Back to Question Center
0

Semalt Expert Dünyanın En İyi 10 Spammers'ı 2017 Sizi Kalıp Saklamaya Hazırlıyor

1 answers:

Milyonlarca internet kullanıcısı her gün spam konusunda endişe duyuyor. İyi bilgilendirilmiş kişiler için gelen kutusunda yer alan yeni bir e-postaya dikkatle yaklaşılır. İstatistikler spam'in büyük oranda e-postayla yayıldığını göstermektedir. Kasım 2016'da, spam mesajları dünya çapındaki e-posta trafiğinin yüzde 61 - blooming bath lotus nz.66'sını oluşturuyordu. Bu, günde dünyayı dolaşan yaklaşık 82 milyar spam e-postanın olduğu anlamına geliyor. Spam'in yüzde 80'inin küçük bir zorlayıcı spam çetesi grubu tarafından üretildiğini sizi şok edebilir.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, 2017'de dünyanın en iyi 10 spam gönderenini, sizin için güvenli kalmanızı anlatıyor.

1.Canadian Eczane

Kanada Eczanesi muhtemelen dünyanın en hacimli spam jeneratörüdür. Ukrayna / Rusya merkezli olduğuna inanılıyor ve ağları tıkamak ve 'pharma spam'ı yaymak için çeşitli botnet teknikleri ve Çinli web barındırma kullanıyor. Canadian Pharmacy, her gün gönderdiği milyonlarca spam içinde ağrı kesici ve erkek geliştirme ilaçlarının en iyi kaynağı olduğunu belirtiyor.

2. Michael Boehm ve Associates

Bu, birçok farklı bireysel ve ticari adı altında faaliyet gösteren, uzun süredir faaliyet gösteren bir kar ayı sever spam organizasyonudur. Çok çeşitli ucuz alanlar, otomatikleştirilmiş alanlar ve IP'leri barındıran VPS, devasa hacimlerde spam çalıştırmak için kullanıyor.

3. Yair Shalev (Kobeni Çözümleri)

Hardcore snowshoe spam Kobeni Solutions, Florida'da yaşıyor ve ünlü bir ROKSO spamcısının Darrin Wohl adlı bir suç ortağı olduğuna inanılıyor. 2014 yılında Yair Shalev, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından Obamacare'nin piyasaya sürülmesi sırasında tüketicilere spam e-postaları gönderilmesini sağlayan bir davayla 350.000 dolar para cezasına çarptırılmasını emretti. E-postalarda alıcıları, bir sigorta planını satın almak için verilen bağlantıyı hemen tıklamazlarsa yasayı ihlal edeceklerini bildirdi.

4. Aiming Invest'in Dante Jimenez

Bu spam, bazı kötü botnet spam'leriyle çalışmaktadır. Dante, ortaklarıyla birlikte, Doğu Avrupa'daki saldırıya uğramış sunucuları ve sahte barınak görevlilerini kullanarak büyük çaplı botnet spamleri gerçekleştiriyor.

5. Alvin Slocombe (Siber Dünya İnternet Hizmetleri)

6. Michael Lindsay (iMedia Ağları)

iMedia Networks, spam gönderme operasyonları için Lindsay'ın deneyimli barındırıcısıdır. Bu ROKSO listelenmiş popüler siber suçlulara kurşun geçirmez barındırma hizmeti vermektedir. Lindsay ve iMedia Networks müşterileri botnet zombi kullanıyorlar ve daha sonra offshore spam payload'ları barındırıyorlar. Bu spam gönderen ve çetesi IP adreslerini şirketlerden uzun süre çalmakta ve bu alanı spam olarak kullanmaktadır.

7. Petera Severa (Peter Levashov)

Bu Rus sibercisinin en uzun faal spam gönderenleri arasında olduğu bilinmektedir. Uzmanlığı, spam ve botnet erişimini yazılıp satmaktır. Ayrıca, Truva atlarını ve virüsleri yaratma ve serbest bırakma konularında da şüpheleniliyor. Severa, birçok ABD ve Doğu Avrupa botnet spamcileri ile dernekler var. Yasadışı bir Amerikalı spam gönderici olan Alan Ralsky'nin ortağıydı.

8. RR Medya

ABD Huntington Sahili'nden geçecek ve kullanıldığına inanılan RR Media, spam operasyonlarını üstlenmek için farklı isimler kullanan yüksek hacimli bir spam ana makinasıdır. Kaydedilen hastalıklar arasında, reşit olmayanlara istenmeyen e-postalar gönderilmeleri, bunları alkol ve kumar oynatması da dahildir.

9. Michael A. Persaud

Michael, spam operasyonları yoluyla federal tel dolandırıcılıkla meşgul olduğu tespit edildikten sonra bu yıl şubatta suçlandı. İddianame, bu spamcinin en az 9 ağ üzerinden milyonlarca spam e-postası göndermek için snowshoe spam'ini (birden çok alan ve IP kullanan) kullandığını belirtti.

10. Yambo Mali Müşavirleri

Bu kötü spam organizasyonu neredeyse her türlü spam'ı ele alıyor. Kamu sunucularına girer, sahte yazılımları ve ilaçları tanıtmak için bunları kullanır ve onları kullanır ve hatta çocuk, ensest ve hayvan pornografisini dağıtır. Ukraynalı spammer ayrıca "finansal hizmetler" sağlamayı iddia ediyor.

Spam yükselmekte ve spam gönderenlerin botnet'ler gibi daha sofistike yöntemleri kullanmasıyla, her internet kullanıcısının çevrimiçi olduğu durumlarda çok dikkatli olması gerekiyor. Spamlerin büyük bir kısmı e-postayla gönderildiğinden, yeni e-postalar açarken bir miktar şüpheciliği geliştirmek ve korumak iyi. Yukarıdakilerin veya diğer spam göndericilerinin herhangi birinin kurbanı olmak istemezsiniz.

November 24, 2017