Back to Question Center
0

Semalt Expert Tarafından Kalite Odaklı SEO Uygulamaları Oluşturmaya Yönelik Bir Kılavuz

1 answers:

Arama motorları zamanla büyümüş ve kaliteye dayalı çok sayıda strateji geliştirmiştir. Mevcut vardiya anahtarları beyaz şapka SEO merkezi yer verdi. Anahtar kelime optimizasyonu, arama motoru sonuçlarında daha iyi sıralamanın vazgeçilmez bir parçası olmayı sürdürdü ancak birkaç yıl önce olduğu kadar etkili değildir.

Anahtar kelime optimizasyon rolü

İnternette bir sitenin hayatta kalması için anahtar kelime optimizasyonunun zorunlu hale geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Farklı raporlar, Google'ın ve diğer arama motorlarının anahtar kelimeleri son derece önemli bulduklarını gösteriyor ancak bu, web sitesi sahiplerinin ve blog yazarlarının içeriğe çok sayıda anahtar kelime eklemeleri gerektiği anlamına gelmiyor - team logo maker. Bunun yerine, kısa kuyruklu ve uzun kuyruklu anahtar kelimeleri doğru kullanmaya ve anahtar kelime doldurmamalıdırlar. Aksi takdirde, arama motorları sitelerini cezalandırır ve sitelerini sonuçlarında göstermelerini yasaklar.

"Kalite odaklı SEO uygulamaları ile anahtar kelime optimizasyonunu nasıl dengelerim?" Gibi bazı sorular ortaya çıkarır. Anahtar sözcük kullanımını en üst düzeye çıkarmak, içeriğinizin kalitesini korumak için, Semalt'ın en üst düzey uzmanlarından Oliver King tarafından öngörülen aşağıdaki şeyleri aklınızda tutmalısınız.

Kılavuz anahtar kelime kullanımı

Makalelerinizin ve yazdıklarının dikkat çekici ve arama motoru standartlarına uygun olduğundan emin olun. Her şeyden önce, temel anahtar kelime araştırması yapmanız ve sitenizle alakalı temel terimlerin listeleri oluşturmanız gerekir. Sonraki adım, işletmenize en uygun kısa kuyruklu ve uzun kuyruklu anahtar kelimeleri belirlemek için tüm anahtar kelimeleri kalibre etmektir. Uzun kuyruklu ve kuyruklu anahtar kelimeler seçerken, araştırmacıları aklında tutmaya çalışmalısınız. Bunun nedeni net odakla yazılmış makaleler, arama motoru sonuçlarında daha iyi sıralanacak ve kolayca endekslenecek olmasıdır.

Stratejik anahtar kelimelerin yararlanması

Anahtar kelimeleri nasıl ve nerede kullanıyorsunuz çok önemlidir. Uzmanlar, başlıklarınızı, başlıklarınızı ve yazınızın ilk paragrafına anahtar kelimeleri eklemeniz gerektiğini söylüyor. Ayrıca, içerik boyunca çok sayıda kısa kuyruk ve uzun kuyruk anahtar kelimeleri kullanmanız ve benzer fikirli cümleleri ve kelimeleri birlikte gruplandırmanız gerekir. Bir makalede bir sürü anahtar kelime kullanmanın Google ve diğer arama motorlarının sitenizi spam olarak işaretleyebileceğini unutmayın. Bu nedenle, en iyi seçenek, çeşitli anahtar kelime ve cümleleri seçmek ve bunları içeriğinizde tesadüf eseri kullanmaktır. Bir makale yazarken ortak sözcükleri ve cümleleri de kullanabilirsiniz. Ve evet, başlığınızda ve ilk paragraftaki birincil anahtar kelimeyi kullanmayı unutmamalısınız. Katı prensip, makale boyunca üç ila dört kez anahtar kelimeleri uygulamaktır.

Maddelerin kalite kriterlerini karşıladığından emin olun

Web içeriğinizin ve makalelerin kalite ölçütlerini büyük ölçüde karşıladığından emin olmalısınız. İnternet, web siteleri ile sızar ve işletmeniz yalnızca ziyaretçilere alakalı bilgiler sunduğunda hayatta kalabilir. Onlara okumak istedikleri şeyleri sağlayın ve makalelerinizi rakiplerinizden ayrı olarak ayarlamak için içeriğinizde benzersiz bir açı veya paket servisi olanağı sağlayın.

Searchmetrics, sitenizin kalitesini artırmanıza ve arama motoru sonuçlarında yüksek sıralamaya sahip olmanıza yardımcı olabilecek birkaç şeyi içerir. Sözcüklerin, anahtar kelimelerin ve tümcelerin tüm makalelerin bir parçası olması gerektiğini unutmayın. Artı, makalelerinizi okuyucular için daha cazip hale getirmek için şaşırtıcı videolar ve resimler eklemelisiniz.

November 24, 2017