıya uğradığını veya çalındığını iddia eden bir ters ibraz başlatırlar. Bu türler50'sinin yanlışlıkla geri ödenmesi, ancak mal veya hizmetlerin tutulması. Yeniden nakliye ile el ele gider ve müşterininFiziksel adreslerini teslimat için boşuna istiyorum. Aksine, ürünü elde etmek için ayrıntılarını kullanan aracıları kullanırlar..

Temiz Dolandırıcılık

Bu durumda bir bilgisayar korsanı bir satın alma işlemi yapmak için bir kredi kartı kullanır, ancak bir kredi kartı kullanır.Dolandırıcılık tespit sistemlerini engellemek için yapılan işlemlerin ayrıntıları. Dolandırıcılar bu tür bir işlemi yapmak için teknik uzmanlığa ihtiyaç duyarlardolandırıcılıktan. Algılama sistemlerinin nasıl çalıştığını ve çalınan kartın sahipleri hakkında büyük ölçüde bilgi sahibi olmayı gerektirir. Daha sonra bunu kullanıyorlarsistemi kandırmak için doğru bilgi. Başarılı bir dolandırıcılık eylemi gerçekleştirmeden önce kartın çalışıp çalışmadığını test etmelidirler.

Affiliate Fraud

Birisi tamamen otomatikleştirilmiş bir süreç kullanabilir veya tüccar olarak giriş yapmak için gerçek insanları elde edebilir.sahte hesaplar kullanarak. Amaç, trafik veya istatistikleri manipüle etmek suretiyle bağlı programlardan olabildiğince fazla para toplamaktır.kayıt formları.

Üçgen Yolsuzluk

Üç süreç içerir. Birincisi, sahte bir mağaza öneri yaratmaktıryüksek talebe sahip mallarda düşük fiyatlar. İkinci adım, çalınan kredi kartı verilerini kullanmak ve bu krediden toplanan isimleri kullanmaktırKartlar, gerçek mağazalardan alışveriş yapın. İlk ürünü satın alırken güvenilirlik sağlamak için ürünü müşteriye teslim ettiler.Sonunda dolandırıcı, çalınan kartın bilgilerini daha fazla alışveriş yapmak için kullanır.

Tüccar Sahtekarlıkları

Bu tür dolandırıcılık basit: dolandırıcılık, malları düşük fiyatlarla sunuyor;ancak müşteriye hiçbir zaman gönderilmemektedir. Bununla birlikte, ödemeleri tutar ve belirli bir ödeme türüne özgü değildir.

Daha Uluslararası Dolandırıcılık

Sahteciliğin yaygınlığı, tekil bir bütünlük sağlayan sistemin eksikliğidir14'den fazla ülkede ve farklı pazarlarda yapılan tüm işlemlerin görünümü. % 52'lik bir dolandırıcılık önemli bir sorun olarak görülürken,ve sahteciliğin önlenmesi için kendilerine sunulan araçların farkında olmayan benzer bir sayı. Dil engelleri dolandırıcılık yönetimini engellemektedir.ülkeler ve bireyler için.

Farklı cihazlar

Dolandırıcılık, herhangi bir tüccar için zorluk teşkil etmektedir. Ancak, kabul ettikleriçok kanallı satış ortamı, tehdit şiddetlendirmek zorundadır. Üçüncü taraf web siteleri sahtekarlık faaliyetine neden olurken bunu cep telefonları takip eder,ve son olarak tüccarın web siteleri.

November 23, 2017